Komentáře k článku zpět na článek

farah.farah 16. 11. 2017 | 18:19

helza: teď zas už nerozumím já tobě. :) Já přeci nijak nenamítám nic proti tomu že má každý právo věřit si v co chce, jak jsem sama napsala nejsem bzvěrec, a i výrz jako černá magie mi není úplně cizí. A možná právě proto nevnímám Pavlu jako oběť černé magie ale především jako oběť vlastní podezřívavosti a paranoii. Všimni si, že v tom článku není napsaná jedná skutečná věc kterou tchýně dělá a je pro rodinu v důsledku stukečně zlá. Nejblíž k tomu má to že mají tendenci se řídit jejími radami ale není tam nic o tom že by je k tomu úlině nutila a manipulací přiměla dělat něco zcela proti jejich vůli. Zbytek neštovice a spol jsou totální teorie nezaložené naprosto na ničem - tak jak je to podané jsou to pro mne jen pomlouvačné řeči snažící se tchyni očrnit protstě proto že Pavla chce aby tak tchýně bya vnímána. Zkus si představit, že tchýně je naprosto v pohodě normální ženská a přečíst si to znovu....mně připadá docela šílené jak tu na zákaldě troho co je tam napsáno někdo může začát být naprosto přesvědčen o tom jak tchýně terorizuje a ovládá celou rodinu.

helza 16. 11. 2017 | 10:38

farah.farah: Olmouvám se, ale pořád se mi nedaří pochopit tvou připomínku, jsem asi totálně zabedněná. Nechápu, proč zmiňuješ jak Pavla působí, zda laskavě a rozumně, zda má jedovatou slinu a píše jako drbna - tohle jsem vůbec neřešila a ani si nemyslím, že je to jakkoliv relevantní k úvaze o tom, zda může, či nemůže v něco, byť pro mnohé podivného, věřit, aniž by byla blbá jako štoudev. I pořádná drbna a odporná jedovatice má právo v cokoliv věřit. Vlastně musí v něco věřit. Musí si totiž vybrat co bylo dřív a v to věřit. Zda to "vejce", či ta "slepice". (Tedy zda myšlenka stvořila hmotný svět, či se hmota zorganizovala a vyvinula tak, že stvořila myšlenku). Mimochodem, ono je vždy docela těžké posuzovat a odsoudit něco, co jde mimo mě, co znám pouze přeneseně, o čem toho vlastně do hloubky moc nevím a moc tomu nerozumím. On totiž takový "černoch vždy nejlépe ví, jak se má eskymák v zimě zahřát" :)))

helza 15. 11. 2017 | 12:13

farah.farah: Tak já nevím. Prvotně jsem na vlastní článek vůbec nereagovala, reagovala jsem na to, co napsala lebahu. Vím, že má ostrý jazýček, ale tentokrát jsem měla pocit, že přespříliš. Proto jsem si teď článek znovu a velice pečlivě přečetla a žádnou Pavlinu jedovatou slinu jsem opravdu nenašla. Možná jsem splachovací. Článek ale nepíše Pavla sama, píše ho někdo o Pavle, možná proto ti připadá studený, bez citového zabarvení. Pouze poslední dva odstavce jsou v uvozovkách, pouze to jsou slova, která pisatelce řekla Pavla. Já skutečně v Pavle nevidím ani blbku, ani zmiji jedovatou, po druhém přečtení dokonce ještě méně. Dovedu si živě představit jak to chodí v rodině slavné kartářky a astroložky, ke které se sjíždí klienti z celé republiky, která ovládá celý rodinný klan a které se v žádném případě nikdy nedá odporovat, kterou nelze neposlechnout. Já bych tedy utíkala horem pádem i kdybych měla opustit manžela (a možná i proto jeho bratra žena už opustila). Víš, nevadí mi tchynino "šamanství", vadí mi její "kralování" a mohu říct, že znám dobře pár takových lidí a je mi jich opravdu líto. Žijí ve vlastním světě, v němž kralují "bez šaška", který by jim nastavoval zrdcadlo. Jsou středobodem obdivu i celého svého světa a postupně se pro ně stává nemožným umět přijmout prohru, či kritiku a kdo jim netleská, stává se jejich nepřítelem. A oni žijí s přesvědčením, že mají právo své nepřátele trestat. Smutné na tom je, že takové lidi okolí poslouchá a maže jim med okolo huby a není nikdo, kdo by jim řekl, že to, či ono není jak má být. Není tam ten dvorní šašek a oni zapomenou, že skutečný přítel není ten, který se jim s obdivem klaní, ale ten, který jim dokáže otevřeně říct, co mu na nich vadí, i přitom je milovat se všemi jejich chybami.

