Brigitte Bardot a Roger Vadim Profimedia

Brigitte Bardot a Roger Vadim Profimedia

Marilyn Monroe a James Daugherty Profimedia
Elizabeth Taylor a Richard Burton Profimedia
Jacqueline a John Kennedy Profimedia
Sophia Loren a Carlo Ponti Profimedia
10
Fotogalerie

Osudové lásky hvězd 20. století: Komu neuznal sňatek Vatikán, kdo se vdal 9x?

Sláva a bohatství nejdou vždy ruku v ruce s láskou a šťastným manželstvím. O tom se slavné osobnosti už v minulosti přesvědčily mnohokrát, a vznikly tak příběhy, které jim rozhodně nezávidíme. Jaké vztahy tyto ikony prožívaly?

Brigitte Bardot a Roger Vadim, sňatek v roce 1952

Francouzská herečka se poprvé vdala, když jí bylo pouhých 18 let. Její muž Roger Vadim byl v té době už etablovaným hercem i režisérem. Díky němu se stala Brigitte tak slavnou. Zahrála si hlavní roli v jeho filmu ...a Bůh stvořil ženu z roku 1956. Po tomto triumfu se rozvedli, stali se ale přáteli na celý život.

Pokračování 2 / 10

Marilyn Monroe a James Daugherty, sňatek v roce 1942

James Daugherty byl prvním manželem šarmantní Marilyn (tehdy ještě Norma Jeane Mortenson). Pro šestnáctiletou dívku bylo manželství nadějí. Díky němu přestala Marilyn cestovat z jedné pěstounské rodiny do druhé. O čtyři roky později se úspěšně zúčastnila konkurzu ve Fox 20th Century a rozhodla se manželství ukončit.

Pokračování 3 / 10

Elizabeth Taylor a Richard Burton, sňatek v roce 1964

Královna Hollywoodu byla oficiálně vdaná devětkrát a dvakrát si vzala jednoho muže. V roce 1964, pouhých devět dní poté, co se rozvedla s Eddie Fisherem, si vzala Richarda Burtona. Měli malý obřad, po kterém se objevovali na všech titulních stránkách. O deset let později se konal rozvod, po kterém se ale znovu vzali. Druhé manželství trvalo pouhých devět měsíců.

Pokračování 4 / 10

Jacqueline a John Kennedy, sňatek v roce 1953

Jacqueline a John se vzali v roce 1953. Jejich svatba byla událostí roku. O sedm let později John zahájil kampaň a stal se prezidentem USA. Jackie se podařilo přilákat sympatie občanů, a stala se tak idolem mnoha lidí. Roku 1963 byl John zavražděn, atentát se udál během jejich návštěvy Dallasu. John byl střelen do hlavy, zatímco Jacqueline seděla vedle něj. Přes to všechno zvládla zorganizovat pohřeb, a ohromit tak veřejnost tím, jak moc silná je.

Pokračování 5 / 10

Sophia Loren a Carlo Ponti, sňatek v roce 1966

Sophia a její manžel Carlo Ponti se potkali v roce 1950 na soutěži krásy. Carlo byl v té době ženatý a tehdy bylo v Itálii téměř nemožné získat od katolické církve povolení k rozvodu. V zoufalství on a Loren utekli a vzali se v Mexiku. Vatikán tento sňatek ale neuznal, a byl tak anulován. Teprve v roce 1966, poté, co Ponti získal francouzské občanství a jeho manželka souhlasila s rozvodem, se mohli vzít. V roce 2007 Carlo zemřel a až do jeho konce byla Loren s ním.

Pokračování 6 / 10

Priscilla a Elvis Presley, sňatek v roce 1967

Presley se doopravdy zamiloval jen jednou. Priscillu potkal, když jí bylo pouhých čtrnáct let, v jejích jednadvaceti letech se vzali. Svatba byla tajná a konala se v luxusním hotelu v Las Vegas. Zvána byla pouze nejbližší rodina. O šest let později se ale Priscilla rozhodla, že chce žít konečně vlastní život, a nechala se rozvést. Ani jeden z nich už sňatek nikdy neuzavřel.

Pokračování 7 / 10

Audrey Hepburn a Mel Ferrer, sňatek v roce 1954

Manželství herce Mela Ferrera a herečky Audrey Hepburn se nedá označit za šťastné. Mel se ji snažil ovládat a žárlil na její kariérní úspěchy. Audrey se následně své kariéry vzdala kvůli rodině. Po dvou potratech se jim konečně narodil syn. Když mu bylo osm let, jejich manželství se rozpadlo.

Pokračování 8 / 10

Yoko Ono a John Lennon, sňatek v roce 1969

Potkali se na avantgardní výstavě v roce 1966. O tři roky později se vzali. Líbánky strávili v Amsterdamu, kde v luxusním hotelovém pokoji zorganizovali slavnou demonstraci Bed-In For Peace. John Lennon (známý také jako člen hudební skupiny The Beatles) byl 9. prosince 1980 zastřelen v New Yorku. Přestože před ním byla Yoko Ono už třikrát vdaná, po jeho smrti zůstala sama. Dnes je jí už 86 let.

Pokračování 9 / 10

Grace Kelly a Rainier III., sňatek v roce 1956

Herecká kariéra Grace Kelly byla na samém vrcholu, když se potkala se svým budoucím manželem – monackým princem Rainierem III. – na filmovém festivalu v Cannes. Grace, která byla múzou Alfreda Hitchcocka a která získala Oscara, se vzdala herectví ve jménu lásky. Místo toho se stala monackou princeznou. Lidé ji milovali, byla perfektní manželkou, matkou i ikonou skvělého stylu. V roce 1982 zemřela při tragické dopravní nehodě. Její manžel jí zůstal až do smrti věrný a byl pohřben po jejím boku.

Pokračování 10 / 10

Liza Minnelli a Peter Allen, sňatek v roce 1967

Zpěvačka, která hrála zejména v muzikálech, si vzala zpěváka Petera Allena v roce 1967. Představila je Lizina matka – slavná hollywoodská herečka Judy Garland. Peter byl skvělý zeť, byl velmi milý, uctivý, a navíc její rodině vypomáhal s nepříjemnou finanční situací. Manželství však neskončilo šťastně, ukázalo se, že Peter touží více po mužích, a tak se s Lizou rozvedl.

Doporučujeme

Články odjinud