Ožrat nohy

4. 1. 2011
Ožrat nohy
Vánoční dárky bývají různé. Dostanete to, co jste si přáli, leckdy i to, co jste si nepřáli a mnohdy rovněž to, co by vás ani ve snu nenapadlo, že můžete dostat.Petra dostala balík. V tom balíku balíček, v tom balíčku krabici, v krabici pak krabičku a v té krabičce - rybičku. Namalovanou.

Co to znamená? Že by akvárium s rybkami? Nebo neomezenou konzumaci v rybí restauraci? Či snad rybářský lístek? Chyba lávky, nebylo to ani jedno z toho. Jáňa, která jí tenhle dárek věnovala, se zádumčivě usmívala a pak řekla: „Fakt pořád nevíš? To je přece poukaz na rybí pedikůru!“

Petra vůbec netušila, co si má představit pod pojmem rybí pedikůra. Že by jí snad pedikérka brousila nohy a nabídla k tomu namísto tradiční kávy třeba zavináče nebo slanečky? Kdepak. Všechno bylo jinak. Ony tu pedikůru totiž dělají ryby!

„Ryby?“ vytřeštila Petra oči. „Ryby?“ zamrkaly jsme všechny. „Ryby,“ usmála se Jáňa a jala se vysvětlovat podrobnosti. „To prostě člověk strčí nohy do akvária, připluje k němu hejno rybek a oždibují mu nohy tak dlouho, dokud je nemá jako batole.“ „Oždibují nohy?“ Petra v údivu nechala otevřenou pusu. „No. Ony prostě tu starou kůži zbaští,“ potvrdila Jáňa. „Cože?“ zaječela Petra, „ony mě budou ožírat?“ „Tak nějak,“ pokrčila rameny Jáňa.

Při představě, jak ryby ožírají Petřiny nohy se rozvinula debata, která samozřejmě nemohla přinést nic jiného, než smíchem namožené bránice. „Hele, a mají ty ryby zuby? Co když na tebe pustí nějaké rybí důchodkyně a ony tě jen tak oslintaj?“ tlemila se Míla. „No, nebo co když se majitel pedikůry splete, nakoupí piraně a ony ti ty nohy amputují nad kotníky?“ řehtala se Terka. Zkrátka – tenhle dárek patřil o právě uplynulých Vánocích k těm nejpodařenějším. Terka se pochlubila novým vysněným mobilem, Míla předvedla super kozačky s kabelkou a Jáňa na našem povánočním večírku, který s kamarádkami pořádáme každý rok, vyvenčila nový kabát. Paradoxně ač ony měly z dárků radost a Petře poukaz přinesl spíš šok, je jasné, že na tehle dárek hned tak nezapomeneme.

A pokud rybí pedikůru zatím neznáte, pak vězte, že je to metoda osvědčená. Nejdříve v tureckých lázních, vždyť taky rybičky pochází z Turecka. Rybky vám nohy ohladí dnes již i v řadě jiných států a nyní také u nás. Nevím, jestli se u toho nasmějete tak, jako my, když Petra dostala ten poukaz. Možná smíchy, jste-li lechtivé. A nebojte, zuby ty ryby prý nemají! My s paničkou ale raději zůstaneme u osvědčeného domácího kbelíku s vodou a pemzy. Jistota je jistota.

Přeji vám všem, moje milé dámy, krásný a úspěšný rok 2011.

Vaše Eni

ČTĚTE TAKÉ:
Nejsou pětky jako pětky...


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na jedné straně budete dnes plní vitality a budete mít elán rozvíjet své plány. Na druhé straně však marsovská energie způsobuje, že máte sklon k přehánění. Inklinujete k netrpělivosti a…

Nejčtenější články

Články odjinud