Pamatujete? Naše dovolené za socíku: Podnikové chaty i stanová městečka

45 komentářů

Linda
10. července 2023 • 12:32

Tomu rikam odflaknuty clanek....A k tematu, jelikoz jsem rocnik 1972 tak jsem zminene zazila coby dite.... mama coby samozivitelka mela "prednost" v ROH, takze jsem s ni byla na rekreaci kazdy druhy rok, vzdycky na tyden nekde po Ceskoslovensku. Bylo to za pakatel, snad dostala i prispevek na dopravu. Nikdy to nebylo stylem Andel na horach. Ano byl jakysi spolecny program, ale nikdo nas nenutil se zucastnit. Mama tyhle spolecenske akce k smrti nesnasela a v zivote nemela prusvih, ze se jich neucastnila. Naopak vzdycky dostala novou nabidku na dalsi dovolenou. A ano mela v praci i moznost podnikove chaty, tam to bylo na poradnik stylem kdo driv prisel ten driv dostal termin, ktery si zamluvil. Stalo to pro zamestnance a jejich deti 5kcs na den, pro dalsi pribuzne 10kcs. Varili jsme si sami, dopravu jsme si taky zarizovali sami. Nikdo nic neorganizoval, nikdo po nas nic nechtel , bylo to fantastickych 14 dni v srpnu kazdym rokem v Krusnych horach ....

Ilona
9. července 2023 • 23:41

Jak je možné, že pod článkem ze včera jsou příspěvky z roku 2022?
To dáváte články opakovaně?
Není to poprvé, kdy jsem si toho všimla.

Jirka
9. července 2023 • 7:44

Nejlepší na tom je, že lidé měli k sobě blíž.... to se už dneska nevidí.
Dnes je to o tom, vyfotit a pochlubit se na sociální síti...😅

stanislava
8. července 2023 • 14:25

Dovolené od ROH byly vskutku něco dnes nevídaného, za pár korun, stokorun, celá rodina ubytování, stravování, dnes by se řeklo "all inklusiv", tematické vyžití pro děti, jezdila jsem jako dítě v zimě i v létě a fakt nevím co na tom bylo špatného...

Ajda
12. července 2022 • 13:18

Vše má svá pro i proti, jsem ročník 1964 a mohu srovnávat. Nikdy by mne ovšem nenapadlo, že budu žít v takový hnusný době.

Jana
10. července 2022 • 8:14

A teraz Vás nepustia skoro nikde,ak nemáte už asi aj 3 tečky,potom 4,5,10 ....

eda
9. července 2022 • 14:12

zlatá léta totality

cenzor Blesku
8. července 2022 • 21:05

Ještě jste nenapsali, že týden byl cca za 250,- Kč, což je v přepočtu na dnešní průměr cca 2500,- :sok:

SandraN
8. července 2022 • 16:45

Byli jsme jako rodina třikrát s příspěvkem ROH, slovenské lázně, hory, u řeky, u lesa s jezerem. To první byl luxus ubytování i jídlo, termální koupaliště a bezva program, pak už se to jen zhoršovalo. Po posledním mě přešla chuť na tuzemské rekreace. Jelikož to muselo být od cestovky, tak jsme za třikrát tolik měli rozdělenou pidichatku a jídlo přes tři kempy. Lidi, co si to platili rovnou, měli jídlo u nosu obrovskou chatu s verandou a stálo je to minimum. Muž jel pouze, že jsme dostali příspěvek, jinak bych ho nikam nedostala. Jak se začala dělat chalupa, odmítal už někam jet a bylo. Po revoluci ROH padlo a bylo.
Hlavně si pamatuji vánoční kolekce a MDŽ s pohoštěním, kde tancovaly ženské se ženskýma. To bylo něco.

Edmont Dantes
8. července 2022 • 16:26

Reakce na osobu co je na dávkách a nemá na dovolenou ??? aha , existují opravdu lidé co jim neumožnuje pracovat invalidé apod . ale každý kdo má dvě ruce může dělat !!! to , že "NÁŠ" Stát a dnešní ukrajinský premiér má prioritu - cikány , povaleče a "uprchlíky " kdesi z anusu je jiná věc !! je to nespravedlivé to vím avšak co s tím ???