farah.farah 15. 11. 2017 | 10:46

helza: Ale uznej že je to napsané tak, že Pavla tedy nepůsobí nijak rozumně laskavě. Celé je to napsané tak že z toho mám pocit že sama Pavla má pěkně jedovatou slinu,o tchýni se tam primárně píše stylem drbna poplivat pošpinit a nikoli stylem mám obavu o ni a o rodinu..to je tam až na druhém místě jako zástupný důvod.

helza 14. 11. 2017 | 18:52
helza 14. 11. 2017 | 18:52

lebahu: Když já v tom žádný rozdíl nevidím.Víra je jednou víra. Hlavně nikdy neříkej niky. Tedy neumím to přetransformovat na tenhle případ. Něco jako nikdy nevíš. Něco jako nikdy neodsuzuj. :)

helza 14. 11. 2017 | 18:47

j66: V tom tě naprosto chápu a mnohé řeči zavilých křesťanů, a jiných zavilých mi taky vadí. Mě přesně tak vytočil příspěvek lebahu, když s naprostou jistotou a přezíravostí odsoudila Pavlu do role totálního magora. A s ní vpodstatě každého, kdo v cokoliv věří, počítám včetně těch, co věří v akupunkturu a čínskou medicínu. Proto jsem reagovala. A vůbec jsem nemínila odsuzovat někoho za to, že vykládá karty, nebo je astroložkou, pouze jsem chtěla připomenout, že pokud se je Pavla bláznivá ženská, protože se obává, že ta kartářka a astroložka ovládá nějakou magii, jak pak může být ta sama kartářka a astroložka normální moudrá a inteligentní dáma, která tu Pavlu pro její přiblblou víru díky svému rozumu nutně musí soudit. Přeci ta tchyně musí taky věřit v moc svých karet a své astrologie, pokud není rovnou podvodnice. Temnou stranu síly jsem zmínila proto, že pokud své schopnosti ona dáma používá ke zlým věcem a k těm manipulace, zastrašování a podobně rozhodně patří, pak je možná nezískává z té "dobré strany". Víš, každý, kdo se zabývá jógou, či jakoukoliv mystikou, a teď mám na mysli právě východní náboženství, nebo spíše vědy, by tomu rozuměl i tak, že má-li kdokoliv cokoliv "věštit", ať pomocí karet, astrologie, koule, atd., ten musí také mít otevřené "čakry" a to má i svou dvrácenou stránku. Tady nežijeme v prostředí modliteb a morální čistoty východních klášterů, ale v Evropě plné nelásky egoismu a bojů, tady má "ten zlý" dost velkou moc.

lebahu 14. 11. 2017 | 18:33

helza: odstěhovat se jim nepomůže, neštovice a těhotenství na ně seslala taky na dálku, na hory a do romantického hotýlku. A nebuď vztahovačná... věřit v Boha a věřit v to, že někdo je schopný poslat na dálku neštovice je přece jenom dost diametrální rozdíl.

