Komentáře k článku zpět na článek

Dasa52 19. 4. 2018 | 04:03

tohle neříkají opravdoví muži, tohle říkají srabi. opravdoví muži řeknou - sorry, ale už s tebou nechci být/chodit, nevolej mi, nemělo by to smysl, dík za hezké chvíle. normální muži (něco mezi srabem a opravdovým mužem) to aspoň zformulují do slušné SMS nebo e-mailu. pokud závislá partnerka není schopná to vzít na vědomí, pak je čas na zablokování čísla a nastavení přesouvání e-mailu do spamu. v horším případě přemýšlet o stěhování na jiný kontinent

helza 18. 4. 2018 | 14:15

Tak mě napadá, že vlastně jakoby od mužů bylo očekáváno, že nějaký důvod k rozchodu , či odchodu mají a ten ženě sdělí, pokud nemají obavy, nebo nechuť jí říkat něco, co by ji ranilo, nebo vyvolalo negativní emoci. Já to tak nevidím. Myslím si, že ve fázi chození nemusí mít ani muž, ani žena žádný důvod k tomu, aby ve vztahu dál nepokračoval. A stejně tak nemusí mít důvod k tomu, aby svému partnerovi oznamoval proč, zvlášť když žádné proč není. A myslím, že v případech kdy jde opravdu pouze o jakousi "ochutnávku" jak by to asi fungovalo, není ani povinnost svůj odchod hlásit. Stejně jako druhý partner není povinen čekat, žejo.

Elynor 17. 4. 2018 | 18:09

farah.farah: myslela jsem to všeobecně - aby se člověk začal vyhýbat sdělování nepříjemných faktů dalším osobám, mu často stačí, že viděl nějakou takovou scénu jako svědek, u osob třetích, nemusel to nutně zažít na vlastní kůži se současnou partnerkou. A že se chová jako srab... no, kdyby šlo o dlouhodobý vztah, pak je na místě sdělit důvod rozchodu. Ale když jde o jednu schůzku, žádný vztah nestačil vůbec vzniknout a pán se už neozve, tak je celkem jasno, že holt "jiskra nepřeskočila", a žádné podrobnější vysvětlování to ani moc nepotřebuje.

farah.farah 17. 4. 2018 | 16:53

Elynor: no mně to vyznělo že píšeš ve smyslu, že za to každopádně může žena buď stávající nebo předchozí a muž je jen chudinka která na to reaguje a je zcela bez viny že se chová jako srab.;) Pokud si to myslela jinak tak se omlouvám.;)

Mata69 17. 4. 2018 | 15:16
lebahu 17. 4. 2018 | 13:29

modrodolka: Radím přestat číst tu červenou knihovnu a koukat na Prima Love. To cos popsala je neexistující ideál

Elynor 17. 4. 2018 | 13:24

farah.farah: no vždyť to píšu - stačí, aby to člověk zažil jednou, a podruhé už se tomu bude snažit vyhýbat. To je normální, proč se hrnout do něčeho, co si myslím, že nebude příjemné, když se tomu dá vyhnout. Osobně to chápu, taky se snažím vyhýbat se zbytečným dohadům, a jsou věci, které radši neventiluju, pokud mám dojem, že z toho bude aféra, nebo že to budu muset dlouze a složitě vysvětlovat. Navíc je to plýtvání energií, vysvětlovat věci někomu, na kom mi celkem ani nezáleží, však ať si myslí, co chce. Pánové z článku se stejně už s těmi ženami nechtěli nikdy potkat, tak si prostě ušetřili tu práci s nějakým zdůvodňováním. A i mně se to už stalo, že se mi někdo neozval, tak to beru tak, že asi měl nějaký svůj důvod, který mi nepotřeboval říct - třeba právě proto, že si myslel, že budu řádit jak černá ruka Což je sice trochu blbé, když nevím, co mu vadilo, ale zas na druhou stranu nohu si proto za krk nedám, je to podružné a chlapů je na světě hodně, není tenhle, budou jiní. Ostatně si můžu vždycky jedině polepšit, že

