Komentáře k článku zpět na článek

farah.farah 14. 12. 2018 | 15:28

@helza: O ezoteriku se cekem zajímám a z troho co vím si myslím že tohle smýšlení neodpovídá žádnému známějšímu ezoterickému směru. Ale na druhou stranu, když lidi mohou věřit v to, že okolo země lítají neviditelné vesmírné lodě Aštara Šerana,tak proč by někdo nemohl věřit v toto.;) Ale jinak souhlas též si mslím, respektive doufám, že to bylo spíše obrazné ve smyslu život mi dal druhou šanci nebo tak něco......

Rambíša 13. 12. 2018 | 15:47
helza 12. 12. 2018 | 18:26

@Mata69: Jak to tak napíšeš, zní to fakt hrozně. Ale jak dodáváš, každej to má jinak. My obě máme leta své muže, máme komfortní vztahy a jsme jimi zhýčkané a tím pádem i mnohem náročnější. Kdybychom byly vdovy, či vdovci vpodstatě v mladém věku, možná bychom to vnímaly úplně jinak a žádaly mnohem méně. Možná to oba cítí tak, že jim kouzlo Vánoc jakoby vrátilo jejich lásky ... já ti to nějak nedokážu sformulovat. A moc díky za zastání ohledně minulého článku.

helza 12. 12. 2018 | 17:43

@farah.farah: Máš pravdu, já jsem ale psala, "reinkarnaci a nejrůznější ezoterické názory". A nemyslela jsem konkrétně reinkarnaci, spíše ty nejrůznější ezoterické názory. Navíc si osobně myslím, že to Pavla nemyslela reálně, ale obrazně. Já to ale neumím přesně pojmenovat.

Mata69 12. 12. 2018 | 13:22

@helza: A já si ti myslím, že třeba zrovna mě osobně by vadilo, kdyby mi manžel říkal, že se mu ve mě vrátila jeho milovaná zemřelá osoba. Jakože vlastně nemiluje mne, ale skrze mne tu předešlou osobu. Taková představa se mi fakt zrovna moc nelíbí. No, ale každej to má jinak.

farah.farah 12. 12. 2018 | 09:58

@lebahu: já netvrdím že takoví magoři dnes nejsou ale pozastavuju e nad tém že jenom proto že měla v rodině takévé magory se "nemohla" rozvést....................leda by sama matka byla ortodoxní věřící stejně jako prarodiče a tudíž by o rozvodu ani neuvažovala.....................což mi z textu tak nějak nepřijde že by to tak bylo............spíš to působí tak že matka by prostě neunesla to, že by ji rodiče odsoudily - tedy na nich byla pravděpodobn emočn nějakým způsobem závyslá a tím pádem asi nebyla plně dospělá a samostatná, nerozhodovala se sama za sebe, svá rozhodnutí vždy potřebovala mít posvěcené od rodičů..............což je děsivé nicméně to není neobvyklé.....bohužel...

farah.farah 12. 12. 2018 | 09:53

@helza: I kdyby věřila v reinkarnaci, tak to prostě technicky není možné......reinkarnovaný člověk se narodí až po smrti předchozího těla..její nový manžel určitě žil už v době, kdy žil i ten první, tudíž si ani ten kdo věří v reinkarnace si nemůže myslelt, že je to její reinkarnovaný manžel..........

helza 12. 12. 2018 | 09:22

@lebahu: Myslím, že to myslela obrazně, jako podobenství, jako příměr - nejsem češtinářka, nevím přesně, jaké slovo mám použít. A je možné, ba pravděpodobné, že si to říkají navzájem. Že i její současný muž v ní našel svou zemřelou ženu. A možná je to i krásné. Oba si tím vlastně říkají, že velmi milovali své zemřelé partnery, že na ně nikdy nezapoměli a že sebe milují stejnou láskouAle i kdyby to myslela reálně, pak bych tomu rozuměla. Jako katolička sice reinkarnaci a nejrůznější ezoterické názory přímo nehlásám, ale spousta lidí ano. Prostě paní může věřit, že v jejím novém muži žije i milující duch jejího zemřelého partnera. A i on může věřit v totéž. Koneckonců představa, že duše někoho, koho jsem velice milovala je tady stále se mnou, že mě chrání a třeba i vstupuje do mého života prostřednictvím mého nového partnera, je podle mne pro vdovce a vdovu více ozdravná, než pocit, že jsem svého zemřelého muže zradila, že jsem si našla nového a na něj zapoměla. Zvláště, má-li za sebou Pavla dětství postavené na věrnosti za každou cenu a všech okolností.

Mata69 11. 12. 2018 | 18:44
lebahu 11. 12. 2018 | 18:01

@farah.farah: Magoři, kteří rozvod neuznávají nikdy (ani za popisovaných podmínek) se bohužel najdou i dnes. Pokud by se rozvedla, tak by asi (alespoň na čas) pomoc rodičů (nebo aspoň morální podporu) ona i děti potřebovala. Mně spíš děsí jiná věc, věta, že se pisatelce v podobě současného partnera vrátil ten předešlý...

farah.farah 11. 12. 2018 | 17:48

A tak jako v rámci blížících se vánoc milý příběh. Asi jediné co mne tam vyloženě zarazilo byla informace že matka se s alkoholikem rozvést nemohla.důvod rodiče by jí to nikdy neodpustili...........jako nechci ji hodnotit jistě není snadné odejít když má děti, ale zrovna důvod "že by jí to rodiče neodpustili" mi připadá šílený - pro mne tohle zrovna žádný důvod není........to je to nějaká zvrácená ortodoxní křesťanská rodina ve které je jedno že otec všecky mlátí, bo manželství je posvátné a holt holka musí trpět dokud je smrt nerozdělí? Nebo snad byla na prarodičích celá rodina finančně závyslá, že by je zničilo, pokud by ztratili přízeň prarodičů?

Lojzička 11. 12. 2018 | 15:20

Puberťáci, a dělají jím RADOST? Hehe.
Ale jízlivosti stranou, je - li paní skutečná, tak si užila dost, přejme jí to štěstí.

Mata69 11. 12. 2018 | 14:38
Elynor 11. 12. 2018 | 14:25

Už to někdo natočil? Jestli ne, tak to jistě v nějakém seriálu brzo bude. Takový typický vánoční dojemný příběh, celkem o ničem.

Přečtěte si také

Horoskopy

Ráno se vám nechce vytáhnout paty z domu a už vůbec ne pracovat, což u vás nebývá zvykem. Překonejte se…

Nejčtenější články

Doporučujeme