Mata69 14. 11. 2017 | 16:51
j66 14. 11. 2017 | 16:45

helza: Já nemyslela konkrétně Vaší (Tvojí) aroganci , ale spíš takový ten dle mého názoru arogantní nebo lehce přezíravý pohled na jiná a obzvlášť polyteistická náboženství. Nemyslím si, že jste (jsi) "blbá jako štoudev a zralá na psychiatra " . A vlastně ten přezíravý pohled vlastně ani nesouvisí s náboženstvím, Tento týden jsem četla jak se naše zdravotnická veřejnost brání uznání absolventů oboru čínské medicíny v Hradci Králové jako zdravotníku a ani nešlo o to že by absolvent byl nějaký altrnativní doktor Vůbec ne, vadilo už jen to že by byl zdravotnický obor. Přestože v miliardové Číně + okolních státech se tak léčí naprostá většina lidí a evidentně tato zdravotnictví má nějaké výsledky a úspěšnost v léčbě. Tím nechci říct, že je to nějaká spása, já bych se tak asi léčit nešla. Nicméně určitě nebudu říkat , že to jsou šarlatáni a když při tom ještě použijí horoskop, tak že jsou ve spojení s temnou silou .

helza 14. 11. 2017 | 14:44

j66: Já přeci nikoho nepřesvědčuji o své víře a ani nikoho za jinou víru neposuzuji, natož, abch ho soudila (přičemž vírou rozumím i nevíru, tedy víru v čistě materialistickou podstatu světa). Myslím si, že jsem se vyjádřila jasně, když jsem napsala, že "myslím si, že nikdo z nás nemůže mít svůj názor jistý, vždy je to pouze víra, neprokazatelná víra a proto přeci nemohu těmi, kteří věří v něco jiného, než já pohrdat a myslet si o nich, že jsou na psychiatra a blbí jako štoudev." Opravdu nevím, kde v tom vidíš nějakou mou aroganci. Pouze jsem bránila lidi, kteří v cokoliv věří, včetně sebe. No, možná si ale teď o nich a tedy i o mně nejenom lebahu, ale ty, mata a všichni tady říkáte, že i já jsem ta "blbá jako štoudev, zralá na psychiatra."

helza 14. 11. 2017 | 14:32

Mata69: to jsem ve svém příspěvku neřešila. Ano, já bych se zcela jistě hodně daleko odstěhovala a určitě bych se radami tchýně neřídila, pokud bych s nimi nesouhlasila což jsem na konci i psala. Proč to pisatelka neudělala? To nevím. Jednak je to její věc, těch důvodů může být víc, je také otázkou jaké má ona, či její muž priority, navíc v tomto případě vzdálenost možná nehraje zas až tak velikou roli.

j66 14. 11. 2017 | 12:53

helza: Myslím, že kdyby se rodič choval ke svým dětem jako Bůh v bibli, tak už mu je ospod dávno sebral a dal pěstounům

j66 14. 11. 2017 | 12:48

helza: Nedá mi to, ale jednání Boha tak jak je popsáno v bibli, rozhodně není jenom"adobro a milost , je to hodně "tvrdá láska" a já se teda ani nedivím, že o takovou "boží lásku a milost " leckdo nestojí. Tj. můžete jen věřit že kartářství a astrologie jsou z té "temné strany" ale záleží z jakého úhlu se koukáte. A k té astrologii , pokud vím tak čínská a indická civilizace stojí na astrologii , postavení planet a pod.bez horoskopu se tam při jakýchkoli životních událostech nikdo neobejde. Skutečně si myslíte že tyto civilizace , které jsou rozhodně starší než naše křesťanská jsou ve spojení s temnou stranou ? Nezdá se Vám to arogantní?

Mata69 14. 11. 2017 | 10:59

helza: tak proč se Pavla skutečně neodstěhuje někam z dosahu té čarodějnice? Jo, manžel nechce...asik...je pod vlivem té baby. No, pak je nasnadě téměř klasická už otázka "Kdo je víc Ludánku, maminka - nebo já?".
Jistěže jsou věci "mezi nebem a zemí" a ta tchyně je nespíš fakt dobrá - takoví lidé bývají dobří psychologové, odhadnou lidi, jejich slabiny...a možná mají nějaké schopnosti kdovíodkud...Jen čím víc si Pavla bude myslet, že jí tchyně život řídí, tím víc jí ho řídit bude. Proč se tedy jejími radami tak řídí, když jí jsou proti srsti. Proč stravuje děti podle ní, proč mají kamarády podle ní...Takoví manipulátoři mají rádi takové slabé jedince ve svém okolí. Jde s nimi hezky mávat.

