PAVLA (48): Můj přítel pořád řeší bejvalku. Už to nemůžu poslouchat

11 komentářů

farah.farah
8. srpna 2017 • 17:01

Takhle je možné že si on vě+domě neuvědomuje že o ní mluví pořád.respektive možbá si to uvědomuje ale je mu to trapné to přiznat. Každopádně je to známka toho že se nesmířil s tím co se stalo.to neznamená, že ji ještě miluje, spíš top bude takový balíček křivdy, kteoru si hodlá nést co nejdéle, protože prostě chce být Kamilina oběť chce se tak cítit. Je to podle mne způsob jak se sám vyhýbá tomu uvidět svou část, kterou přispěl k tomu, že se jim vztah rozpadl. Pokud tím navíc deptá všechny i děti tak už je to lehce patologické. Být paní, pokud se s ním nechce rovnou rozejít bsych mu ukázala že o ní mluví pořád.........napadá mne několik možností...jedna je nekomentovat to ale pokaždé si to poznamenat krátce kdy o ní mluvil a pak mu ten seznem ukázat.pondělí 22x Kamla Úterý 19x Kamila....A nebo to komentovat nějak třeba jak navrhuje Elinor nebo prostě jen suše podotkout Kamila poprév, Kamila podruhé...........prostě na to nějak poukázat aby ho to konečně zarazilo.postačí něco jako brouku jestli tě trápí to že ti Kamila nedělala vajíčka tak jí zavolej a řekni jí to.a to mu říct na každé jeho stěžování. tomu bych dala max týden, pokud ani po tom neuzná že má Kamilu pořád v hlavě a odmítne to řešit vykašlala bych se na to.jedna věc je to že má nějaké to traumátko a chová se nedospěle.....to má konec konců v nějaké svéře skoro každý..druhá věc je ochota to změnit.když není tak to si paní musí zvážit jestli s někým tkaovým chce žít, protože mám obavu že ten problém co pán má nekončí Kamilou...............je to takové ukřivděné děcko......a je bohužel dost pravděpodobné že takhle děcky bude přistupovat i k problémům, které budou s novou partnerkou....a to bych tedy zvážila jestli na to mám nervy být s někým takto nedospělým a ještě neochotným s tím něco dělat...

Elynor
6. srpna 2017 • 8:23

Ještě by se to dalo obrátit - "Ale, opravdu? No nepovídej, ona ti opravdu neudělala vajíčka, no to jsi musel trpět, viď, chudáčku, to je skutečně strašné, vůbec se nedivím, že ses rozvedl, naprostá katastrofa, a do dneška to na tobě zanechalo následky, to je teda fakt smutný příběh, to by měl někdo sepsat, nějakej spisovatel, aby se svět dozvěděl, jak jsi na tom byl špatně" - pochopitelně řečeno patřičně ironickým tónem, a hlavně zdůrazňovat, jaký on je chudák, a jak ho lituju, že je takovej moula, kterej si to nechal líbit. Ostatně to přece nemůže dát žádnou práci - litovat ubožáka. Spíš by dalo práci takového muže obdivovat a milovat. Chce to mu dát najevo - a asi nejlépe rovnou natvrdo říct, protože tu ironii nemusí pochopit - že tohle na mě neplatí, že to poslouchat nechci a nebudu, a že mu dám šanci s tím přestat, ale bude-li se to opakovat, támhle jsou dveře a zavři je zvenku. Samozřejmě lze předpokládat, že pán potom bude podobně hovořit i o Pavle, a své případné další partnerce vykládat, jak pro něho neměla špetku pochopení.

mambule
5. srpna 2017 • 13:03

Třeba by pomohlo se k nadávání přidat a nadávat hodně sprostě :-) Jestlipak by se jí nezačal zastávat? :-)

Zebruška
3. srpna 2017 • 23:55

Znovu bych příteli důrazně řekla, jak moc mi jeho chování vadí - ať si uvědomí, že jeho nadávání na ex vadí vám i všem dětem. Jasně říct, že mě jeho ex ani v nejmenším nezajímá a nehodlám neustále poslouchat, jaké měla chyby. Od té doby bych se pokaždé, když začne o ex, zvedla a odešla jinam (možná i doprovodila poznámkou typu "až domluvíš o své bývalce, zavolej na mě"). Doufala bych, že takto pochopí, že má nechat svou ex plavat, že to nikoho nezajímá. No a pokud ne, pak bych asi bylo na místě zauvažovat o rozchodu - partner, který se ještě nedokázal vyrovnat s předchozím vztahem a rozvodem obvykle nebývá žádná výhra. Aby paní nebyla jen tzv.převozník.