Edmont Dantes
8. července 2022 • 16:35

@Edmont Dantes : Myšleno toho co rozhazuje rukama a vysílá signály z neznáma ubožáka fialu ani nebudu psát velký f u ty cenzura . >:-(

Vladimír
8. července 2022 • 14:20

Zkreslené a naprosto zavádějící informace dle představ někoho, kdo v té době nejspíše nežil a chce minulost za každou cenu očernit. Ale lidé vědí, jak to bylo.

Libuše
9. července 2022 • 9:03

@Vladimír: Já souhlasím s pány. Ti co tady píší jak to bylo tehdy hrozné, neví o čem píši. Asi se chtějí zviditelnit, nerozumím tomu. Rekreace ROH byly senzační, rodina 14 dnů v Krkonoších o prázdninách. Za opravdu slušný peníz. Strava velmi dobrá. Neservírovali na stříbře, jak by si to snad někteří dneska přáli, ale všechno čisté o chutné. Dneska nejsou narvané kempy že, předražené pobyty? Je to k smíchu. Někteří jedou do Chorvatska, za dost peněz,chacha, fekálie už na ně čekají. Tak příjemný pobyt. Přeju to všem těm chytrákům, kteří tak zatracuji a očerňují vše co bylo. Vědí prd.

Elynor
9. července 2022 • 11:08

@Libuše: Ať koukám jak koukám, nevidím tady jedinou větu, která "zatracuje a očerňuje vše, co bylo". Též si dovolím říct, že prd víte vy, když si troufnete někomu neznámému říct, že neví, o čem píše, to vy nemůžete vědět, jaké zkušenosti ten dotyčný má. No a zatím jediný, kdo se pravděpodobně touží zviditelnit, je Edmond Dantes, ovšem jeho svaté rozhořčení mu neumožňuje napsat souvislou větu. Z jeho emotivních výkřiků proložených spoustou vykřičníků a podivně zkomolených slov je sice zřejmé, že je všechno špatně, ale to je trochu málo na to, aby se o tom dalo smysluplně diskutovat. Forma této prezentace bohužel velice zastiňuje obsah sdělení a neumožňuje pochopit ty jeho zkušenosti. Možná by to bylo zajímavé, škoda. Ohledně předražených pobytů a narvaných kempů jsem psala již před dvěma lety zde pod tímto článkem v konverzaci s Helzou, poměrně obsáhlý text, k tomu se nebudu znovu vracet, psala bych jinými slovy totéž.

Bobo
22. července 2022 • 18:24

@Elynor: Zdá se mi ten článek a fotky příliš jednostranný. Ano, nemohlo se cestovat, ale lidi si toho mohli dovolit více, myslím ti chudí. Dneska chudí mají smůlu. Bylo tam spousta pro a proti, ale nemyslím, že by tahle doba, co je teď, byla lepší.

Janulka
8. července 2022 • 12:10

10 let jsem pracovala jako programová a sportovní referentka na zotavovnách ROH a mohu proto hodnotit "zevnitř". Byla to skvělá nabídka pro všechny druhy rekreantů - od svobodných přes rodiny s dětmi až po seniory před důchodem. Žádná aktivita nebyla vnucována ani povinná. Každý si mohl čas využít po svém a bohatou nabídku aktivit mohl, ale nemusel využít. Naopak, mnozí manželé si po mnoha letech zatančili na večírcích s živou (!!) hudbou, promítala jsem dobré filmy, pořádaly se dobrovolné vycházky na zajímavá místa i autobusové zájezdy, besedy se zajímavými (nikoliv politicky) lidmi, exkurze do jinak nepřístupných míst, např. do skláren. Pořádaly se dobrovolné sportovní hry s odměnami pro vítěze, v zimě probíhala dobrovolná výuka lyžování (lyže i boty byly k půjčeni na zotavovně). Stravování se řídilo přísnými předpisy na zdravou výživu, k výběru bylo několik jídel. Navíc - cesta vlakem na místo zotavovny a zpět (mnohdy přes celou republiku) byla zdarma jako součást celé dovolené. Celý systém byl koncipován jako skutečná oddechová dovolená mimo jakoukoliv ideologii a politiku. Za celou svoji kariéru jsem nezažila jedinou stížnost, naopak lidé byli po absolvování této dovolené skutečně "zotaveni" a nadšení. Nabízela totiž nejen odpočinek, ale též aktivity, které v té době byly běžně nedostupné. Film "Anděl na horách" byl spíše karikaturou zotavoven ROH.

