Pánové, čtěte! 10 rad pro muže, jejichž ženy procházejí klimakteriem

Pánové, čtěte! 10 rad pro muže, jejichž ženy procházejí klimakteriem

Pokud vám na vašem manželství a dlouholetém vztahu záleží, měli byste vědět, že tělo ženy při přechodu zažívá velkou proměnu stejně jako její psychika. Ano, třeba se vaše báječná žena proměnila ve fúrii, jejíž proměnlivé nálady vám dělají ze života peklo. Jenže vy to můžete o moc vylepšit, když budete vědět co a jak. A ona teď hlavně potřebuje podpořit, víte?

10 léků pro muže na zachování partnerství

1. Poslechněte si ji. Nekritizujte ji a nepokoušejte se ji opravovat.

2. Buďte připravený na nečekané změny nálad.

3. Buďte soucitný a mějte pochopení - to znamená: Nesnažte se ji vylepšovat a radit jí, co má se sebou dělat, to by se pak cítila ještě hůř.

4. Přidejte na romantice. Přineste jí květiny. Jen tak. Uvařte jí večeři nebo ji na ni pozvěte. Namasírujte jí večer u televize chodidla.

5. Přitvrďte. Řekněte jí, že ji milujete a že je krásná.

6. Pokud nebude mít náladu, dejte jí peníze, aby něco koupila – pro vás pro oba. Rozhodně tím nic nezkazíte.

7. Podporujte ji v tom, aby zdravě jedla a začala se hýbat. Ideální je například hormonální jóga. Jděte s ní na procházku do přírody (vám to taky neuškodí) nebo, pokud na to máte nervy, ji doprovoďte na „lov“ do nějakého nákupního centra.

8. Mluvte s ní o symptomech a problémech, kterými trpí. Zeptejte se jí, co potřebuje, aby se cítila lépe.

9. Nabídněte jí podporu v případě, že potřebuje navštívit svého lékaře, s kterým chce probrat příznaky menopauzy, ztrátu libida nebo rozkolísanou psychiku.

10. Pokud jsou podle vás body jedna až devět nesmysl a opravdu myslíte, že se při nich nesetkáte s úspěchem, zmizte jí z dohledu. Aspoň na chvíli. Evidentně potřebuje být sama.

Pokračování 2 / 2

6 léků pro ženy

1. Mluvte se svým partnerem. Možná na vás má manuál, ale rozhodně nemá radar, kterým by vycítil, co se vám v příští vteřině odehraje v hlavě. Zvlášť, když to nevíte ani vy sama.

2. Začněte se základními pojmy týkajícími se ženské biologie. Vysvětlete mu v lékařských termínech, kterým porozumí, co se s vámi děje.

3. Nebagatelizujte vaše příznaky. Přesně řekněte, co fyzicky cítíte. Vysvětlete mu, že vaše nevypočitatelné jednání nemá původ v emocích, ale v hormonech. Lépe to pochopí.

4. Vysvětlete mu, proč se od něj potřebujete ve chvíli, kdy přijde nával horka, odtáhnout. Že to není proto, že vás nepřitahuje, ale kvůli fyzickým obtížím. Potřebujete trochu vzduchu a sundat ze sebe alespoň jednu vrstvu oblečení. Řekněte mu, že budete pár minut potřebovat vychladnout a pak se zase přijdete přitulit.

5. Řekněte mu, jak vám může pomoct: Někteří muži vám rádi pomůžou vyřešit váš problém. Nechte ho, ať se může cítit užitečný – třeba přenastavit termostat na nižší teplotu nebo jít s vámi ven, abyste se mohla ochladit.

6. Udržujte mezi vámi komunikaci v chodu, pro vztah je to životně důležité.

Doporučujeme

Články odjinud