helza 14. 11. 2017 | 10:21

lebahu: A taky vyhlášená kartářka a astroložka. Z tvého setsakra hodně jedovatého jazýčka jde ale skutečně strach, Leni. Kdysi jeden moudrý muž a vědec napsal: "málo vědy nám víru v Boha a duchovno vezme, hodně vědy nám víru vrátí". Nebyla jsem vychovaná ve víře, naopak, ale skrze fyziku, kvantovou mechaniku a jiné vědy, jsem k ní nakonec došla. Dnes jsem tedy pro tebe stejný magor jako Pavla, jsem dokonce ještě horší, jsem věřící, věřím v Boha i v tu temnou stránu síly, ke které kartářství, astrologie a všelijaké věštění většinou patří, neboť nikdo z věštců neví, kdo jim tyto "dary" dává a jak řekla Pavle její kamarádka, tchyně si opravdu a hodně zahrává. Já Pavliny obavy sdílím, určitě bych se snažila odstěhovat hodně daleko. Nicméně - je na každém, zda věří v Boha, mimozemšťany, či něco jiného, nebo v to, že navzdory entropii a všeobecné tendenci chátrat (viz poločas rozpadu), všechno vzniká a stává se stále organizovanějším, jen jakousi náhodou. Ale myslím si, že nikdo z nás nemůže mít svůj názor jistý, vždy je to pouze víra, neprokazatelná víra a proto přeci nemohu těmi, kteří věří v něco jiného, než já pohrdat a myslet si o nich, že jsou na psychiatra a blbí jako štoudev.

lebahu 13. 11. 2017 | 16:39

Jestli to závěrečné manželovo PROSÍM nebylo ve smyslu ať už proboha přestaně žvatlat nesmysly. Já být manželem, tak trnu hrůzou, kdy mladou paní napadne nechat z dětí vymýtat ďábla nebo něco podobného, pokud věří tomu, že tchýně na ně seslala neštovice a zařídila, kdy se mají narodit (jisto jistě, aby byly v tom správným znamení a vhodný k jejím čarodějnickejm rejdům, proto). To je na psychiatra a ne jít studovat VŠ (možná má tchýně jenom rozum a vidí, že je snacha blbá jak štoudev, proto jí studium taktně rozmlouvá). Jinak to, že tchýně kecá do toho jak se děti léčí... jsou to její vnoučata a pokud je vyhlášená bylinkářka, je to poměrně logické, když jim něco je, že se snaží pomoct.

Rambíša 13. 11. 2017 | 15:01

Takhle to dopadá,když někdo přestane používat svůj vlastní mozek a začne se spoléhat na cizí....Tchýně je jen obyč člověk,žádný čaroděj,nejvýše schopný manipulátor-jak na to poukázaly pisatelky již přede mnou- já bych na takový špeky v životě neskočila!

mambule 13. 11. 2017 | 14:45

farah.farah: no tak to je jedna věc, že paní je prostě prdlá, a druhá věc, že tchýně té rodině šéfuje. Mimochodem ty neštovice jsou zvláštní - nemyslím si sice, že by je tchýně na rodinku seslala, ale kde se mohli všichni tři nemocní nakazit současně? Inkubační doba je totiž 3 týdny a obvykle je napřed nemocný jeden člen rodiny nebo kolektivu a s odstupem tří týdnů teprve další.