Edmont Dantes
8. července 2022 • 16:31

@Janulka: To je když všude do diskuzí píši lidé kterym je dnes 30 a řikaj Nám co byl socialismus a "komunismus " - - někdy jsou až ty výplody směšný a trapný zároven. A nejlepší jsou ti havloidni fanatici co ve jménu lásky a pravdy páchají všude DOBRO . :-) 8-P

Janulka
8. července 2022 • 13:38

@Janulka: Ještě jsem zapomněla zdůraznit, že na každé zotavovně ROH byl dobře vybavený bar či výčep, takže ani toto potěšení mohl každý využít podle libosti a výdrže.

Janulka
8. července 2022 • 13:41

@Janulka: Oprava:
I toto tařízení....

donypan
8. července 2022 • 11:13

Teď když mohu porovnat mezi socíkem a tím nejlepším co lidstvo vymýšlelo 300 let,tak vzpomínka na na dobu před r.89 mi přijde jako něco zalité sluncem,naprostá pohoda.Závodní dovolená v Jizerkách,léčebný dům v KV žádné existenční problémy a všechno to za hubičku.Děkuji osudu,že jsem toto zažil.

napynod
8. července 2022 • 13:56

@donypan: Vy ste, pane, vlastne šťastný to človek. Jizerky, KV, všechno to za hubičku... Pohodlíčko, pohodička, žiadne existenčné problémy...
Osobne som x-krát vyrazil za tým čo ma zaujímalo. S vopred jasnou víziou, že uvidím to, čo chcem. Cena? Okrem odopretia si rôznych vecí, problému financií aj nepohodlie cestou, únava cestou a nie za hubičku.
Odmena? Bol som osobne tam, kde som chcel byť už dlhší čas. Ďakujem sebe, že som toto zažil.

jenicek54
8. července 2022 • 8:28

dnes na dovolenou kolikrát ani nemáte, jste bez práce na dávkách a šetříte na složenky.

jenicek54
8. července 2022 • 8:25

jak jsme se měli za bývalého režimu dobře, dnes Vás stojí dovolená doma tisíce za den. :hm

Elynor
2. srpna 2020 • 18:25

... a pořád mi chybí těch cca 30 mínusů, protože entropie stále vzrůstá, když nebude počet plusů a mínusů vyrovnanej, tak chaos zvítězí a vesmír se bude řítit do záhuby zas o něco rychleji. ]:-D

helza
3. srpna 2020 • 19:57

@Elynor: Mínus ti ale nedám, vidíš tu dobu svýma očima, odjinud a já věřím, že ji vidíš tak, jak o ní píšeš. Proto nemohu.Ani dnešek, ani doba totality a ani žádná jiná doba, nikdy nebyla jen černá, nebo pouze bílá. V každé době, dokonce i v té nejčernější válečné, či jakkoliv jinak tragické, byly světlé okamžiky a snaha očernit úplně všechno, co přinášela, je pravděpodobně účelové a to lidi prostě štve. A možná tím, že jsme v této době žili, jsme vůči tomu ještě vnímavější.Mimochodem na totáči bylo báječné, že jsme všichni, až na velmi sporadické výjimky, měli jednoho nepřítele - komouše. A nadávat na ně nás krásně stmelovalo. :-)

Elynor
30. července 2020 • 20:11

Lidi, potřebuju ještě tak 30 mínusů, abychom byli s kolegou vyrovnáni :-))

