Parametry mužských genitálií

24. 10. 2001
Parametry mužských genitálií
O tom, jak mají muži co velké, vedou ženy vášnivé diskuse. Někdo to má větší, jiný menší. Jaké jsou ty správné rozměry a jak to má správně fungovat, se dočtete v následujícím článku.

Parametry mužských genitálií

O tom, jak mají muži co velké, vedou ženy vášnivé diskuse. Někdo to má větší, jiný menší. Jaké jsou ty správné rozměry a jak to má správně fungovat, se dočtete v následujícím článku.

Penis
Jeho délka je věčným tématem a často i námětem na vtipkování. Když svému příteli řeknete, že ten předchozí ho měl většího, vězte, že ho tím moc zraníte. Přítel to možná nedá najevo, ale v jeho nitru to bude hlodat a hlodat. Průměrná délka penisu v klidu je 8,9 cm a při erekci 13 cm. Podle lékařských záznamů měl nejdelší ztopořený penis přes 30 cm. Na tu správnou funkci je však mnohem podstatnější průměr penisu. Průměrná hodnota v klidu je 3,15 cm a při erekci 4 cm. Tohle byste si měly přeměřit. Podle oka se to špatně odhaduje. Ve studené vodě, při nemoci a při sexuální únavě se penis může zmenšit až o šest centimetrů.
Muž má erekci častěji, než si myslíte. A to nejen přes den, ale i v noci během spánku. Někteří dokonce 5krát za noc a vydrží jim to až 30 minut.

Varlata
Pro sex samotný nejsou tak podstatná, jejich funkce je především rozmnožovací. Obvyklý průměr je 2,5 cm a váha 24 až 50 g. Ve varlatech se tvoří spermie a musí mít teplotu o 4°C nižší než tělo. Proto jsou uloženy v pytlíku odděleně od těla. Těsné spodní prádlo a horké koupele mohou snižovat plodnost. Zatímco u ženy je dán počet vajíček od narození a časem pouze dozrávají, muž vytváří spermie stále a v ohromném množství. Každou minutu vyprodukuje 50 tisíc spermií. Denně je to něco kolem 72 milionů. V ejakulátu je u plodného muže 200-600 milionů spermií, což tvoří pouze 3% obsahu ejakulátu. Neplodný muž má v ejakulátu méně než 50 milionů spermií. Zbytek ejakulátu se tvoří mimo varlata. Běžný objem je podle sexuální aktivity jedna až dvě polévkové lžíce. Obsahuje hlavně sacharózu. Pokud vám chybí záznam v kalorické tabulce, tak si připište, že lžíce semene má cca. 5 kalorií.
Po ejakulaci dochází po 5 až 20 minutách ke zkapalnění. Spermie se pak pohybují rychlostí 1 až 4 milimetry za minutu. Jejich životnost v těle ženy je jeden až dva dny.

autor: Lucie

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Za své výkony jste dostali od šéfa mimořádnou pochvalu a počítejte i s finančním oceněním. To vás žene výše. Jste na sebe moc pyšní a prahnete po vyšších cílech. Na co sáhnete, to se vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme