Párty roku? Ve vašem obýváku!

27. 12. 2011
Párty roku? Ve vašem obýváku!
Už vás nebaví trávit poslední den v roce s ovladačem v ruce? A do přeplného baru či hospody vás nikdo nedostane? Uspořádejte pro přátele silvestrovskou party u vás doma. Uvidíte, že na ni budou všichni ještě dlouho vzpomínat…

Koho pozvat?

Nejlépe ty, se kterými vám je dobře…. Jen pozor - počet hostů je dobré přizpůsobit velikosti vašeho bytu či domu. Určitě neplatí přímá úměrnost - čím víc lidí, tím víc zábavy. Ale spíše starostí. Myslete i na to, že někteří pozvaní, hlavně ty zdaleka, přivítají možnost noclehu. Bujaré veselí sice některé unaví natolik, že jim bude jedno, kde hlavu složí, ale skupinové spaní na zemi jednoho pokoje není opravdu moc důstojné. Jestli si všichni přítomní nakonec padnou do oka bohužel nikdy stoprocentně neodhadnete, ale někdy se vyplatí trochu zariskovat. Pokud chcete být originální, vymyslete v jakém duchu se „vaše párty“ ponese, a vytvořte vlastní pozvánky. Nezapomeňte připsat, že podmínkou vstupu je např. karnevalový kostým či outfit ve stylu 60. let.

Přípravy

To, že jste pořadatelkou, určitě neznamená, že byste se měla o vše postarat sama. Vezměte si tužku a papír a začněte plánovat - co vše nakoupit, zařídit, připravit… A přitom se nebojte poprosit někoho o pomoc. Nechcete přece ještě před půlnocí padnout únavou jen proto, že jste si bála říct. A pokud hostům pošlete některé své požadavky, nehrozí, že vás párty finančně zruinuje. Zbytečně se vám také nesejdou čtyři lahve šampaňského. Klidně dejte každému příležitost pochlubit se svými kulinářskými schopnosti. Poptejte se také, jestli mezi hosty není nějaký zručný barmistr. Byla by škoda usrkávat celý večer jen víno nebo pivo, když si spoustu koktejlů můžete připravit doma. Většinu občerstvení raději připravte až v den D.

Výzdoba

Než se pustíte do samotné výzdoby, důkladně ukliďte. Na mysli ale nemáme klasické gruntování, nýbrž úklid „ohrožených“ předmětů. Tedy všeho, co je vám blízké a co nechcete, aby přišlo k úhoně. Výzdobu pak přizpůsobte duchu večírku. Určitě nezapomeňte na pár balónků. Možná si myslíte, že jsou jen skvělou dekorací na dětskou party. Omyl! Věřte, že i dospělí se s nimi můžou docela dobře vyřádit.

Program

Mít předem připravený program není určitě podmínkou. Klidně můžete nechat zábavu volně plynout. Přesto vám doporučujeme si připravit alespoň nějaký „nouzový plán.“ Nechcete přece zažít nejhorší faux pas vašeho večírku a zachraňovat znuděné hosty televizními estrádami. A protože štěstí přeje připraveným, máme pro vás několik osvědčených tipů na zábavu, díky kterým smíchy rozbrečíte i toho největšího bručouna.

Hudba – Ta by v žádném případě neměla chybět. Nejlepší bude, když si místo hromady cédéček připravíte výběr těch nejlepších hitů a pak je budete pouštět dle libosti. Např. taková Abba či Madonna jsou jistoty, které nenechají nikoho v klidu.

Karaoke - Je ideální zábava pro každého a v každém věku. A nemusíte kvůli tomu chodit ani do karaoke barů. Pořídit si můžete domácí sadu, kterou jednoduše připojíte k vaší televizi. Pak už jen vyberete ze speciálního DVD svůj hit a vašich pár minut slávy může začít… A kdo ví, třeba mezi přítomnými objevíte budoucí superstar. Sadu pořídíte od cca 990 Kč.

společenské hry – Určitě se hodí mít nějakou stolní hru doma. Skvěle rozproudí zábavu i kdykoli během roku. A které hry jsou večírkovými favority?

Activity - Hra s velkým množstvím kartiček s různými úkoly, které jsou trojího druhu - kreslení, pantomima nebo slovní pojem. Vaším úkolem je pak vybraným způsobem popsat slovo, které si vybere na kartičce a zbytek týmu se jej snaží uhodnout.

Twister- při téhle aktivní hře zapojíte celé své tělo. Na základě losu umisťujete své končetiny na patřičnou část hracího plátna a přitom nesmíte spadnout. O vtipné a krkolomné pózy určitě nebude nouze.

Pokud se vám ale do žádné hry nechce investovat, jsou tu i jiné možnosti:

Dabing – Pusťte si nejlépe všem dobře známý film, vypněte zvuk a zahrajte si na profesionální dabéry. A čím víc se text bude lišit od originálu, tím líp.

Flaška - Všem jistě známá a osvědčená hra. Ale zdaleka nemusí jít jen o „líbačku.“ Jiná varianta je, že hráč, na kterého láhev ukáže, musí splnit nějaký úkol anebo zodpovědět otázku. Pokud nesplní (neodpoví) musí dát fant nebo se napít.

Dobrá rada na závěr: Nestresujte se celý večer tím, jestli má každý všeho dost a jak se zrovna tváří či netváří. A užijte si tenhle večírek stejně skvěle jako všichni ostatní.

A víte, jak se pozná, že jste připravila dobrou párty? Podle toho, jak ráno vypadá podlaha - čím špinavější, tím lepší večírek máte za sebou.


Rádi vaříte a hledáte inspiraci? Navštivte Recepty.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Pět stravovacích neřestí

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, Venuše není zrovna v příjemném souladu s vaším znamením a komunikace s opačným pohlavím za účelem seznámení není dobrá. Do cesty vám vstupují nevhodné protějšky, a k tomu se…

Nejčtenější články

Doporučujeme