Patrick Swayze: Byl idolem tisíců žen, ale miloval jen jedinou. Ta ho prý týrala

28. 3. 2019
Když šel v roce 1986 do kin film Hříšný tanec, všichni očekávali, že to bude propadák. Z romantického filmu se ale stal trhák a z hlavního hrdiny Patricka Swayzeho přes noc idol. Celý život však strávil jen s jednou ženou, dokud je nerozdělila rakovina.

Měl z něj být fotbalista

Patrick Swayze se narodil v roce 1952 do umělecké rodiny jako druhý z pěti dětí. Matka Patsy byla tanečnice a choreografka, která vedla taneční školu. Tam odmalička Patrick chodil. Ovšem kromě toho hrál taky fotbal a byl trochu zlobivý kluk, který se rád pral. Možná by z něj byl fotbalista, kdyby si nezranil koleno a s fotbalem nebyl konec. Nejprve mu to vadilo, pak se vrhnul po hlavě do tance a dřel jako kůň.

Tančil, skládal hudbu i zpíval

Hrál v mnoha tanečních představeních i na Brodwayi a jako tanečník si vysloužil velké uznání. Později svoje taneční umění zužitkoval právě v Hříšném tanci, kde s ním hrála Jennifer Grey. Na rozdíl od něj ona měla dublérku. Jak později řekl, natáčení tanečních scén pro něj bylo utrpení, protože byl daleko lepším tanečníkem než filmový hrdina. Kromě tancování skládal také hudbu. Například píseň She´s Like The Wind, která zazněla v Hříšném tanci, napsal on. A dokonce ji i zazpíval.

Po obrovském úspěchu Hříšného tance se stal Patrick idolem tisíců dívek a žen po celém světě. Jeho image drsného chlapce s krásným úsměvem byla dokonalá. On sám byl vlastně taky takový. Pořád tak trochu zlobivý kluk jako v dětství. I proto mu tak seděla další role v thrilleru Bod zlomu, kde si zahrál vůdce gangu surfařů. Romantická komedie Duch byla zase jiná poloha, neméně přitažlivá zejména pro divačky. Za svoje herecké výkony byl nominován na Zlatý glóbus (Hříšný tanec, Duch a Tři muži v negližé).

Manželku poznal v taneční škole

Když se točil Hříšný tanec, už téměř deset let miloval jednu jedinou ženu. Lisu Niemi. Poznali se, když bylo Patrickovi dvacet, jí o čtyři roky méně. Jak jinak než v taneční škole. I Lisa totiž tančila a později přiznal, jak krásná mu tehdy připadala. I když jí bylo teprve šestnáct, začali spolu randit, a když Lisa ukončila střední školu, začali spolu žít. Vzali se v roce 1975.

Jejich vztah byl plný lásky, prý své ženě nebyl Patrick nikdy nevěrný. Ovšem jejich manželství taky nebylo bez mráčků. Občas se rád napil, a to pak byl agresivní. Lisa po jeho smrti uvedla, že kolikrát musela z domu utéct, protože se proměnil v násilníka. Jinak to byl úžasný chlap. Po jeho smrti se začaly ale taky objevovat nepotvrzené zprávy, že Lisa pro změnu svého muže trýznila, a dokonce ho i bila. Tyhle fámy se ale nikdy skutečně nepotvrdily. 

Velkou lásku ukončila rakovina

Každopádně to byla velká láska, která trvala sedmatřicet let a vydržela až do Patrickovy předčasné smrti. V roce 2008 ho začaly trápit bolesti břicha a lékaři mu sdělili, že má rakovinu slinivky ve čtvrtém stádiu. Byl to šok, a přestože mu dávali lékaři několik týdnů života, Patrick Swayze se rozhodl bojovat. Chodil na chemoterapii, testoval alternativní metody léčby a přitom natáčel film Záře. Nemoc však byla silnější, nejpřitažlivější muž planety z roku 1991 zemřel v září 2009.

Co jste možná nevěděla o Hříšném tanci

Romantický film Hříšný tanec byl bezesporu snímkem, který Patricka Swayzeho proslavil nejvíc a dodnes patří mezi nejoblíbenější „romanťáky“ vůbec. Během natáčení to ale neměl vůbec jednoduché. Od první chvíle si totiž příliš nesedl s Jennifer Grey, která hrála legendární Baby. Během scény, kdy ji učí tancovat a Baby neustále propadá záchvatům smíchu, protože ji jeho ruka lechtá, se Patrick k otrávenému výrazu nemusel přemlouvat. Tvářil se tak, protože Jennifer scénu svými záchvaty kazila. Nakonec ale záběry byly ve filmu ponechány.

Patrick si také přivodil zranění, když se natáčela taneční scéna na povaleném kmeni stromu nad propastí. Zatímco za Jennifer zaskakovala kaskadérka, Patrick si prosadil, že záběr natočí sám. Přitom si však zranil levé koleno, s nímž musel do nemocnice, a až do konce natáčení trpěl bolestmi.

Jedna z nejznámějších písní, kterou dodnes hrají rádia, je pomalý hit She’s Like The Wind. Právě tu napsal a nazpíval sám Patrick Swayze pro svou ženu Lindu, která mu byla inspirací. Píseň nakonec zazněla ve filmu Hříšný tanec, Oscara, Zlatý Globus a Grammy ale nakonec vyhrála skladba (I’ve had) The Time Of My Life, která provázela závěrečný tanec Baby a Johnnyho.

Mrkněte na závěrečnou scénu z Hříšného tance:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nejste psychicky vyrovnaní a pod tlakem děláte chyby. Pracovní povinnosti vnímáte negativně, jindy byste si s nimi hravě poradili. Neztrácejte pevnou půdu pod nohama a neskuhrejte. Mohli…