Paul Newman: Barvoslepý modrooký idol žen trpěl komplexem ze své krásy

26. 9. 2019
Právě dnes uplynulo jedenáct let od smrti legendárního herce Paula Newmana. Během své kariéry natočil spoustu nezapomenutelných filmů a byl devětkrát nominovaný na Oscara. Zlatou sošku získal až v roce 1986 za roli ve filmu Barva peněz. Kromě herectví založil úspěšnou firmu Newman´s Own na salátové zálivky, z níž se stalo potravinářské impérium, fungující dodnes. Co dalšího o herci možná ještě nevíte?

Měl slovenské kořeny

Paul Newman se narodil v lednu 1925 v americkém Clevelandu. A to do poměrně zajímavě namíchané rodiny. Otec byl německý Žid, matka Slovenka z malé vesnice kousek od Humenného, dědeček byl Maďar a babička Polka. Lepší směsici byste zřejmě nevytvořili. Snad i proto se v Paulovi namíchaly všechny možné geny.

K herectví se dostal už ve škole, kdy si jeho matka všimla, že má talent, a přihlásila ho do dětského divadelního souboru. V osmnácti narukoval do armády a zatoužil stát se pilotem. Ovšem jeho sen zhatilo lékařské vyšetření, kdy se přišlo na to, že je barvoslepý. Sen o tom, že bude pilotem, tedy zhasl hned na začátku. Dva roky ale strávil v armádě jako radista.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Neděle je jako stvořená k rozjímání, procházkám a poznání sama sebe. Okolí vás tak trochu nepoznává, protože nejste mistři slova a také teď spíše mlčíte. Jen horko těžko se bavíte s…

Nejčtenější články

Doporučujeme