Opojení levandulí

27. 10. 2005
Opojení levandulí
Zářivě fialové květy levandule jsou krásné na pohled a zároveň velmi prospěšné našemu tělu. Silná a přitom jemná a svěží vůně báječně zklidňuje mysl a levandulový olej čistí a ošetří pokožku nejen obličeje.

Přípravky vonící po drobných fialových kvítcích levandule mají zklidňující účinek a hodí se proto především k večerní péči nebo pro chvíle odpočinku. Už naše babičky rády trhaly snítky levandulí, svazovaly je do kytiček a sušily je. Po večerech pak vyšívaly na plátěné sáčky jednotlivé bylinky, které pak s levandulovým obsahem pro nerušený spánek ukládaly pod polštář.

Levandule se kromě svého krásného aroma vyznačuje pročišťujícími, relaxačními a antiseptickými vlastnostmi. To ji předurčuje k vynikajícímu využití v kosmetice. Použití levandulového esenciálního oleje v pleťových přípravcích ocení především smíšený a mastný typ pokožky, tento olej čistí pleť a působí protizánětlivě a hojivě. Drobná, věčně zelená bylinka představuje zázrak a moc přírody.

Díky blahodárným silicím levandule krášlí, zklidňuje nervový systém a zlepšuje psychickou odolnost. Dopřávejte si proto levanduli každý den.

Síla vůně Ucelená tělová řada s vůní levandule Floral Prints Lavender od Avonu představuje skvělou cestu ke celodenní uvolněné náladě a krásně provoněné pokožce celého těla. Pro uvolnění a relaxaci během volného dne je výborným pomocníkem tělový sprej s vůní levandule. Pomocí rozprašovače se na pokožku snese jemná sprška levandulové vůně, která vás může doprovázet při nejrůznějších aktivitách v průběhu celého dne. Pokud tělový sprej nestačí, pak použijte toaletní vodu. Aplikuje se obvyklým způsobem na pulsní body. Na cesty je tato vůně jako stvořená. Je nevtíravá, jemná a všeobecně oblíbená. Ve vaší přítomnosti se jistě bude každý cítit skvěle, vždyť levandule dokáže všechny příjemně naladit. Večerní očistu zahájíte nejlépe s jemným sprchovým gelem. Intenzivní vůně příjemně provoní nejen pokožku vašeho těla, ale také celou koupelnu. Bohatá pěna sprchového gelu bezezbytku smyje všechny nečistoty náročného dne a připraví vás pro zasloužený a nerušený spánek. Po vydatné sprše či koupeli je pokožka nejlépe připravená na účinky jemného tělového krému. Podtrhne se nejen příjemná parfemace, ale vaše tělo bude také dokonale relaxované a připravené pro odpočinek.

Pohlazení tváře Francouzská značka L'Occitane používá ve svých výrobcích jemnou levanduli Lavandula Angustifolia, která roste v horách Provence v nadmořské výšce nad 800 metrů a je jedinečným zdrojem A.O.C. (označení místa původu) levandulového esenciálního oleje. Pěstící řada Sklizeň levandule obsahuje skvělé přípravky v péči o pleť. Pro očistu tváře použijte jemný pěnící gel obohacený o levandulový olej a rozmarýnový extrakt, který čistí pokožku a stahuje póry. Lehký hydratační gel zajistí každodenní hydrataci tváře. Rychle se vstřebává a zanechává pleť jemnou s matným povrchem. Krémový gel osvěžuje a zklidňuje pleť díky protizánětlivým účinkům levandule. Vitamín C regeneruje a vitamín E působí jako antioxidant. Levandulový ocet je přírodním výrobkem k lokální léčbě akné. Koncentrát čistí, stahuje póry a působí protizánětlivě.

Jemný dotek Když se spojí levandule s heřmánkem, vznikne skutečné potěšení pro tělo i mysl. Tělová řada Naturals s levandulí a heřmánkem od Avonu zklidňuje pokožku a zanechává příjemný pocit, jemná vůně přípravků přináší dojem klidu a pohody. Jemný sprchový gel odstraňuje všechny nečistoty, zanechává pleť hladkou a jemnou a zároveň krásně provoní nejen vaše tělo, ale i celou koupelnu. Po sprše naneste na celé tělo tělové mléko, které dodává hydrataci a svou vůní zklidní mysl. Posledním krokem je tělový sprej, který okamžitě osvěží a provoní pokožku. Může se aplikovat těsně po koupeli nebo kdykoli v průběhu dne. Ideální však je jeho použití v podvečerních hodinách, protože něžně ukolébá naši mysl.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále září bude příjemné a rozhodně nečekejte žádné problémy. Nyní jde všechno jako na drátku i kvůli tomu, že si konečně věříte. Nadřízený je z vás nadšený, kolegové si vám nedovolí…