farah.farah 13. 11. 2017 | 12:58

mambule: no ta dovolená mi taky přijde přitažená za hlavu, jen kvůli tomu že jí nevyhovovalo že jedou na dovolenou usuzovat že jim způsobila neštovice. Bych ráda viděla kolikrát udělali něco co tchýni nevyhovovalo a nikomu se nic nestalo. A to že se řídí jejími radami není přeci o tom co dělá zlého tchýně ale o tom, že oni ji poslouchají. Kdyby tam byly uvedené konkrétní případy dalo by se posoudit, jestli je skutečně vmanipulovala do totoh aby to udělali pdole její rady nebo ne ale takhle se to fakt z venčí posoudit nedá. Manipulátoři používají celkem rozklíčovatelné techniky. Sama píše že se jejíma radama řídí spíš tak nějak automaticky, tak že to klidně může být jen zvyk a nebo má máma třeba fakt většinou ten nejlepší nápad. Když je člověk zmanipulovaný dělá to co sám nechce. Paní ale vlastně tohle nepíše ona nepíše že to dělat nechce jen že je zvyklá to tak dělat.

lebahu 12. 11. 2017 | 20:02

Mladé paní slušně hrabe. Asi je dobře, že rodinu řídí tchýně, protože snacha mi přijde, že je zralá na zbavení svéprávnosti. Chudák chlap a děcka.

mambule 12. 11. 2017 | 16:47

farah.farah: "Podle rad tchyně léčí sebe i děti, dle jejích doporučení se stravují, vybírají aktivity pro děti, a dokonce i přátele. " Taky nepřát jim hory kvůli kočkám je hloupost či schválnost - kočky mohou být v pohodě týden samy, když se jim vše potřebné nachystá. Jak již bylo řečeno, měli by mít svůj život bez toho, že tchyně ví o všem, co se u nich šustne.

farah.farah 12. 11. 2017 | 15:27

já nějak marně hledám něco konktrétního dle čeho by se dalo soudit že tchýně rodinu ovládá. Daruje jim dovolenou a je proto černá čarodějnice protože tak zařídila aby otěhotněla kdy chtěl tchýně: To je tedy dost uhozený konstrukt.........navíc dítě snad chtěli tak kde je to "zlo"? Totéž že řekla že budou do roka od sebe ..... tisíce lidí tohle někde řeknou jednomu z nich to holt náhodou vyjde. A to říkám jako člověk co se o ezoteriku zajímá tak že černá magie není něco co bych principielně brala jako krávovinu. Nevim co dělá tchýně ale ta žena si ji sama démonizuje.

mambule 12. 11. 2017 | 11:08

Tchyně je zdatná manipulátorka a bydlet s takovým člověkem pod jednou střechou (jak se zdá z článku) je čirý nerozum. Kdoví, co si příště vezme bába do hlavy.

SandraN 12. 11. 2017 | 10:38

Jinak oboje moji mladí mají jako svou tchýni a mámu na prvním místě jen mě. Docela bych se kolikrát podělila. O tu pomoc, o všechno. Uvítala bych schopné parťáky, a nejsou! Jsem na prvním místě, kdy potřebují pomoc, půjčit, uvařit, ohlídat. Nemám konkurenci. Ne že bych byla tak kvalitní. Ale protože nikdo jiný prostě není. Obvykle mají mladí dvoje rodiče. U nás to vzalo díky nemocem, úmrtím a rozvodu, několikasetkilometrové vzdálenosti, zcela jiný spád. A můžu všem těm mladým tady říct, je to makačka! Tak jsem to já, kdo říká, ale mně se to nehodí, jsem to já, kdo kolikrát nestihne ani uklidit vlastní domácnost, kdo padne do postele a říká si, to byl zas den. Moje čtyři dospělé děti si sice se mnou umí vyjít vstříc a umím si říct o pomoc, ale většinou jsem to já, kdo mění plány a přizpůsobí se...je jich na mě moc. Samozřejmě přijdou, kdy se mi to nejmíň hodí, nejlépe v jediný den, a upečte jim oblíbený koláč a zároveň jim odvezte neschopenku na opačný konec města s tím, že jen tak cestou někde naberete vnouče a neztratíte ho! Utíkejte k nim, ale teď hned, když se dohadují, jakou barvou vymalovat pokoj a musejí to vybrat dnes, když jste někde úplně jinde, kde máte být ještě dvě hodiny! Pracují na směny, nebo v soukromém sektoru, taky občas marodí, nebo nejsou doma, a tak hlídám dítě, zalévám, uvařím, vyžehlím, hlídám byt, oběhnu, co je třeba, a když večer padnu do postele, říkám si, vždyť já se nestihla ani navečeřet....Takže to výsadní postavení v rodině...fakt není žádný terno! Vzhledem k časově a psychicky náročné práci a ubývajícím fyzickým silám bych už uvítala důchod...a ještě si na něj hezky musím počkat....