Elynor
30. července 2020 • 12:15

Nepamatuju. Jednak jsem na to moc "mladá" - většina těch fotek vypadá, že je z doby před rokem 1960, spíš padesátá léta. A to jsem ještě nebyla na světě. Druhak jsem nikdy nebyla v ROH, a podle vyprávění rodičů to stejně nestačilo, i tam si byli někteří "rovnější" než jiní a tu rekreaci zdaleka nedostali všichni (zatímco ti vyvolení i opakovaně několik let po sobě). Pamatuju dovolené v sedmdesátých letech a později, ale to bylo za své a vesměs pod stanem, s ROH a těmi v článku jmenovanými podnikovými chatami to nemělo nic společného. Nikdy jsem "za socíku" nebyla ani u Balatonu, ani jinde v zahraničí, to bylo taky jen pro určitou skupinu lidí.

helza
1. srpna 2020 • 19:57

@Elynor: Omlouvám se, článek jsem nečetla, ale podle titulku (možná titulkem pomýlená) si myslím, že se týká podnikových chat a nikoliv dovolené ROH o níž se asi zmiňuje Moučka. Podnikové chaty skvěle fungovaly až do sametu a opravdu nebyly pro ty více vyvolené, natož pro členy ROH. Pro ty vyvolenější byly různé luxusní a zahraniční rekreace a pro členy ROH rekreace na poukaz v chatách ROH a to bylo úplně něco jiného. Podnikové chaty si zaměstnanci obvykle vybudovali sami a sami si je udržovali. Rekreace pak v nich byla zdarma, proplácelo se i cestovné. Kuchyňky byly skvěle vybavené, pokud šlo o letní pobyt u vody, pak k chatám patřilo i skvělé vybavení pro nejrůznější vodní sporty. Nejen že jsi tam nic neplatila, ale doma jsi ušetřila za elektriku, vodu a plyn. Parádní na tom bylo, že se tam sešla vždycky skvělá parta lidí, kteří se za ta leta už znali, znala se i jejich drobotina a každý rok se už všichni na takovou dovču těšili. Jezdilo se v létě nejméně na tři týdny obvykle k vodě, ale i na víc (když sis nadělala náhradní volna), v zimě na týden na lyže. Chaty byly volné vždycky, mohla jsi tam zajet i na víkend, protože ne každý chtěl jet na takovou "prachobyčejnou" rekreaci. Po listopadu ovšem způsob prodeje těchto chat rozhodně nebyl "čistý". Privatizovaly se podniky a novým majitelům spadly do klína i ty chaty. A z rekreace za 0 Kč byl rázem nedosažitelný luxus za 100 Kč na osobu a den - no a to už bylo jen pro ty papaláše.

Elynor
2. srpna 2020 • 18:21

@helza: Chvíli jsem přemýšlela, jestli se mám přít, ale na to nemám asi dost argumentů. Jen ty sdělené zkušenosti. Dodatečně jsem si vzpomněla, že jsem vlastně byla v ROH ve svém prvním zaměstnání po maturitě, ale to vzniklo tím, že paní mzdová účetní mě automaticky přihlásila, a teprve až jsem se ptala, co se mi to strhává ze mzdy a proč, tak mi řekla, že jsou to příspěvky ROH, a legitimaci že mám u ní v šuplíku. Jako všichni zaměstnanci. A ona že tam vylepuje ty známky a vede evidenci, a rovnou to taky strhne ze mzdy. Neměla jsem z toho vůbec nic. V dalších zaměstnáních už jsem se bránila členství v ROH, a tudíž nemohu mít zkušenosti s rekreacemi. Mí rodiče sice v ROH byli, ale jediný benefit byly kolekce na vánoce a chlebíčky na MDŽ. Žádné rekreace. Na dovolenou museli za svoje. Rodiče exmanžela taky byli v ROH, a jelikož tchán byl "dobře zapsán", tak měli vždycky v zimě týden na podnikové chatě v Krkonoších, ale taky placený, nebylo to za 0 Kčs. Tak dobře zapsán asi nebyl, nevím. V létě jezdili pod stan a taky za svoje. Žádný Balaton, žádná Kuba, jak jest v článku psáno. Jižní Čechy, kemp u rybníka. Ovšem to samozřejmě nevylučuje, že Ty jsi jezdila každý rok zadarmo, a níže moučka taky. Poměry mohly být různé v různých podnicích, pochopitelně. K privatizaci se nevyjadřuju, o tom článek není. Trochu mě zaráží počet moučkových plusů - to je sakra hodně lidí, co by asi chtěli něco zadarmo, nebo možná jen návrat těch řízených rekreací? Nejsem si jistá. Návrat "socíku" jako takového snad ne, proboha, to by bylo dost tristní, 30 let po "sametu". :hm :?:

