Oscarová móda

2. 3. 2005
Oscarová móda
Předávání cen Americké filmové akademie, známé jako Oscar, je bezesporu nejsledovanější událostí showbusinessu. Každý, kdo se v Hollywoodu se může pochlubit statusem hvězdy, se i letos prošel do vyhlášeném červeném koberci. Oscarová noc, to neznamená jen prestižní ocenění pro nejlepší herce, režiséry a filmy, je to také největší módní přehlídka večerních šatů na světě! Každoročně návrháři bojují, kdo oblékne jakou celebritu.

Letošní předávání se uskutečnilo 27. února 2005 v Kodak Theatre v Los Angeles. Ceremoniál, kterým provázel tentokráte komik Chris Rock, patřil mezi nejlépe oblékané posledních let. Žádná z dam, které se večera účastnily, „nešlápla vedle“. Všechny do jedná zazářily, jak se na skutečné hollywoodské hvězdy patří.

Klepněte pro větší obrázek Na jarní barvičky vsadily mnohé přítomné dámy. Žluté odstíny skvěle slušely vítězné Cate Blanchett, Penelope Cruz i slavné moderátorce Oprah Winfrey. Na zářivou rudou se tentokráte zaměřila Reneé Zellweger, která přišla v róbě, kterou ji tradičně navrhla Carolina Herrera. Reneé se po červeném koberci prošla ještě štíhlejší než kdykoliv předtím. Nutno říci, že pár kilo navíc by ji na kráse přidalo více. Mladičká Emmy Rossum, hvězda muzikálu Fantor opery, byla v rudé róbě od Ralpha Laurena za opravdovou dámu.

Klepněte pro větší obrázek Černá nikdy z módy nevyjde. Tímto heslem si řídila řada hvězd. V ultra úzských šatech z podzimní kolekce Chanel se představila Kirsten Dunst, která zároveň prozradila, že musí toaletu druhý den vrátit (ostatně jako většina celebrit). Radost z Annette Bening měl Giorgio Armani, vybrala si totiž model z jeho zbrusu nové haute couture linie. Také Scarlett Johansson, Drew Barrymore (s novou barvou vlasů) a mnoho dalších vsadilo na klasickou černou róbu.
Klepněte pro větší obrázek Velkým hitem letošního ceremoniálu se stala modrá barva. Od nejsvětlejších odstínů do ty nejtemnější. Charlize Theron se díky svým šatům od Diora, které speciálně pro ni navrhl John Galliano, nedala přehlédnout. Melanie Griffith doprovázela svého manžela Antonia Banderase i přes své zranění, po červeném koberci se prošla se sádrou na noze. Kate Winslet ztělesňovala jednoduchou eleganci ve svých zářivě modrých šatech. Poklesk si zaslouží také Helen Mirren, která svým vzhledem dokázala, že i dáma vyššího věku může vypadat skvěle a moderně.
Klepněte pro větší obrázek Stejně jako její světlé tóny, i tmavě modrá slavila velký úspěch u hvězd. Hillary Swank, která získala zlatou sošku za svůj výkon v Million Dollar Baby, okouzlovala ve velmi efektní, elegantní a zároveň nesmírně sexy kreaci od Guy Laroche. Salma Hayek, která spolu s Peneloze Cruz předávala dvě ceny, sáhla po šatech od Prada a udělala velmi dobře. Mladičkého Zaca Posena oslovila Kim Potter, která přišla spolu s P. Diddym. Nominovaná Virginia Madsen se na potkání chlubila kreací od Versace, i když vzápětí přiznala, že ještě den před slavností neměla co na sebe.
Klepněte pro větší obrázek Od zářivých barev ustoupila řada hereček v čele s Halle Berry, která již tradičně patřila mezi nejlépe oblékané hosty večera. Natalie Portman si zlepšila reputaci ze Zlatých Glóbů a přišla v antických šatech od Lanvin. Mile překvapila i Maggie Gyllenhaal se svou róbou od Prada, moc jí to slušelo. To Gwyneth Paltrow se umí obléci lépe, než letos předvedla. Ale i tak zazářila v jednoduché róbě od své kamarádky Stelly McCartney.
Klepněte pro větší obrázek Nejvíce práce se svou image měla bezesporu zpěvačka Beyoncé Knowles, která se čtyřikrát v průběhu večera převlékala! Červený koberec prošla v efektní róbě od Versace doplněné obrovskými diamantovými šperky. Poté zazpívala tři nominované písně, pokaždé v jiných šatech, s novým nalíčením a účesem. Nejvíce se blýskla po boku Andrea Lloyd Webera při interpretaci skladby Learn To Be Lonely z filmového zpracování muzikálu Fantom opery.

autor: Simona foto: zdroj internet

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani polovina týdne není odlišná od předešlých pracovních dnů. Úžasná! Máte výbornou náladu a štěstí stojí na vaší straně. Jak to půjde dále? Snažte se a povýšíte! Toto platí také v lásce.…

Nejčtenější články

Doporučujeme