SandraN 12. 11. 2017 | 10:22

Tchyně se občas snaží zasahovat do života mladým. Dělají to z více důvodů. Aby neztratily to svoje původní své dítě, aby měly usnadněnou cestu k vnoučatům, aby ukázaly, že jsou lepší, než druzí rodiče partnera jejich potomka, aby jim mladí byli vděční, aby si pojistili na svá stará kolena péči o sebe, protože nemají vlastní aktivity a koníčky, aby si připadaly potřebné a důležité....a pak záleží na tom, jakým způsobem se k tomu postaví jejich okolí a hlavně ti jejich mladí. I oni to kolikrát dělají špatně. Buď spustí revoltu - a nemají na to - nejsou spolu sehraní, neumějí si vytvořit svoje jistoty a zázemí. Ono je těžké bydlet s prázdnou kapsou a dítětem u tchánů, být na nich závislí s vyzvedáváním dítěte, protože třeba musejí prozatím dojíždět. Nebo se partner jejich dítěte zatím skřípaje zuby podřizuje s tím, že až jednou...našetří na vlastní byt, změní místo, dítě odroste.....se postará o změnu. Nebo to mladým docela vyhovuje, ta péče, když to matce dělá radost, tak ať jim v domácnosti a v životě pomáhá. Což může mít za následek, že až jednou ta pomoc skončí, matce síly ubydou a děti vyrostou ze školky, postarší mladí, kteří si za ta léta na ni zvykli, se už nezaběhnou a nebudou schopni se domluvit na běžných záležitostech v chodu rodiny. Protože ten život není snadný nikdy. Ani s většími dětmi. Ani se změnou bydliště či práce. A tak je asi nejlepší, když to mladí sice od počátku nemají snadné a usnadněné nikým z okolí ani ničím nabízeným. A starají se o svoje věci od počátku sami. Chcete bydlet u nás v patře? Prosím, ale zde je návrh poplatků podle toho, kolik vás je. Vy dva, my dva, tak napůl. Budete užívat naši zahradu? Ano, tak si prosím vezměte na starost tyhle práce. Potřebujete přivést dítě ze školky či ze školy? Dobře, ale ve středu jsem zvyklá vídat se s kamarádkami a v pátek jezdíme s dědou na nákupy a hřbitovy. Ty dva dny si nějak zařiďte, buď bude dítě ve školce spát, nebo bude v družině, nebo bude ty dvě hodiny, než přijdete, doma samo, nebo dostanete ve čtvrtek seznam s penězi a nakupte mi. Prostě lidi v rodině by měli tak trošku spolu jednat na úrovni cizích lidí. Kdyby mladí bydleli jinde v dvojdomku, taky by museli platit. Kdyby chtěli užívat zahradu jiných, taky by se museli podílet na pracích. Kdyby potřebovali přivádět dítě domů, taky by museli nějak kompenzovat na oplátku pomocí či finanční odměnou. Ono to může fungovat, nějaký čas, to ovládání mladých. Oni třeba zpočátku tu pomoc a ty zásahy skutečně potřebují a někdy na ně spoléhají. Jenomže potom můžou ti mladí zjistit, že nemají dostatek prostoru si uspořádat život po svém, že jim staří zasahují do všeho a jim to vadí, že se jejich vlastní život jaksi rozmělnil do soužití s rodiči. Není to dobře, i když je ta pomoc kolikrát i namístě a i když to mladým usnadní start a staří to udělají rádi. No, zbytečně dlouhý úvod k té úvaze. Zmíněná tchyně patrně nemá čas mladým děti hlídat ani jim péct koláče. Ona jejich život směruje a koriguje jinak. To je jedna stránka věci. Ta druhá je, že oni