Partnerská krize: Proč se snadno řeší s kamarádkou a nesnadno s partnerem?

6. 8. 2022
Foto: iStock
Partnerská krize: Proč se snadno řeší s kamarádkou a nesnadno s partnerem? | Foto: iStock
Jde o docela častý jev; kamarádce dokážeme partnerské problémy vysvětlit a popsat snadno a lehce, s partnerem toho ale schopné obyčejně nejsme. V čem je zakopaný pes a proč komunikace ve vztahu často vázne?

S kamarádkou vše proberu snadno, s mužem je to těžké

„Zatímco kamarádce Ditě jsem byla schopná popsat průběh naší partnerské krize během dvacetiminutovky společného běhu, s manželem ničeho podobného schopná nejsem ani náznakem! Zatímco s Ditou mnohdy nemusím dokončit větu, protože okamžitě pochopí, jak věc myslím, Vaškovi vše vysvětluji horem dolem, až se do všeho zbytečně zamotávám. Mé věty si v těchto chvílích domyslí obvykle negativně, slovům i výrazu mé tváře dává často jiný význam, pak mě začne chytat za slova a já začnu prskat a sekat kolem sebe. V tuto chvíli končí jakákoliv konstruktivní debata.

Nechápu, proč je pro mě tak těžké manželovi popsat, jak se na naše problémy koukám, jak vše prožívám, kamarádce to řeknu absolutně bez problému. A mnohdy najdeme i řešení! Je to záhada, nicméně mám pocit, že nejsem zdaleka jediná žena, která podobné situace prožívá stejně,“ povzdechla si v jedné internetové diskusi paní Jitka a popsala tak zkušenosti mnoha žen.

Co znamenají časté hádky ve vztahu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milé Rybičky, v poslední době jste unavené a do ničeho se vám nechce. Není možné se stále trápit. Prostě zpomalte a nikam nespěchejte. Pokud byste zrychlily, jen byste nasekaly hodně a…