Pamatujete si porotce StarDance? Legendární Chlopčík, překvapivý Kocáb i známí herci

Pamatujete si porotce StarDance? Legendární Chlopčík, překvapivý Kocáb i známí herci

Porota je důležitou součástí celé soutěže StarDance. Vnáší do ní odborné hodnocení jednotlivých tanců a účastníků, šarm, kouzlo a v neposlední řadě také humor. V prvních jedenácti řadách byli vždy přítomni čtyři porotci. Letošní rok je tomu jinak a v soutěži jsou pouze tři. Stálice jako Zdeňka Chlopčíka či Tatianu Drexler jistě znáte. Pamatujete si ale všechny, kteří měli tu čest hodnotit slavné taneční amatéry?

Zdeněk Chlopčík

Ze všech porotců je Chlopčík ve StarDance nejdéle. Byl porotcem již v první řadě a od té doby si žádnou další řadu nenechal ujít. Mezi diváky je znám pro svůj velký úsměv a náušnice v obou uších. Jako porotce je velmi přísný. Umí ale ocenit zapálenost a snahu soutěžících. Sám je dvojnásobným mistrem republiky v latinskoamerických tancích a vlastní taneční školu. I když se už profesionální kariéře od roku 1996 nevěnuje, jeho srdce stále patří tanci.

Co prozradil historicky první vítěz StarDance? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 16

Tatiana Drexler

Drexler je v soutěži zkušenou porotkyní. Stala se jí hned v druhé řadě a od té doby měla svou židli mezi porotci také každou další řadu. Taneční výkony v soutěži už hodnotila celkem v jedenácti řadách. V posledních osmi řadách je to jediná žena v porotě. Je přísná, ale objektivní. Svou taneční kariéru nastartovala jako baletka a gymnastka. Několikrát byla mistryní Slovenska, semifinalistkou na mistrovství světa profesionálů a devětkrát se probojovala do finále mistrovství Německa.

Pokračování 3 / 16

Richard Genzer

Herec, tanečník, bavič, moderátor a zpěvák Richard Genzer se ve StarDance poprvé objevil v roce 2018. Vystupoval zde jako jeden ze soutěžících. S partnerkou Janou Zelenkovou vypadli v pátém kole. Následně byl Genzer osloven, aby se stal součástí hodnoticí poroty. V letošní dvanácté řadě je mezi porotci už potřetí. Je znám především pro své humorné připomínky, které k tanečníkům má.

Pokračování 4 / 16

Eva Bartuňková

V porotě se ukázala v první a páté řadě. Ona sama má s manželem bohaté taneční zkušenosti a jsou držiteli několika významných trofejí z tanečních soutěží. Mezi ty největší patří první místo v nejprestižnější světové soutěži, které vytančili celkem třikrát. Profesionální kariéru Bartuňková i její manžel již ukončili.

Pokračování 5 / 16

Michael Kocáb

Objevil se pouze v první řadě soutěže. Diváci mohli ocenit jeho pohled hudebního skladatele a zpěváka, jako odborník na tanec se ale příliš neosvědčil. Proč vlastně tehdy na roli porotce v taneční soutěži přistoupil, není známo, svoji účast ale do budoucna nezopakoval.

Pokračování 6 / 16

Vlastimil Harapes

Znám je pro své taneční vlohy, a nejenom proto se do poroty výborně hodil. Sám má za sebou bohatou taneční historii – byl sólistou baletu Národního divadla v Praze a stálým hostem v západoněmecké porýnské opeře. Jeho taneční zkušenosti jsou ale mnohem větší. Mezi diváky je znám také z několika televizních filmů a seriálů.

Pokračování 7 / 16

Richard Hes

Patří k porotcům druhé řady soutěže. Jako herec, tanečník a muzikálový choreograf mohl hodnotit taneční výkony z mnoha úhlů pohledu. Sám své taneční vlohy využíval jako scenárista a choreograf mnoha muzikálů, např. West Side Story, Dracula, Monte Christo nebo Noc na Karlštejně.

