PAVLA (45): Na horách jsem potkala manžela s milenkou

28. 12. 2017
PAVLA (45): Na horách jsem potkala manžela s milenkou
Pavla měla dokonalé manželství, skvělého muže a myslela si, že to tak bude napořád. Loňský pobyt na horách jí ale otevřel oči a jeho následky řeší dodnes.

Nikdy jsem si o sobě nemyslela, že jsem typ ženy, kterou by manžel musel podvádět, a i kdyby, tak že bych na to hned nepřišla. Myslím, že můj manžel má u mě všechno, ale stejně mu to nestačilo. Starám se o rodinu i domácnost, snažím se, abych vypadala dobře, jsem společenská a snad i zábavná. Dlouho jsem si myslela, že naše manželství je harmonické a říkala jsem si, jaké mám štěstí, když jsem viděla všechny ty rozpadající se vztahy kolem sebe. Ale to jsem se spletla.

Už dlouhá léta jezdíme každoročně s celou rodinou hned 25. prosince na hory, kde většinou zůstáváme až do nového roku. Loni tomu bylo stejně, tedy až na malou změnu. Manžel měl skvělou novou práci, vydělával sice spoustu peněz, ale právě před koncem roku toho měli nejvíc, a tak bylo jasné, že s námi na hory tentokrát nevyrazí.

Nechtěli jsme však děti připravit o čerstvý vzduch a lyžovačku, a tak se rozhodlo, že nakonec pojedeme o dva dny později, ale bez něj a místo toho s námi vyrazí moji rodiče. Táta se nakonec ujal i celé organizace, takže jsem se nemusela o nic starat.

Celé ty měsíce, co měl manžel novou práci, byly skvělé. Sice byl hodně zaneprázdněný, ale na druhou stranu, když jsme byli spolu, byl nebývale pozorný, zahrnoval mě komplimenty i dárky a bral mě na výlety. Přičítala jsem to tomu, že je nadšený z nové práce a také z toho, že má daleko víc peněz než kdykoliv předtím. Vůbec mě nenapadlo, že za tím může být něco víc.

Skvělé byly i Vánoce, já i naši synové jsme dostali velkorysé dárky, vládla rodinná pohoda a já jsem si zas a znovu uvědomovala, jak mám báječnou rodinu a skvělého manžela. Až se tomu nechtělo věřit. Jak jsem mohla tušit, že si všemi těmi dárky a pozorností kompenzuje černé svědomí?

O dva dny později jsme tedy se syny a mými rodiči vyrazili do Alp. Užívali jsme si tam skvělého počasí a lyžovačky, kluci se učili na snowboardech a manžel mi sice chyběl, ale každý den volal, takže se to dalo vydržet.

Na silvestra jsme si s rodiči zamluvili stůl v restauraci nedalekého hotelu, kde měla být i živá hudba, abychom si alespoň trochu užili novoročního veselí. Po večeři jsem si odskočila na záchod a když jsem procházela kolem recepce, zarazila jsem se. Skrz prosklené dveře jsem totiž zahlédla velmi povědomou postavu, která objímala mladou dívku s dlouhými světlými vlasy. Nemohla jsem uvěřit svým očím a nejdřív jsem si myslela, že jsem jen vypila moc vína.

Jenže mi to nedalo a šla jsem se přesvědčit zblízka. Jakmile jsem otevřela dveře od recepce, postava se otočila a už nebylo pochyb. Byl to můj manžel, který si přijel na hory užívat se svojí milenkou! Což byla mimochodem jeho sekretářka, kterou si do nové práce přivedl z minulé firmy. Jaké klišé! Prostě scéna jak z hloupého filmu, jednu jsem mu vrazila a z hotelu jsem utekla.

Konečně jsem pochopila, proč byl můj manžel tak pozorný, prostě ho trápilo svědomí! Nechtěla jsem, aby se synové něco dozvěděli, takže jsme se po návratu situaci snažili řešit nenápadně. Původně jsem měla v plánu manžela vyrazit a už ho nikdy nevidět, cítila jsem se strašně ublížená. Bývala bych se vlastně ani nic nedozvěděla, kdyby můj otec na poslední chvíli nezměnil rezervaci hotelu a my nakonec nejeli do jiného horského střediska. Manžel měl staré informace, a tak si myslel, že mu odhalení nehrozí.

Po návratu se ze všech sil snažil, aby se situace srovnala, ale já jsem se na něj nemohla ani podívat. Přísahal mi, že mě pořád miluje a sekretářka byla jen bokovka, která pro něj nic neznamená. Dokonce jí dal výpověď, ale já jsem mu nedokázala věřit.

Nakonec to dopadlo tak, že jsme začali navštěvovat psychologa, odborníka na partnerské vztahy, aby nám pomohl manželství zachránit. Chodíme tam dodnes a já si pořád nejsem jistá, jestli můžu manželovi věřit. Každopádně vánoční čas pro mě asi bude mít na dlouhou dobu hořkou pachuť zrady…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu nechcete jenom odpočívat a věnovat se stereotypním činnostem. Toužíte po nevšedních činnostech a táhne vás to ven do přírody. S kamarády si moc rozumíte a je možné, že vás…