Kaballah náramek se nosí na zápěstí levé ruky, protože ta jde k srdci, a znamená přijetí

Kaballah náramek se nosí na zápěstí levé ruky, protože ta jde k srdci, a znamená přijetí

Tyto náramky mají také symboly judaismu, ale správné kabala náramky jsou červené
Shamballa náramky jsou vyrobené ze šňůrky ze speciálních uzlů. Vždycky jsou do nich navázané nějaké předměty 
Buddha náramky nám pomáhají bojovat s neřestmi lidské mysli 
Zpravidla je jedním z kamínků hlava Buddhy
23
Fotogalerie

Otestujte se: Co o vás říká barevný náramek a jaký se hodí k vaší povaze?

Stejně jako kdysi byla populární céčka, dnes letí barevné náramky. Ať už jsou tkané, gumové nebo z drahých kamenů, jedno mají společné: Dávají najevo názor nebo postoj svého majitele. Dokážou chránit, přitáhnout štěstí. Náramků existuje spousta druhů, podívejte se, jaký mají význam a co o vás prozradí. Najdete je i v galerii v úvodu článku.

Každý máme svou oblíbenou barvu. Někdo má rád jemné pastelové, jiný veselé barevné. Nevybírejte si ale náramky jen podle barvy, každý náramek má totiž jinou energii nebo účel podle materiálu a způsobu, jakým je vyrobený. Když víte, jaký náramek a proč zvolit, může vám to hodně pomoct v tom, co zrovna potřebujete. Zároveň volba náramku hodně prozradí o vaší osobnosti. Jejich význam najdete v následujících kapitolách. Prohlédněte si je i v galerii v úvodu článku. 

Kabbalah náramek

Kabbalah náramek se nosí na zápěstí levé ruky, protože ta jde k srdci, a znamená přijetí. Takový náramek zachytává negativní energie proudící do těla. Zpravidla je červený. Náramek už podle jména vychází z judaismu, proto je na něm někdy zavěšena Davidova hvězda. Náramek ale dnes už s židovstvím spojen být nemusí, proto jsou na něm i jiné předměty, jako jsou křišťál, korálky, hamsa – tvar lidské ruky, která je oblíbená na celém Blízkém východě. Často je to jen červená šňůrka bez přívěsku.

Shamballa náramek

Shamballa náramky dostaly název podle mytického království, ve které věří buddhisté. Jsou vyrobené ze šňůrky ze speciálních uzlů. Existují i tkané nebo pletené, ale vždycky jsou do nich navázané kameny, drahokamy, polodrahokamy, sklo nebo kovové ozdoby.

Buddha náramky

Tyto náramky nám pomáhají bojovat s neřestmi lidské mysli – hněvem, nevědomostí a chtivostí. Očišťují, slouží k poznání sebe sama a směřují nás na cestu duchovního probuzení. Jsou z korálků, jedním z nich je většinou Buddhova hlava, ale není to podmínka.

Náramky přátelství

Barevné ozdobné pásky na ruku s různými geometrickými vzory se nejčastěji vyrábějí z bavlnek na vyšívání. Lidé se jimi vzájemně obdarovávají, a stvrzují tak svoje přátelství.

Fit life a zdravotní náramky

Náramek na gumičce nebo také energetický náramek nosí příznivci cvičení. Buď dodávají energii, nebo měří tělesné hodnoty během cvičení. Dnes už se ale také používají i na záchranu života. Identifikační náramky nosí lidé s alergiemi, diabetem, cukrovkou a podobně a záchranáři v případě nehody vědí, že zraněný má určitý zdravotní problém.

Černý náramek

Elegantní černá hlásá pro okolí, že vás přitahuje tajemno, mystika, ale taky že jste i citlivá a na vaši profesionalitu se dá spolehnout. Černá je elementem vody, bude k vám přitahovat peníze a zisky a také vás bude chránit před vlivy okolí. Výhodou černé je nadčasovost a také, že ji můžete kombinovat se všemi ostatními barvami.

Bílý náramek

Čistá, svěží, křehká barva obsahující spektrum všech ostatních. Dává najevo, že nemáte co skrývat. Že vaší dominancí je pořádek a systém. Stejně jako k černé i bílá se dá kombinovat se všemi dalšími barvami.

Růžový náramek

Romantika, láska, něha, štěstí a jemnost. Růžová je krásná a decentní barva usmíření, přátelství a harmonie, rádi ji nosí citliví lidé. Bohužel také mají tendenci vidět svět přes růžové brýle. V Číně je ale tahle barva symbolem úspěchu.

Modrý náramek

Modrá evokuje nebe, voní dálkou, volným prostorem, svobodou, klidem, rovnováhou, uvolněním, plynutím vodní hladiny. Copak se ale skrývá v temných vodních hlubinách? Na modrou v oblečení měli dřív „patent“ hlavně muži, ale své báječné vlastnosti umí předat i ženám. Tak proč si jednou nepořídit modrý náramek?

Tyrkysový náramek

Zvláštní barva, která symbolizuje svobodnou duši, spontánnost, fantazii a mírumilovnost. Tyrkysovou, stejně jako červenou, nikdy vy ani okolí nepřehlédnete.

Červený náramek

Červený náramek bude přitahovat štěstí a chránit svého nositele před všemi negativními vlivy. Červená je barva elementu ohně, symbolizuje vášeň, vzrušení, životní sílu, energii, sexualitu. Právě tahle barva k ženám nejčastěji přitahuje mužské oči. Kdo by nechtěl červenou?

Oranžový náramek

Vitalita, štěstí, síla... S oranžovou získáte spoustu elánu, přitahuje přátele (ale i flirty a krátkodobé vztahy), přináší vytrvalost.

Zelený náramek

Jaro, dětství, nové začátky, hojnost, příroda, vyrovnanost a zmírnění stresu, nabíjení energií a nové začátky. Zelená vám pomůže, pokud stojíte na místě a nemůžete se hnout, uklidní vás, budete-li cítit napětí a stres. Ten, kdo ji nosí, říká okolí: Pojď, je tolik věcí, co spolu můžeme zkusit... Důležitá je ale jako ochrana před závistí nepřejícího okolí.

Žlutý náramek

Barva slunce, ale také barva elementu země. Radost, pozitivní emoce, ale také empatii symbolizuje žlutá. Rozveselí, stejně jako červená, každý náramek. Energii vám dodá hlavně během zimních měsíců.

Hnědý náramek

Řád, stabilita, elegance, společenské postavení a luxus, láska k přírodě. Hnědá o vás říká, že jste člověk s milou a klidnou povahou. Anebo pokud nejste, tak vám hnědá tyhle kvality do života přidá.

Fialový náramek

Po červené jde o další magickou barvu. Uklidňuje a přivolává dobrý spánek, říká o svém nositeli, že je duchovní bytostí s originálním viděním světa. Fialovou mají v oblibě také umělci, kterým přináší originální nápady a vize.

Doporučujeme

Články odjinud