PAVLA (34): Moje matka nesnáší mého muže, prý jí krade dceru

20. 5. 2018
PAVLA (34): Moje matka nesnáší mého muže, prý jí krade dceru
Pavla neustále bojuje se svojí matkou. Ta se snaží mít dceru jen pro sebe a vůbec nerespektuje její osobní život. Neplatí na ni žádné domluvy. Co by měla Pavla udělat, aby se situace uklidnila?

Moje máma na mě byla vždycky přehnaně fixovaná. Asi se není čemu divit, jsem jedináček. Poslední dobou se ale situace čím dál víc zhoršuje a nejhorší na tom je, že se s ní o tom prostě nedá mluvit.

Až do svých osmnácti let jsem musela v zimě i v létě jezdit na dovolenou s rodiči. Brala jsem to tak, že prostě nejsem plnoletá a že musím poslouchat, ale nemohla jsem se dočkat, až budu moct někam vyrazit jen sama s kamarádkami. Když k tomu došlo, ztropila máma příšernou scénu. Měla prý pocit, že ji opouštím a nechci s ní být.

A tak to bylo pořád. Po celou dobu studií jsem musela víkend co víkend jezdit domů, aby byl klid, jinak máma vyváděla. Marně jsme se ji s tátou snažili přesvědčit, že to není normální a měla by se uklidnit. Vždycky tvrdila, že dokud jsem svobodná, je mojí povinností s nimi trávit volný čas.

Bohužel situace se neměnila, ani když jsem skončila vysokou školu a začala pracovat. Pořád po mně prostě chtěla, abych k nim jezdila a vůbec nebrala ohledy na to, že chci žít svůj život. Všechny kluky jsem jí raději tajila, protože to by byl oheň na střeše.

Postupem času jsem se otrkala a prostě jsem jí začala vzdorovat. Jezdila jsem na dovolené s kamarádkami, víkendy občas trávila v Praze nebo někde s přáteli. Jenže pokaždé jsem musela počítat s tím, že budu muset absolvovat obrovskou hádku s mojí mámou.

Svým kamarádkám jsem se s tím ani nesvěřovala, cítila jsem se trapně a jako malé dítě. Máma proti mně navíc začala poštvávat i tátu, který je sice pořád na mojí straně, ale jelikož s ní musí nějak vycházet, vždy mě prosí, ať zbytečně neprovokuji a nějak to vydržím.

A pak jsem potkala Vítka. Z lásky na první pohled byla během pár týdnů láska jako trám a já byla tak šťastná, že jsem mámu vůbec neřešila a její výčitky si nebrala k srdci. Vítek navíc často pracoval o víkendech, takže mu nebylo divné, že často jezdím k rodičům, myslel si, že bych se sama bez něj nudila.

Jenže když už jsme spolu byli přes rok a já poznala celou rodinu, zatímco on o té mojí nevěděl téměř nic, začalo mu to být divné. Po jeho naléhání jsem mu vysvětlila situaci, ale on se nezalekl. I tak trval na tom, že by rodiče rád poznal. A tak jsme k nám vyrazili na víkend.

Musím říct, že jsem byla překvapená. Našim se Vítek hned zalíbil, máma mu podstrojovala a chovala se k němu skvěle. Až tak, že se mě Vítek cestou domů ptal, jestli s řečmi o mojí mámě nepřeháním! Přesto jsem byla ráda, že návštěva dopadla dobře a doufala jsem v lepší zítřky.

Ty ale nepřišly. Máma po mně stále vyžadovala časté návštěvy a výmluvy na Vítka nezabíraly. Nenechala mě s ním ani trávit Vánoce! Řekla, že na to máme dost času, až budeme svoji. Jenže já ani Vítek o svatbu nestojíme, společnou budoucnost sice plánujeme, ale papír k tomu nepotřebujeme. Znamená to tedy, že budu se svými rodiči trávit Vánoce ještě za dvacet let?

Už delší dobu se s Vítkem bavíme o tom, že je nejvyšší čas pořídit si děti. Oba se na ně moc těšíme, jenže se zase hrozím, co na to máma. Když jsem jí totiž oznámila, že se snažíme o miminko, zaradovala se, že se na vnoučátko moc těší, ale že čeká, že s ním budu za nimi jezdit sama, bez Vítka. Když jsem se v úžasu zeptala proč, přece si ho tak oblíbili, odpověděla mi, že proti němu nic nemá, ale prý stačí, že jí krade dceru, nedovolí, aby jí kradl ještě vnoučata. Přijde vám to normální?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O přízeň opačného pohlaví nemáte sice nouzi, ale narážíte na protějšky milující adrenalin a nepřiměřené množství zábavy. Tento styl života není nic pro vás! Naopak potřebujete klid, prostě…

Nejčtenější články

Doporučujeme