ji poslouchají. Vycházejí jí vstříc. Nevím, proč mají známé a kamarády z řad těch, které schválila, nevím, proč žijí tak, jak si ona přeje, nevím, proč se s ní radí dopředu o tom, co hodlají dělat. Proč jí ustupují. Ze strachu? Z pohodlnosti? I kdybych u rodičů bydlela, určitě bych se nepodřídila v tom, abych kamarádila s dětmi její spolupracovnice, když už mám svoje kamarády z dětských let. Nevím, proč bych měla jezdit tam, kam mě posílá moje tchýně, nevím, proč bych měla směrovat svoje volnočasové a pracovní aktivity směrem, který by se líbil jí. Musím říct, taky tohle mám za sebou, jak v manželství, tak v pozdějším partnerském vztahu, kdy jsem jako déle spokojeně rozvedená padla úplně na stejný typ partnera. Pokud si totiž stojí člověk za svým, nic a nikdo s ním nehne. Děkujeme, maminko, my nepoletíme do Říma, my už máme domluvený program s kamarády na chatě. Já taky řekla děkuji, nepojedu od tak malých dětí k moři, i když to platíte, já si našetřím a pojedu s těmi dětmi. Jo, deset let jsem si počkala. Na místě Pavly, která koukám není žádná nerozkoukaná dvacítka, bych s tchýní svoje rodinné a osobní věci zásadně neprobírala. A pokud už tedy ví, že studovat budu - nikoli že o tom uvažuju a tvářím se, že ještě nevím - jen bych konstatovala, že vím, že není jednoduché, mít rodinu a dodělávat školu, ale že to zvládly i jiné a já že pro to udělám všechno, co půjde. Vypadá to pro mě tak, že z obavy z nezdaru s tchýní probírá Pavla i to, zda má na neděli koupit kuře nebo vepřové. Příliš podléhá vlivu, a myslím i zbytečně, a pak sama neví, do čeho se vlastně chce pustit. Na druhou stranu jí vadí, že si připadá jaksi na dálku vedena. Nabízí se otázka, co jí vlastně vyhovuje. Spoléhat se sama na sebe, nebo na tchyni, která jí ukáže správnou cestu? Pavlo, od začátku jste měla jednat sama za sebe a nést si následky. Pokud se Vám studium nepovede - nebude to chyba tchýně, ale Vaše. Ona za Vás do té školy jistě chodit nebude. Samozřejmě, že se jí nebude hodit, když budete úspěšná. Jste pro ni konkurence. Když vyniknete. Jí vyhovuje hrát v rodině prim. A mezi námi, ona vyžívá z nerozhodných lidí, kterým radí, kudy kam. Pomocí magie, bylinek, rozhovorů. Kdo potřebuje kartářku, bylinkářku, věštkyni? Ten, kdo se neumí rozhodnout, spolehnout sám na sebe. Někdo sáhne po alkoholu, někdo po drogách, jiný bere antidepresiva od svého psychiatra, a někdo holt musí mít za zadkem svou vševědoucí tchýni.....

kočina 12. 11. 2017 | 08:31

Proč se tchyni se vším svěřujete? Snad nebydlíte s ní, tak proč MUSÍ vědět, co se kde šustne? Bych jí vůbec o studiu neříkala, když vím, jaká je.
Co se týče magie, jsem spíš nevěřící Tomáš, ale dejme tomu. Každopádně je to ale určitá forma manipulace a kontakt s manipulátorem je vždycky třeba minimálně omezit, pokud už synci nedokážou přestřihnout pupeční šňúru úplně.

niki.6 7. 11. 2017 | 09:00
Mata69 7. 11. 2017 | 08:54

Přečtěte si také

Horoskopy

Nový pracovní týden přinese lepší náladu, finanční šance a kreativní nápady. Díky svým blízkým a…

Nejčtenější články

Doporučujeme