Pokračování 8 / 16

Mahulena Bočanová

Zúčastnila se StarDance jako soutěžící v první řadě. S partnerem Jaroslavem Kunešem musela odstoupit ze soutěže v šestém kole. Důvodem bylo zranění jejího partnera. Porotkyní byla pouze rok. Divácky je známá díky mnoha filmovým, seriálovým a muzikálovým rolím.

Jaroslav Kuneš

Netají se svojí velkou vášní k tanci. Stále se věnuje taneční profesi, je trenér a choreograf. V minulosti se stal např. mistrem ČR v latinskoamerických tancích. Profesionální kariéru ukončil v roce 2002. Ve StarDance vystoupil v první řadě, kde soutěžil s Mahulenou Bočanovou. Porotcem byl pouze jednou.

Pokračování 9 / 16

Leona Kvasnicová

Jako porotkyně se představila pouze ve třetí řadě soutěže. Je to úspěšná taneční choreografka a sama účinkovala v několika muzikálech a operách. Vystupuje pod uměleckým jménem Qaša a v Praze vede taneční studio Dancehouse.

Pokračování 10 / 16

Petr Zuska

Porotcem byl pouze jednou. Jako tanečník, choreograf a baleťák působil nejenom v České republice, ale také v zahraničí. Byl uměleckým šéfem baletu Národního divadla v Praze.

Pokračování 11 / 16

Petra Kostovčíková 

Diváci ji mohli v soutěži spatřit už v první řadě, kdy byla taneční partnerkou Václavu Vydrovi. Umístili se na krásném druhém místě. Porotkyní byla ve čtvrté řadě. Její taneční kariéra zahrnuje mnoho výher a získaných titulů, např. mistryně ČR v latinskoamerických tancích nebo vicemistryně Německa v latinskoamerických tancích.

Pokračování 12 / 16

Jan Révai

Herec a tanečník Jan Révai svou kariéru nastartoval díky roli v muzikálu Dracula. Divácky známý je také z televizních obrazovek. V porotě soutěže se objevil čtyřikrát, známější je ale samozřejmě především jako herec, obzvlášť díky filmu Rebelové a seriálu Velmi křehké vztahy.

Pokračování 13 / 16

Radek Balaš

Členem poroty byl čtyři řady po sobě. Vystudoval tanec, je to divadelní a muzikálový režisér a choreograf. V roce 1989 byl mistrem Československa ve stepu a v roce 1995 se umístil na druhé příčce v evropské stepařské soutěži.

Pokračování 14 / 16

Václav Kuneš

Tanečník a choreograf Václav Kuneš je znám nejenom v České republice, ale také v zahraničí. Své taneční umění mohl představit např. v Nizozemsku, Jižní Americe, Asii i Austrálii. Nyní je uměleckým ředitelem souboru 420PEOPLE. Byl porotcem deváté řady StarDance. V jedenácté řadě zastoupil na dva večery porotce Zdeňka Chlopčíka, který se ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit. 

Pokračování 15 / 16

Jan Tománek

Tanečník, choreograf a trenér. Soutěž je pro něj srdcová záležitost. Čtyřikrát byl tanečním partnerem a dvakrát porotcem. Jako soutěžící vystupoval s herečkou Ivanou Chýlkovou, trojskokankou Šárkou Kašpárkovou, topmodelkou Pavlínou Němcovou a moderátorkou Jolanou Voldánovou. Nejdále došel do pátého kola. Porotcem byl v desáté a jedenácté řadě. 

Pokračování 16 / 16

Přehled porotců ve StarDance

1. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Eva Bartuňková, Michael Kocáb, Vlastimil Harapes

2. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Richard Hes, Mahulena Bočanová

3. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Jaroslav Kuneš, Leona Kvasnicová

4. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Petr Zuska, Petra Kostovčíková

5. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Eva Bartuňková, Jan Révai

6. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Jan Révai, Radek Balaš

7. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Jan Révai, Radek Balaš

8. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Jan Révai, Radek Balaš

9. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Radek Balaš, Václav Kuneš

10. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Richard Genzer, Jan Tománek

11. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Richard Genzer, Jan Tománek

12. řada StarDance – Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler, Richard Genzer

Doporučujeme

Články odjinud