helza
3. srpna 2020 • 18:41

@Elynor: Ono asi záleželo na podniku, co měl a co neměl. To kam jsme jezdili to nebyly ony dovolené ROH, které máš na mysli a o kterých asi psal i Moučka. Nevařilo se tam, nebylo to nijak organizované. Byla to jen chatka, kde jsi dostala klíč od pokoje, se společnou kuchyňkou a sociálním zařízením a vůbec nebyla pro členy ROH, ale pro zaměstnance. Fakt je, že třeba nemocnice, úřady, školy a podobně nic takového neměly, ti měli jen ty rekreace o nichž mluvíš. My jsme s manželem měli jiná zaměstnání. Muž v těžebním průmyslu, to měl i o něco lepší - tedy lépe vybavené chaty. Rekreace ROH byly něco jiného, to jsi dostala poukaz a jela někam, ať na ten Balaton, či někam do ČR, obdobně, jako na zájezd s cestovkou. Něco jako ve filmu Anděl na horách. No a rekreace tohoto typu jsme zase neměli u našich zaměstnavatelů. Nebo jsem o nich nikdy neslyšela. A proč měl moučka tolik plusů? Možná to není touhou po dovolené zdarma a návrat "socíku". Je to tím, že ten článek je ve své podstatě vlastně lživý. Ano, jsme 30 let po sametu, tak snad už nemusíme přesvědčovat lidi o kráse kapitalismu tím, že budeme poukazovat na nechutnosti socíku i ve věcech, které špatné nebyly. To se nedělo ani za totáče. 30 let po únoru se už média fakt nesnažila vytahovat na lidi děsy kapitalismu.Ty hele, v tom článku psali o "řízených rekreacích" a nacpaných kempech. Máš pocit, že dnes jsou rekreace přes cestovky jiné, méně organizované a řízené, koneckonců o čem je na Hříšný tanec? Nebo že kempy jsou dnes poloprázdné? Myslím, že je to spíše naopak. Dříve sis mohla postavit stan někde, kde jsi živáčka nepotkala, mohla jsi putovat samotná krajem, byla místa, kde zbloudilý turista byl vzácným hostem - dnes je všude hlava na hlavě, Sněžka, Praděd - všude je přecpáno. To přeci nemá nic společného s režimem.

Elynor
3. srpna 2020 • 21:42

@helza: Já ti nevím - vzpomenu-li právě ten film pro pamětníky "Anděl na horách" nebo "Dovolená s Andělem" - to je sice legrace, když se na to kouká, ale kdyby to měl člověk zažít - ježíšmarjá, ani kdyby mi zlatem platili. Nikdy. Jen ta představa je peklo. Jo, jasně, i dneska jsou v nabídce organizované dovolené s cestovkou, a taky je to peklo, ale proč to teda chtít? To je to, co nechápu. Taky občas jezdím s cestovkama. Ale chci od nich jen dvě věci - dopravu na místo, a zajistit ubytování. Program ne. Kdybych byla mocná cizích jazyků, tak bych nechtěla ani to. Zkusila jsem tzv. poznávací zájezdy. Katastrofa. To se prostě nedá. Samozřejmě že to nezávisí na režimu. Je úplně fuk, jestli to organizuje průvodce cestovky, nebo podnikový kulturní referent ]:-D Nacpané kempy jsou taky vopruz, a je jedno, jestli teď nebo tenkrát. Ale i dneska můžu putovat samotná krajem, a jsou místa, kde turista není sice vzácným hostem, ale nepošlou na něj psa. I to je dobré :-)) Letos je ovšem poněkud jiná situace, protože plno lidí si koupilo vybavení a vydalo se na dovolené v tuzemsku. Zatracený koronavirus, neřád jeden. Příroda to šeredně odskáče. Typický příklad je třeba ta Sněžka. Ještěd. Klínovec. Půl Šumavy. Lipno. Orlík. Mácháč. Hřensko. To by člověk brečel, když to vidí, ty davy a co po nich zůstane :-l

Eva
11. března 2023 • 17:55

@Elynor: Bylo by dobré, kdyby lidé, kteří to nezažili o tom nepsali a nekritizovali. Na dovolené s ROH, jsme byli x krát, hlavně tedy v zimě a vždy super. A na dovolenou o Vánocích na horách vzpomínám dodnes. :-*

bojovníček
8. července 2022 • 13:19

@Elynor: Ale on vám program nikdo nenutil ! Mohla jste trávit čas podle svého :procházkou, čtením, sluněním, jak jste chtěla. Vzpomínané filmy jsou spíš dobře udělanou agitkou !

