Pavel Zedníček: Oženil se na Floridě, nemá vlastní děti a vnoučata nevídá

22. 11. 2019
Sympatický herec, kterého si snad nikdo nedokáže představit bez jeho typického kníru, oslavil před pár týdny sedmdesátku. A oslavil ji na divadelních prknech během premiéry Lakomce v divadle Kalich. Představení je prý fyzicky náročné, ale to zřejmě Zedníčkovi nevadí. Vždycky byl sportovně založený a je v dobré fyzické kondici.

Málem se stal ševcem

Populární herec se narodil 1. listopadu 1949 v Hošticích-Herolticích na Vyškovsku. Vyrůstal v domcích ve Zlíně, které postavil Baťa, a přestože nastoupil na kožařskou průmyslovou školu, obor pryžová obuv, ševcem, který vyrábí holínky, se stát nechtěl ani náhodou. Už jako kluk byl považován za třídního komika a baviče, takže když mu v roce 1969 kamarád poradil, ať zkusí hereckou školu, neváhal ani minutu. Talent zřejmě přijímací komise poznala hned, takže na JAMU byl napoprvé přijatý.

Tam se začal kamarádit se spolužáky a stali se z nich celoživotní přátelé. Zedníček, Bartoška a Heřmánek byla sehraná trojice a společně zamířili po škole do Ústí nad Labem do Činoherního studia. Pak přišla v roce 1977 nabídka do Divadla Na zábradlí, kde si Zedníček zahrál spoustu krásných rolí včetně Hamleta nebo dona Juana. V roce 1992 ještě všichni tři společně založili Divadlo Bez zábradlí, ale pak každý zamířil jinam.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Šéf má na vás přehnané nároky, ale už se s ním kvůli tomu nepouštíte do křížku. Díky pozitivnímu přístupu se zlepšují vztahy na pracovišti s kolegy a nadřízený může jenom obdivně zírat!…

Nejčtenější články

Doporučujeme