Pánové s nůžkami

28. 1. 2002
Pánové s nůžkami
V našich krajích jde spíše o vzácnost. Kadeřník - muž se přitom na ženskou krásu dokáže dívat z jiného úhlu než žena a zákaznice "pánů s nůžkami" bývají nadmíru spokojeny.

Pánové s nůžkami

V našich krajích jde spíše o vzácnost. Kadeřník - muž se přitom na ženskou krásu dokáže dívat z jiného úhlu než žena a zákaznice "pánů s nůžkami" bývají nadmíru spokojeny.

Mužů kadeřníků je v našich krajích jako šafránu. Například ve Francii se oproti tomu v této profesi pohybuje zhruba stejný počet mužů jako žen. Na českých učilištích není výjimkou, pokud mezi šedesáti děvčaty usednou do lavic třeba jen dva chlapci.

Je to přitom škoda. Kadeřník má totiž opravdu velkou šanci ve své profesi vyniknout. Především to má se zákaznicí o něco jednoduší než jeho kolegyně kadeřnice. Je určitě rozdíl, jestli klientce zrovna vytvořený účes pochválí muž nebo žena.

Pokud je kadeřník profesionál a dobrý psycholog k tomu, zákaznice se k němu jen pohrnou. Rychleji získá jejich důvěru a dokáže s nimi snadno komunikovat. Přeci jenom se na ženu dívá jako muž. Pokud klientce vhodně vyloží, jak svoji vizáž změnit k lepšímu, určitě si ji zcela získá. Není rovněž bez zajímavosti, že klientky svému kadeřníkovi také leccos prominou�

Kadeřnická profese je fyzicky velmi náročná. Namáhaná je především krční a bederní páteř a nohy. Také v tomto ohledu mohou mít muži, kteří jsou od přírody fyzicky zdatnější, výhodu.

Kadeřníci mají větší šance uspět. Tím, že jich je málo, totiž svým způsobem vyčnívají. Také proto častěji než ženy získávají zajímavé nabídky ze zahraničí. Proč se ale přesto čeští muži do této profese příliš nehrnou? V prvních letech praxe zde totiž finanční příjmy nejsou tak vysoké, jako v jiných, třeba typicky mužských, profesích.

O tom, že vytrvalost přináší úspěch a nakonec i peníze, se přesvědčil například pařížský kadeřník Franco Avocadri. Ten začínal jako řadový kadeřník, aktivně se ve své profesi vzdělával a zúčastnil se celé řady soutěží. Ťsilí přineslo výsledky. Nejen, že řadu kadeřnických soutěží vyhrál, dnes pracuje jako umělecký ředitel jedné kosmetické firmy a zároveň vlastní několik kadeřnických salonů.

Zdroj: AMI Communications
Odborná spolupráce: MUDr. Karolína Kykalová, Ťstav estetické medicíny
Libuše Krištofová, Šarm, družstvo kadeřníků

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Blíženci, v tomto období si věříte na sto procent a jste sebevědomí. Pracujete na duševním rozvoji a nebojíte se vyzkoušet nové věci. Zkrátka a dobře, jste v pohodové náladě a umíte…

Nejčtenější články

Doporučujeme