Elynor
8. července 2022 • 17:10

@bojovníček: Ovšemže ty filmy jsou agitka. To nic nemění na tom, že bych to nechtěla zažít. Toto je dva roky starý recyklovaný článek včetně komentářů, můj názor je stále týž jako byl před těmi dvěma roky.

Janulka
8. července 2022 • 19:52

@Elynor: Dnes už vám taková levná a skvělá dovolená na zotavovnách ROH nehrozí. Tak můžete být v klidu. Podle vašeho komentáře zcela evidentně haníte něco, co jste nikdy nezažila.

Elynor
9. července 2022 • 5:29

@Janulka: To já jsem v klidu, vy se rozčilujete. Když si to přečtete v klidu vy, zjistíte, že jsem popsala zkušenost mně známou z mé rodiny, a rodiny mého muže, a ta se výrazně liší od toho, co je popsáno v článku. To je prostý fakt. Dále jsem napsala, že bych nechtěla zažít to, co bylo zobrazeno ve filmech pro pamětníky "Anděl někde". Tím nic nehaním, tím říkám, že bych to nechtěla zažít. Spousta lidí zase nechce zažít jiné věci, a neznamená to, že ty věci jsou špatné, znamená to přesně jenom to, že to nechtějí dělat, protože by radši dělali něco jiného někde jinde. Navíc sama připouštíte, že ty filmy nejsou realita, nýbrž agitka. Však vám vaše levné a skvělé dovolené nikdo nebere. Vy máte nějaké zážitky, já mám zase jiné zážitky, v pořádku, pohoda kvas. To vy se mi snažíte podsunout, že ty moje zážitky jsou nějak špatné nebo horší než ty vaše a že bych asi měla litovat, že jsem nezažila vaši levnou a skvělou dovolenou. No, mě to nijak nemrzí. Bohužel jsem kvůli kádrování spoustu o dost podstatnějších věcí v době před sametovou revolucí zažít nesměla, ta dovolená v zotavovně ROH je až to poslední, co by mi vadilo. Kdo neví, co je kádrování, najděte si na wikipedii heslo "kádrový posudek", ať to tady nemusím dlouze vysvětlovat.

Janulka
9. července 2022 • 23:13

@Elynor: Já se nerozčiluju ani se s vámi nehádám. A o kádrování mě nemusíte poučovat, zažila jsem na vlastní kůži. Protože vesnická organizace KSČ nedoporučila, nesměla jsem jít po maturitě na vysokou školu. A mnoho dalších perzekucí. Nevím jak dlouho jste žila pod pevnou rukou a vládou dělnické třídy, já téměř celý svůj aktivní život. A právě proto tolik chválím ty zotavovny ROH, protože to byly světlé oázy klidu a pohody bez politiky.

PS.: Zdá se, že musíte mít poslední slovo, já vám je dopřeju, sem už nepůjdu, tak si pište co chcete. Pápá :-)

Edmont Dantes
9. července 2022 • 9:34

@Elynor: Prosím VÁS dnes je vetsí totalita nez pred 89 !! svět nestojí na tom kam jedete na dovolenou ??!!! pro Boha !!!dnesni havlofašismus by mohl komoušům pred 89 závidět co jen lze !!!! a co je možné !!!diky tomu kokotovi z hrrradecku dnes vladnou jejich děti tech nejodpornejsich tvrdejch komousu co jsou ted demogggrrrti !!!! staci myslet mozkem !!!!!! jeden priklad HEJL ze serialu Zdivocela zeme .Ostatne STB havel byl praskač !!!!!!! >:-(

