Pavel Trávníček: Získal pohádkové bohatství i řadu žen. Které byly osudové?

8. 12. 2019
Před časem oslavil devětašedesáté narozeniny a je pořád velmi aktivní. Kromě herectví, kterému se stále věnuje, se taky „na stará kolena“ stal potřetí otcem. Synovi jsou teď tři roky a herec si otcovství pořádně užívá. Peníze mu starosti dělat nemusí, má jich totiž dost díky pohádkovému dědictví po strýčkovi z Austrálie. Jak se má princ z Popelky dnes a jaká žena se nakonec stala vyvolenou princeznou jeho srdce?

V Popelce měl dabing

Narodil se v říjnu 1950 v Konicích u Prostějova v rodině, kde se téměř všichni věnovali hudbě. Táta hrál na housle a sestra Pavla dodnes učí hudbu. Dětství prožil v Moravské Třebové, kde se věnoval aktivně fotbalu, ale hrál taky na klavír a trubku. Vystudoval gymnázium a později JAMU. Hned po škole nastoupil do Divadla Bratří Mrštíků. V roce 1976 se přesunul do Prahy, kde už zůstal. Hrál v Divadle E. F. Buriana, v Činoherním klubu a pak nadlouho v Městských divadlech pražských.

Bylo mu pouhých 23, když dostal nabídku, která mu změnila život. Režisér Vorlíček, který natáčel pohádku Tři oříšky pro Popelku, mu nabídl roli prince. Protože byl jeho akcent hodně brněnský, v pohádce ho namluvil herec Petr Svojtka. Filmová Popelka se stala nesmrtelnou pro celé generace a dodnes si bez ní nedokážeme představit Vánoce. Režisér Vorlíček za ni dostal cenu diváků a hlavní cenu Zlatý dudek za nejlepší herecký výkon získala nejen Libuše Šafránková, ale také princ Pavel Trávníček.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vcházíte do pracovně náročného týdne, který vám přinese vyčerpání a zklamání. Na povinnosti se nemůžete dobře soustředit, proto se objeví nepříjemnosti. Dávejte si pozor na to, ať…