Otestujte se, zda nepřicházíte do menopauzy. Tyhle signály vám napoví!

16. 4. 2020
Otestujte se, zda nepřicházíte do menopauzy. Tyhle signály vám napoví!
Menopauza nepřijde ze dne na den a symptomy se mohou u každé ženy lišit. Některé nepociťují téměř žádné obtíže, jiné prožívají doslova peklo. Spousta žen se proto může ptát: Jak zjistím, že přichází menopauza?

Věk není pevný

Technicky vzato je za menopauzu považované období, kdy jste po dobu dvanácti měsíců nemenstruovala. Obvykle nastává tato doba mezi 48. a 51. rokem života, ale může přijít kdykoliv. Před menopauzou však přichází takzvaná premenopauza, což je doba, kdy pořád ještě menstruujete, ale začínají se objevovat akutní příznaky takzvaného klimakterického syndromu. 

S příznaky menopauzy to není jednoduché. Některé ženy zažívají všechny příznaky, jiné jen některé, další téměř žádné. A zatímco některé ženy mohou příznaky trápit jen několik měsíců, jiné mohou trpět roky. Nebo vás některé z těchto příznaků potrápí jen krátce, jiných se dlouho nebudete moci zbavit. Zkuste se otestovat – následující příznaky jsou ty nejčastější, které menopauzu provázejí. Nemusíte mít samozřejmě všechny, ale pokud vás trápí alespoň dva z nich a dříve jste o nich ani neslyšela, pravděpodobně míříte do menopauzy.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední dny se necítíte ve formě a tělo si žádá kvalitní odpočinek. Ani náhodou se nepřemáhejte a chovejte se výhradně klidně. Úspěch vás čeká nejen při vzdělání a seznamování s…