laloba
3. srpna 2017 • 15:18

Názorná ukázka dvou nedospělých jedinců. Jeden se nedokáže vypořádat se svou minulostí a druhý mu nedokáže stanovit jasné hranice, kam až se svou sobeckostí a nevyrovnaností může zajít. Je jediné řešení. Dejte mu jasně a důrazně najevo, že mu řeči ohledně jeho ex nehodláte tolerovat. Ať si zkusí představit opačnou situaci. Zcela jistě by se to Vašemu bezohlednému sobečkovi nelíbilo, kdyby měl při každé příležitosti poslouchat o Vašem expartnerovi. Máte vůbec ráda sebe sama? Pak musíte stanovit jasné hranice!! V opačném případě trpte dál...

ruzickaa
3. srpna 2017 • 14:36

No nevím zkusila bych s ním znovu promluvit jak moc mi to vadí a když by to pokračovalo stále dál tak bych zbalila kufry a adijé at se užívá s tou svou bejvalkou ale už bez vás.

monada
3. srpna 2017 • 14:25

A co ho nahrát na mobil jak pořád na ni nadává a pak jak už přestane tak mu to pustit .Kolik že to bylo minut hodin? Nebo on začne nadávat na svou bývalou a vy začněte mluvit o svém bývalém né zrovna nadávat .Když řekne , že mu to vadí tak mu řekněte uděláme dohodu ty nebudeš mluvit o ní a já o něm. Nebo zajděte sama do psychologické poradny ať vám poradí jak na něj. Nebo začne o ní mluvit tak navrhněte něco co budete dělat společně . Nevím jestli vaše děti žijí s váma , ale asi né. Tak jak začne tak ho zatáhněte do postýlky milování je nejlepší zapomnění pokud teda nezačne , že ona to a ona ono při .... Tak to bych mu řekla ještě jednou a bal kufry , když se ti po ní stýská. Hodně pevné nervy.

Rambíša
3. srpna 2017 • 14:02

Myslím si,že pán bude žvanit o bývalce ještě za deset let a možná i déle.Je jak porouchaný strojek,co se zasekl....Nevím,co by mu pomohlo s tím přestat,možná vaše návštěva bývalky,a poté zkusit udělat z tohoto tématu tabu: a jak by to nevydržel,tak začít s něčím,co zase nemá rád on.A možná úplně nejlepší by bylo pánovi doporučit,ať jde zase o dům dál a kydá moudra o ex někde jinde...

lebahu
3. srpna 2017 • 11:52

Nejvíc by mi na tom vadilo, že to řeší přes děcka. Pokud se s ním jeho děti odmítají bavit, aby nemusely poslouchat jak nadává na matku (i když jsou už děti dospělé), tak je něco hodně špatně. Vám to sice vadí, ale máte možnost ho kopnout do zadku, ať si to vyřeší a vrátí se, až se uklidní a "psychicky rozvede" (že už na něho nemusíte taky čekat, to už je jeho riziko), ale děcka jinýho tátu nemají a ten jejich jim momentálně strašně ubližuje.
PS: Pokud řeší, jak mu jeho "zlá bejvalá" schválně dělala vajíčka natvrdo, když on je nemá rád... tak je to totální zoufalec a vůl jak bejk. Zdrhala bych co mi síly stačí.

niki.6
3. srpna 2017 • 9:36

Možná mu to potvrďte, že opravdu máte problém, že vám to ubližuje a že se musí rozhodnout, jestli chce žít s vámi nebo bez vás. Mě by to osobně vadilo, ale neznám celý příběh a jeho verzi, takže tady se fakt těžko radí.

mina0405
3. srpna 2017 • 6:00

Holt Váš manžel skočil rychle do dalšího vztahu,aniž by se vyléčil z předchozího..a tím škodí nejen sobě,ale i Vám.Musíte prostě zatnout zuby a počkat,jestli si to v sobě sám srovná.Je rozvedený teprv dva roky?Tak to není divu,že na ni nezapomněl,je to krátká doba.Měl si dát načas.Počkejte ještě nějakou dobu a uvidíte.Jestli se to nebude lepšit,tak na ni asi už není schopný zapomenout...A záleží na Vás jestli v takovém manželství zůstat..

Doporučujeme

Články odjinud