Otec má milenku, je to moje spolužačka!

3. 7. 2015
Otec má milenku, je to moje spolužačka!
Sandra řeší nezáviděníhodnou situaci. Její spolužačka je milenkou jejího otce. Vztah trvá již rok a velmi nepředvídatelně se vyvíjí…

Ve chvíli, kdy mi vše došlo, jsem šla do kolen a viděla rudě vzteky. Sotva půlhodinu na to jsem poprvé v životě někomu vrazila pár facek. Magda stála jako opařená, pak začala plakat.„Když já ho strašně miluju. Fakt strašně. Je mi to líto, ale je to silnější než já,“ říkala moje dlouholetá spolužačka. Cloumal se mnou vztek, jak mi to mohla udělat! Jak to mohla udělat mamce a bráškovi? „Všem to řeknu a zničím ji!“ myslela jsem si tehdy, ale všechno bylo nakonec úplně jinak. Já nezničila ji, ale ona ničí naprosto nečekaně mě.

Její matka je kryla!

Začali si spolu, když si Magda na zápase podvrkla kotník, a táta, který nám chodil často fandit, ji tehdy vezl k lékaři. Magda bydlí jen s mámou, ta se o ni moc nestará, jednoduše mají každá svůj život. Takže nakonec vezl táta Magdu nejen na rentgen, ale i na večeři a domů. Vrátil se tenkrát až pozdě po půlnoci. Už tehdy se spolu vyspali! Potom už to podle Magdy nešlo zastavit. Magda se prý do mého táty strašně zamilovala a on do ní. Vše navíc věděla a kryla její matka! Což je naprosto nechutné. Klidně se scházeli u Magdy doma, její mámě to vůbec nevadilo – prý má pro lásku pochopení! Proboha co je to za lásku skoro padesátiletého chlapa od rodiny a ani ne osmnáctileté holky?!

Dohodli jsme se, že budeme doma oba mlčet.

Potom, co jsem propleskla Magdu, přišel na řadu táta. Maminku jsem těch nechutností chtěla ušetřit. Nezasloužila si trápit se kvůli tomu, že se táta chová jako pomatený puberťák. Počkala jsem si na něj u práce a naprosto bez obalu mu řekla, že vím úplně vše. A on? Zapíral! O Magdě mluvil jako holce, co má bujnou fantazii a nezdravě se na něj upnula, protože to má doma hodně těžké, a teď před maturitou potřebuje podporu a pomoc. Měla jsem pocit, že si snad dělá legraci. A já jsem vzduch, nebo co?

Já prý mám normální rodinu, zázemí, finanční zajištění a ona nemá nic. Proboha, co je mu do toho? Jsem sice mladá, moc vážných vztahů jsem neměla, ale nejsem hloupá – ten kdo tu naprosto selhal, není moje „pitomá“ spolužačka, ale můj vlastní táta! Vždyť Magdě zlomí srdce a život zničí i mámě a nám s bráchou. No, nakonec mi tehdy slíbil, že vztah ukončí, ale prý musí pomalu, aby Magdě nezkazil maturitu. Dohodli jsme se, že budeme doma oba mlčet, abychom zbytečně neublížili mámě. Byla jsem velmi naivní a vše se samozřejmě vyvinulo jinak…

Reakce Magdy mi vyrazila dech!

Vsadila bych boty, že už tehdy otec věděl, že mi jen maže med kolem pusy. Hrál si se mnou stejně jako se všemi ostatními – nikdy mu to nezapomenu! Nikdo si nedovede představit, jak těžké pro mě bylo být ve třídě a na všech akcích vedle ní. Jak nechutné mi připadalo divadlo, které hrál doma. Hned po ústních zkouškách jsem za Magdou šla:„Takže ode dneška naprostý KONEC! Doufám, že o tobě už nikdy neuslyším!“ Reakce Magdy mi vyrazila dech, nezmohla jsem se ani na slovo, natož na facku jako poprvé.„Hele, co je ti vlastně do toho? Jsme oba dospělí, svéprávní a budeme si dělat, co chceme. Ostatně se mu vůbec nedivím, že z takové rodiny utíká k někomu, kdo ho chápe a má ho doopravdy rád!“ syčela mi do obličeje holka, kterou jsem znala jako ušlápnutou puťku. Tentokrát jsem plakala já, strašně jsem se opila a doma vše neplánovaně vyklopila mamince.

Z fajn táty je pejsek, kterého na krátkém vodítku vodí odrostlá puberťačka.

Ráda bych napsala nějaký dojemný „happy end“, ale bohužel se žádný zatím nekoná. Naši spolu žijí, nebo spíš vegetují, dál. Táta tvrdí, že s Magdou skončil. Jenže máme s Magdou společné spolužáky a slečinka neudrží tajemství, nebo ho udržet nechce… Z tiché hodné holky se stala zlatokopka, která pracuje na tom, aby vzala mámě manžela a nám tátu. Nedávno se jedné společné známé chlubila, co všechno jí táta zaplatil a koupil, jak to s ním prý koulí. Nechápu, co se s tím světem děje. Z hodné holky se stane monstrum s dlouhými drápy a z normálního chlapa a fajn táty je pejsek, kterého na krátkém vodítku vodí odrostlá puberťačka a on ještě spokojeně vrtí ocáskem. Nemám sílu to všechno znovu říct mámě, i když myslím, že i ona ví, že se táta s Magdou schází dál.

Sandra, 20 let

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vykašlete se na všechno špatné a snažte se vnímat i horší věci pozitivně. Aspoň se z toho poučíte. V partnerském soužití to nefunguje dobře, ale nemalujte ještě čerta na zeď. Vždyť není…

Nejčtenější články

Doporučujeme