Padání vlasů má mnoho příčin, většinu lze snadno odstranit

19. 7. 2019
Bohatá hříva na hlavě je snem každé ženy (i muže). A její ztráta naopak představuje ošklivou noční můru. Nadměrné padání vlasů může mít mnoho i banálních příčin; od špatného účesu, nošení gumičky až po vážné onemocnění.

Padání vlasů je normální

Průměrný člověk má na hlavě zhruba sto tisíc vlasů. Denně může o několik desítek až stovek vlasů přijít, ale protože další vlasy neustále dorůstají, jedná se o přirozenou obměnu porostu. Takže to, že při česání vám na kartáči zůstávají vlasy, není nic neobvyklého. Ještě víc jich vypadne třeba při mytí hlavy, to mohou být jednorázově tři stovky.

Vlasy vyrostou za měsíc zhruba o jeden centimetr. Jeden vlas vydrží na hlavě v rozmezí dvou až sedmi let. Během života samozřejmě vlasy ztrácíme, nejvíce ve stáří. S tímto přirozeným procesem nemůžeme nic dělat. Kdy je ale padání vlasů v nepořádku a jedná se o problém? A jak ho vyřešit? Příčin padání vlasů je opravdu mnoho. Zkuste začít u té nejjednodušší a zamyslet se, jak se o vlasy staráte.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dny volna jsou dávno v nenávratnu, ale již brzy vás čeká další víkend. V práci to nestojí za nic, ale nepodléhejte depresi. Vaše schopnosti a komunikace s kolegy jsou výborné. Jediný…