modrodolka 17. 4. 2018 | 12:56

Tak já to zkusím: Opravdový muž, podle mne, nesmí být v žádném případě mamánek. To ale neznamená, že by se nemohl chovat k mamince hezky a že by na ni kašlal. Taky se podle chování k matce prý pozná, jak se bude chovat ke své ženě.
Dále: Měl by být pracovitý, v žádném případě pěstovat gaučink (s pivíčkem v ruce už je úplný konec, fuj). Čistotný, ale žádný metrosexuál.Nemusí být vůbec krasavec, ale musí mít charisma a šmrnc. Musí se snažit, aby zdědí-li postavu zříceninky, něco s tím udělat, stejně tak si musí udržovat postavu, kterou mu pámbu nadělil pěknou. Naši chlapi většinou pupkatěj. Jestli třeba narostl malý, nebo je plešatý, musí to nést hrdě a nepodléhat mindrákům, u zdravě sebevědomých chlapů nám jejich nedokonalosti, které si nezavinili, vůbec nepřijdou.
Opravdový chlap by měl v jakékoli profesi být hodně dobrý, žádaný a vážený. Byť bude třeba malíř pokojů, či zedník.
Pro mne je chlap ten, kdo umí přiznat chybu, umí se omluvit, nechá si poradit, nestydí se být milý, umí se bavit , na nikoho se nepovznáší, má rád děti a umí to s nimi.
Vadil by mi chlap, co je PUDr. MUDr. Inženýr a neumí zatlouct hřebík. Stejně tak šikovný dělník, co říká za každým slovem vole a jakoby. A nedá se s ním bavit o ničem, jen o fotbale a p.
No- a tak hledej takového!

Secal 17. 4. 2018 | 12:32

farah.farah: Taky si nemyslím, že by za to mohla vždy žena. Je to určitě i o zbabělosti, někdo dělá mrtvého brouka a radši to nechá vyhnít.

farah.farah 17. 4. 2018 | 11:48

Elynor: nesouhlasím s tím že za to automaticky můžou ženy, ano v některých případech určitě jde o to že ženy prudí a chlapi se tomu snaží vyhnout, ale to určitě není 100% pravidlo, mnohdy ten strach nemusí pramenit od součšasné partnerky ale nesou si ho už z předchozích vztahů nebo z výchovy z rodiny........prostě josu naučený že když dělaj nco o čem si myslí že se druhým nbude líbit to zatlouct utéct od toho a udělají to i kdyby jejich současná partnerka byla svatá a nikdy by scénu neudělala.....pro ně je bezpečnější prostě předpokládat že to udělá.........každopádně je to jednání ze strachu a ta volba je na nich nikoli na těch ženách ať už se chovají jakkoli.

Elynor 17. 4. 2018 | 10:43

No, když to s dovolením shrnu - je úplně jedno, jaký má ten muž důvod. Podstatné je, že se ten důvod bojí dotyčné ženě sdělit, protože tuší, že z toho bude kravál a on si to chce ušetřit. Takže kdyby ony dámy dokázaly takové sdělení přijmout bez toho, že půjdou do hysterického oblouku, dozvěděly by se ten důvod a pro příště by s tím mohly něco udělat. Tím, že udělají scénu, si způsobí to, že muži po takových zkušenostech už pokaždé radši mlčí a tiše zmizí v nenávratnu, než aby něco vysvětlovali. A bohužel to pak dopadá i na ženy, které by ty scény nedělaly, protože muž, který to zažije jednou, už to neriskuje opakovat u jiné ženy, a neví, že třeba zrovna tahle by to přijala v klidu a nemusela vyvádět. A to je na tom to smutné.

Maus 17. 4. 2018 | 10:26

Vysvětlí mi někdo, co je to opravdový muž? Pro mě je to totiž jen hloupá, často používaná a nicneříkající bulvární fráze.

Přečtěte si také

Horoskopy

Poškorpíte se s příbuznými, což u vás na pár dnů vyvolá dost špatnou náladu. Nelámejte však věci přes…

Nejčtenější články