Pavel Soukup alias ředitel Mára by nejradši školy zrušil

3. 3. 2005
Pavel Soukup alias ředitel Mára by nejradši školy zrušil
Na televizní obrazovky se vrátil Život na zámku, jeden z nejoblíbenějších a nejsledovanějších seriálů z roku 1995, v němž si zásadového a energického ředitele gymnázia Máru zahrál Pavel Soukup. Dnes herec přiznává, že na něj prostředí základních škol či gymnázií působí otřesně a nejraději by je zrušil.

"Školní prostředí mě stresuje, nemá na děti žádný příznivý účinek. Jako dítě jsem nesnášel větu ´ták děti, vyndejte si papíry...´. Z toho mám husí kůži ještě dnes. Každý věděl, co bude následovat. Kdybych měl tu moc, základní školy bych zrušil, nechal bych jen školníky a tělocvičny," míní Pavel Soukup, otec čtyř dětí.

I když od natáčení první řady seriálu uteklo více než deset let, nemá potřebu jej sledovat, protože si jej stále dobře pamatuje. Zda se od té doby změnila i mládež školou povinná, netuší.

"Já mezi mládež nechodím, a pro mládež, kterou mám doma, nemám srovnání. To jsou moje první děti své generace," usmál se Pavel Soukup, který i přes to, že mu vadí školní prostředí, by šel do stejné role i dnes, pokud by se točily další díly. Volný čas tráví herec s nezaměnitelným hlasem s rodinou a v přírodě. Vedle rybaření vyrazí občas do lesa na houby.

"Od dětství chodím na houby s nadějí, že najdu stovku. Bohužel, našel jsem vždy houby, a navíc jsem jednou dokonce v lese ztratil svého sedmiletého syna. To bylo hrozné! Vyřval jsem si hlasivky, padala tma a mlha, synek mě hledal opačným směrem. Dodnes nevím, jaká síla shůry nás vrátila k sobě," přiznal Pavel Soukup, milovník rychlých aut.

"Auta miluji. Kdybych byl bohatý, kupoval bych si nové auto každý týden. Momentálně jezdím Renaultem Espace a jezdím rychle, pokud před sebe vidím," poznamenal herec, ale ubezpečil, že kvůli bezpečnosti jezdí čím dál pomaleji a opatrněji, a vždy kontroluje, zda jsou všichni v jeho voze připoutáni. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Čtvrtek bude vcelku příjemný den, ale spíše po pracovní stránce. Doma jste nespokojení, naštvaní a nepřipadáte si ani užiteční. Nechte věci plynout jejich vlastním tempem a nesnažte se…

Nejčtenější články

Doporučujeme