Pamela Anderson se narodila 1. července 1967 v Britské Kolumbii Foto: Profimedia
Ve dvaadvaceti se přestěhovala do Vancouveru a podstoupila plastickou operaci prsou Foto: Profimedia
Brzy už pózovala pro pánský magazín Playboy Foto: Profimedia
Na obálce Playboye se Pamela objevila hned několikrát Foto: Profimedia
23
Fotogalerie

Pamela Anderson v novém filmu: Královna pláže vypráví příběh lásky, sexu i násilí

Začátky kariéry Pamely Anderson připomínají tak trochu hollywoodskou romanci, realita vnadné playmate a herečky však byla poněkud drsnější. Dvojnásobná máma letos oslaví 56. narozeniny a nyní se rozhodla jít s kůží na trh v novém netflixovském filmu Pamela: Příběh lásky.

Pružná Gumička

Budoucí sexbomba se narodila 1. července 1967 v Britské Kolumbii v Kanadě opraváři pecí Barrymu a servírce Carol. Její dětství bylo protknuto především sportem, věnovala se atletice a spolužáci jí pro její pružnost říkali „Gumička“. Ve škole jinak příliš nevynikala a ani ve sportu se jí nedařilo dostat se na vrcholovou úroveň. Milovala však volejbal a také hru na saxofon, vystupovala dokonce ve školní skupině. Od svého mládí byla také členkou organizace na ochranu zvířat PETA. Impuls k členství jí dal zážitek, kdy viděla svého otce nožem porcovat jelena, jehož předtím ulovil. V roce 2014 promluvila o tom, že v dětství a mládí byla sexuálně obtěžovaná.

Jaké byly nejdražší rozvody v historii? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 8

Z tiskové mluvčí do Playboye

Ve dvaadvaceti se přestěhovala do Vancouveru, aby si podle svých slov rozšířila obzory. Nejprve si ale v roce 1988 rozšířila obvod svého hrudníku, když podstoupila plastickou operaci poprsí. Poté ji na zápase kanadské fotbalové ligy během přestávky zachytil kameraman na velké obrazovce. Dav při pohledu na sexy dívku v těsném tričku s logem piva Labatt jen obdivně zasyčel.

Kanadský pivovar jí dokonce díky nechtěné, ovšem veleúspěšné reklamě okamžitě nabídl pozici tiskové mluvčí. Ambiciózní Pamelu to ale táhlo do města „padlých andělů“. Moc dobře si totiž byla vědoma svých předností a chtěla dobýt svět. V Los Angeles dostala svou první velkou příležitost – zapózovala pro magazín Playboy.

Pokračování 3 / 8

Plavčice z plakátu dobyla svět

Spolupráci jí prestižní pánský časopis nabídl ještě několikrát a smyslná Kanaďanka se jako jedna z mála stala „cover girl“ vícekrát za sebou. To vedlo k sérii menších televizních rolí a poté i k vysněné roli v americkém sitcomu Home Improvement, který dokonce získal cenu Emmy. Přelomový byl pro sexy blondýnu rok 1992. Nabídka do seriálu Pobřežní hlídka po boku Davida Hasselhoffa se nedala odmítnout. Výstavní plavčice v červených plavkách pak visela na zdi na plakátu nejednoho dospívajícího pubescenta.

Pokračování 4 / 8

Manželství Pamely a Tommyho nezachránily ani děti

Pamela se brzo dostala do hledáčku slavných mužů. Románky prožila s hvězdami jako Dean Cain, Sylvester Stallone nebo Scott Baio. Jenže osudovou lásku našla až v divokém rockerovi Tommym Leeovi. Tomu v roce 1995, po čtyřech dnech randění, řekla své ano. Krátce nato zaznamenalo jejich manželství obrovský skandál, a to poté, co z jejich trezoru zmizela nahrávka jejich milostných hrátek a začala se obrovskou rychlostí šířit po internetu. Šlo tehdy o první uniklou sex tape slavných osobností, která se dostala do prodeje.

Už po roce to začalo v manželství skřípat. Tommyho výbušná povaha vyeskalovala až do psychického a fyzického napadání, kdy Pamela údajně uvažovala i o sebevraždě. Své první dítě potratila, pak se páru narodil syn Brandon, o rok později syn Dylan. Jenže ani děti nedokázaly rodiče stmelit a po několika rozchodech a návratech oba oznámili definitivní rozchod.

