Katey Sagal v době, kdy účinovala v sitcomu Ženatý se závazky Profimedia

Katey Sagal v době, kdy účinovala v sitcomu Ženatý se závazky Profimedia

Katey Sagal má svoji hvězdu na Chodníku slávy v Hollywoodu Profimedia
Katey Sagal s dcerou Esme Profimedia
Topmodelka Tyra Banks Profimedia
Tyra Banks s partnerem Erikem Aslou Profimedia
22
Fotogalerie

Parker, Pompeo, Kidman: Které hvězdy využily služeb náhradních matek?

I když se může zdát, že slavné hvězdy mají život jako v pohádce, ne vždy je to pravda. I ony prožívají běžné starosti a trápí je obyčejné problémy. Jako například neschopnost otěhotnět. Které slavné maminky proto využily náhradní matky?

Katey Sagal

Když v devadesátých letech hrála Katey Sagal postavu Peggy Bundové v seriálu Ženatý se závazky, měla v té době skutečně závazky. Vedle své šatny dokonce měla jakousi mini školku pro své dvě malé děti, které měla s tehdejším manželem Jackem Whitem. Poté, co se v roce 2000 rozvedli, dala se Katey dohromady s tvůrcem seriálu Zákon gangu Kurtem Sutterem. „Nikdy neměl vlastní biologické děti, takže asi po pěti letech vztahu jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že bychom si měli pořídit společné,“ prozradila v rozhovoru pro magazín People Katey.

Ale protože už v té době byla příliš stará na to, aby to mohlo jít přirozenou cestou, rozhodl se pár pro alternativní řešení. I když nebylo moc šancí, že se to podaří, nakonec šťastný pár v roce 2007 přivítal na svět dceru Esme, která se narodila za pomoci náhradní matky. Katey bylo v té době dvaapadesát let. „Říkáme jí náš malý zázrak, náš nádherný zázrak,“ uvedla herečka.

Pokračování 2 / 7

Tyra Banks

V září roku 2015 topmodelka a podnikatelka Tyra Banks prozradila, že měla problémy s otěhotněním a prošla léčbou IVF (In Vitro Fertilizace) čili umělým oplodněním. Chtěla totiž založit rodinu s partnerem Erikem Aslou, kterého poznala při natáčení norské verze její reality show Amerika hledá topmodelku. Jen o pár měsíců později pár oznámil, že jejich syn York Banks Asla se narodil za pomoci náhradní matky.

„Má moje prsty a velké oči a po svém otci Erikovi pusu a bradu. Děkujeme andělům ženy, která nám odnosila našeho zázračného chlapečka, a modlíme se za každého, kdo se snaží dosáhnout tohoto radostného milníku,“ napsala po narození syna Tyra Banks na Instagramu.

Pokračování 3 / 7

Lucy Liu

Herečka, kterou si jistě pamatujete ze seriálu Ally McBealová nebo z filmu Charlieho Andílci, je většinou ohledně svého soukromého života velmi skoupá na slovo. V srpnu roku 2015 však veřejnosti prostřednictvím svého profilu na Instagramu prozradila, že do jejího života vstoupil nový muž. Měla na mysli svého syna, kterého pojmenovala Rockwell Lloyd Liu a byl odnošen náhradní matkou. Herečka veřejně prohlásila, že je důležité mluvit o tématu náhradních matek, a také podpořila kampaň #HowWeFamily, která tento způsob založení rodiny podporuje.

Pokračování 4 / 7

Ellen Pompeo

Hvězda seriálu Chirurgové Ellen Pompeo, která v roce 2009 porodila dceru Stellu, chtěla informaci o tom, že druhé dítě porodí prostřednictvím náhradní matky, udržet v soukromí. Narození druhé dcery odhalila na sociálních sítích až o dva měsíce později. „Sienno May Ivery, vítej na svět. Milujeme tě víc, než slova dokážou popsat,“ napsala na Instagramu k fotce, kde její manžel Chris Ivery drží v náručí novorozeně.

Jen o chvíli později pak přiznala v talkshow Jimmyho Kimmela pravdu o náhradní matce. „Je to neuvěřitelné, že někdo je ochotný dát někomu ten dar odnosit jeho dítě. Jsem navždy vděčná ženě, která zůstane anonymní. Byla jsem s ní od začátku u oplodnění až do konce a celou dobu jsme se držely za ruce a modlily k Bohu,“ uvedla herečka.

Pokračování 5 / 7

Sarah Jessica Parker

Představitelka Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě Sarah Jessica Parker a její manžel herec Matthew Broderick si pořídili své první dítě Jamese Wilkieho přirozenou cestou. Když se ale v roce 2002 pokoušeli o rozšíření své rodiny, nedařilo se jim. V době, kdy bylo Jamesovi šest let, potvrdili manželé veřejně, že očekávají potomka prostřednictvím náhradní matky.

Pro Sarah, pro níž byla její neschopnost znovu otěhotnět velkým zklamáním, byl příchod dvojčat šok. „Neočekávali jsme to. Myslím, že po určitém čase má člověk tendence nedávat si příliš nadějí, aby pak nebyl zklamaný. Takže jedno dítě by pro nás bylo zázrak a byli bychom šťastní,“ uvedla herečka, jež se nakonec raduje z dvojčat. Marion a Tabitha se narodily v roce 2009.

Pokračování 6 / 7

Nicole Kidman

Ještě když byla herečka Nicole Kidman vdaná za herce Toma Cruise, adoptovali spolu dvě děti, Connora a Isabellu. Po rozvodu se Nicole dala dohromady s country zpěvákem Keithem Urbanem a v roce 2008 mu porodila dceru Sunday. Poté manželský pár překvapil rodinu, přátele i svět oznámením o narození dcery Faith v prosinci 2010, která se narodila prostřednictvím náhradní matky.

Celý proces uchovávali Nicole a Keith v tajnosti, protože si chtěli zachovat soukromí během prvních několika týdnů po narození Faith. O využití náhradní matky vydal pár prohlášení, ve kterém sdělil: „Žádná slova nemohou adekvátně vyjádřit vděčnost, kterou cítíme ke každému, kdo nás podporoval během celého procesu, zejména k náhradní matce.“

Pokračování 7 / 7

Kim Kardashian

Profesionální celebrita Kim Kardashian má s náhradními matkami největší zkušenosti. Už její první těhotenství a porod se neobešly bez komplikací, přesto ale šla i do druhého těhotenství. Po porodu jí lékaři doporučili, aby se o další dítě už nepokoušela, protože by ji to mohlo stát život. Jelikož ale s manželem rapperem Kanye Westem toužili po dalších dětech, třetí dítě jim odnosila náhradní matka. Dcera Chicago se narodila v loňském roce a počátkem letošního pár oznámil, že se opět rozhodli využít stejnou náhradní matku, která odnosí i čtvrté dítě. Embryo si manželé nechali zamrazit už při předchozím pokusu. Chlapeček by měl na svět přijít v květnu.

 

Doporučujeme

Články odjinud