Edmont Dantes
8. července 2022 • 17:17

@Elynor: Dobry jsou taky dokumenty jak havel a disent bojoval prroti komunistům --JAK SE MĚLO CCA 75% LIDI PRED 89 UZ SE NIKDY MÍT NEBUDE !!! ale co chtěli tak mají , asi tak Ve všem bydleni energie atd a atd .Tenhle havlofašismus posla vše do velikýho anusu !! >:-(

Edmont Dantes
8. července 2022 • 19:31

@Edmont Dantes : Dodatek chtel bych nekdy mit zivot jak Nas novodoby Jezis z Hrradecku delat celej zivot extrement a zvracet lejna A sci fi a fantaziích jako svoboda demogggracie a byt placen Zapadem .. presne rekli komousi tuhle prizivnickou sebranku se melo oddelit od země pokud to neni silna káva pro dámy.cz necht je zverejneni . diky . :grr: >:-( :grr:

Edmont Dantes
8. července 2022 • 19:31

@Edmont Dantes : Dodatek chtel bych nekdy mit zivot jak Nas novodoby Jezis z Hrradecku delat celej zivot extrement a zvracet lejna A sci fi a fantaziích jako svoboda demogggracie a byt placen Zapadem .. presne rekli komousi tuhle prizivnickou sebranku se melo oddelit od země pokud to neni silna káva pro dámy.cz necht je zverejneni . diky . :grr: >:-( :grr:

helza
4. srpna 2020 • 10:50

@Elynor: Hehehe, dala jsem ti +, ne mínus. Já už nikam naštěstí nejezdím, taky bych to nedala. Já ti mám dojem, že ty ROH rekreace ani nebyly v podnikových chatách. Pár takových ROH zařízení, kam jezdili rekreanti typu "Anděl na horách", jsem viděla v Tatrách a nepatřily k žádnému podniku, jen ROH a podniky do nich posílaly ty své vyvolené. Kdysi jsem vařila na stavbě 1. chaty v Petříkově, bydlel tam tehdy hajnej, 1 lanovkář, byla tam vojenská chata a v ní dva vojáci (neschopní nosit zbraň) jako správci, jedna stará němka s kozama a my na té stavbě. Večer jsme sedávali v "mázhauzu", čepovala jsem pivo a podávala večeři. Jednou tam vlezli nějací turisti, tak jsem jim uvařila i čaj, byli promrzlí, dostali i to pivo i večeři a nechali jsme je tam přespat. Když chtěli ráno zaplatit, tak teprve zjistili, že nejsou v hospodě a že byli jen hosti. No - dnes je Petříkov jeden obří Váckavák.A ono to není jenom o tépřodě, je to hlavně o lidech, kteří taková místa navštěvují. To už nejsou lidi, kteří s úctou obejdou kytku a uklidí po sobě každé smítko, kteří tam přijedou nadechnout se vůně lesa a hor i té krás vstřícnosti a pospolitosti horalů, dnes je to dav, který si potřebuje uděla zářez na futru a hromadu fotek k oslňování sousedů. A není to jen toku koronou a není to jen Sněžka, vyděla jsi, jak to dnes probíhá na Čomolungmě?

Moučka
30. července 2020 • 7:56

Ono to ROH nebylo na škodu , zažil jsem dvě krásné rekreace za hubičku . Dnes mnoho zařízení buď nestojí , nebo chátrá a je v žalostném stavu. V dnešní krásné době nic nedostaneš atd

Janulka
8. července 2022 • 12:22

@Moučka: Pane Moučko, vypadá to, že vy jediný jste rekreaci na zotavovách ROH zažil a proto jste pochopil, o čem autor článku píše.
Zdejší diskutující dámy se hádají o podnikových chatách, což bylo něco zcela jiného.
Já jsem na zotavovnách ROH pracovala jako programová a sportovní referentka, takže znám ta zařízení i "zevnitř", a proto mohu tvrdit, že to bylo to jedno z mála opravdu skvělých zařízení. I za dob socialismu přece byli "normální" lidé, kteří vymýšleli a provozovali dobré věci.

Elynor
30. července 2020 • 20:10

@Moučka: vedeš ]:-D

Doporučujeme

Články odjinud