Pokračování 5 / 8

Noční můry z tatínka

V roce 2001 požádala Pamela o výhradní péči svých synů a v soudní síni všechny přítomné šokovala svým prohlášením: „Moje děti nejsou s Tommym v bezpečí. Jedna naše hádka vyústila až v napadení, bohužel za přítomnosti syna Dylana. Držela jsem jej v náručí a kojila jej, když mě Tommy fyzicky napadl s naprostou lhostejností ke svému synovi. Několikrát mě prudce kopl do zad a do hýždí. Jeho chování se úplně vymklo kontrole. Synové z něj mají noční můry, když v noci přijde domů, pláčou a bojí se,“ popsala tehdy herečka. Soudní tahanice o děti trvala několik let, nakonec ale byli chlapci svěřeni do péče matky.

Kromě drsného rozvodu a trpké zkušenosti onemocněla herečka hepatitidou C. Pamela se nechala slyšet, že se nakazila sdílenou tetovací jehlou, kterou předtím použil Tommy. Ten byl také nemocný, ale herečka o tom neměla ani páru. Podstoupila experimentální léčbu ve výši sto tisíc dolarů, která byla nakonec úspěšná.

Pokračování 6 / 8

Z manželství do manželství

Na lásku nezanevřela, chodila pak ještě s hudebníkem Kidem Rockem, jehož si po několika rozchodech také vzala, ale nakonec se s ním po necelém roce zase rozvedla. Ještě téhož roku se dala dohromady s producentem Rickem Salomonem, za kterého se po pár týdnech znovu provdala. Toto manželství skončilo po dvou letech, o šest let později se však pár vzal znovu a po dlouhých tahanicích se o rok později opět rozvedl.

Počátkem roku 2020 se Anderson vdala popáté, tentokrát za Jona Peterse, někdejšího kadeřníka a pozdějšího filmového producenta, s nímž krátce žila již v době svých začátků fotografování pro časopis Playboy. Po dvanácti dnech se rozvedli. Do dalšího manželství vstoupila ještě téhož roku, když si na Štědrý den 2020 vzala svého bodyguarda, kanadského kulturistu Dana Hayhursta. Krátce po ročním výročí svatby však Pamela požádala o rozvod.

Pokračování 7 / 8

Život v ústraní

V posledních letech herečka žila v ústraní a příliš se veřejně neprojevovala. V loňském roce se objevila v hororu Alone At Night, jelikož v něm ale hrála například i Paris Hilton, je celkem zřejmé, že o příliš kvalitní snímek nešlo.

Herečka se také angažuje v boji za ochranu zvířat a na otázku, zda je šťastná, tvrdí, že štěstí má co do činění s krásou. „Moje děti jsou dospělé. Jsem několikrát rozvedená. Mám svůj věk. A tak se čím dál častěji ptám, jaký je teď můj účel bytí,“ říká už poněkud odkvetlá sexbomba.

Pokračování 8 / 8

Zpátky na červeném koberci

I když se slavná sexbomba v poslední době příliš neprojevovala, její životní příběh stále fascinuje. Svědčí o tom například i minisérie Pam and Tommy oceněná čtyřmi Zlatými glóby. Seriál se zaměřuje na hereččino životní období v době, kdy žila s bubeníkem Mötley Crüe Tommym Leem a na veřejnost tehdy unikla jejich domácí erotická video nahrávka. Ačkoliv minisérie sklidila ovace, herečka s ní údajně nebyla příliš spokojená. Možná i proto se rozhodla jít s kůží na trh osobně a natočila pro Netflix celovečerní dokument Pamela: Příběh lásky.

V něm blonďatá kráska vypráví nejen o své cestě ke slávě, ale dostane se i ke zmíněným videonahrávkám. Otevřeně promlouvá také o svých vztazích a ukazuje soukromá videa i zápisky z deníků. Že očividně ví, jak pozastavit čas, dokázala Pamela Anderson na premiéře filmu v Hollywoodu, kde se objevila v rudých přiléhavých šatech nápadně připomínajících její nejslavnější seriálový kostým – červené plavky v Pobřežní hlídce. S vyčesanými vlasy po vzoru svého devadesátkového looku působila, jako by těch dvacet let od natáčení slavného seriálu ani neproběhlo.

Doporučujeme

Články odjinud