PAVLÍNA (37): Můj partner vraždil, minulost nás pronásleduje všude

12. 7. 2018
PAVLÍNA (37): Můj partner vraždil, minulost nás pronásleduje všude
Pavlína měla těžké dětství, a když konečně poznala lásku, objevily se další problémy. Musela překonat fakt, že její milovaný partner byl ve vězení za vraždu. Minulosti se ale jen tak lehce nejde zbavit…

Měla jsem komplikované dětství. Svého otce jsem moc neznala, vychovával mě otčím-alkoholik. A nebyl sám, kdo měl problém s alkoholem, moje máma taky hodně pila.

Tak jsem se starala o pět nevlastních sourozenců, protože jsem byla nejstarší. Celé mládí jsem se potýkala s nálepkou „socka“. O dobrou partii jsem kvůli tomu nemohla zakopnout, slušní chlapi se mi vyhýbali. A pak jsem se seznámila s Honzou.

Poznali jsme se v místní hospodě, kam jsem vyrazila s kamarádkou. Honza mě hned upoutal – byl statný, svalnatý a moc hezký. Asi jsem mu padla do oka i já, protože mě pozval na panáka.

Nikdy dřív jsem ho neviděla ani on mě neznal. Netušil, z jakých poměrů pocházím. Byl zábavný a chytrý, připadal mi neodolatelný. Ten večer se mi vůbec nechtělo jít domů, ale potěšilo mě, že si při zavíračce řekl o moje telefonní číslo.

Napsal hned a já byla nadšená. Netrvalo dlouho a začali jsme spolu chodit. Poprvé v životě mi bylo opravdu dobře. I když Honza zjistil, kdo jsou moji rodiče, neřešil to. A já o něm nic moc nevěděla. Prostě jsem to brala tak, že se kvůli práci přestěhoval na malé město, nemá závazky a neexistují žádné překážky. Hlavně jsem byla ráda, že mě konečně někdo chce. Jenže to bylo trochu jinak…

Jednou se ke mně přiřítila místní roznašečka horkých novinek. A spustila: „Pavlíno, a vám nevadí, že ten váš někoho zabil?“ Otočila jsem se na podpatku a odešla. Neodpověděla jsem. Doma jsem se svalila do křesla a nebyla schopná se hnout. Čekala jsem, až Honza přijde domů.

Našel mě uplakanou a ptal se, co se stalo. Popsala jsem mu tu příšernou situaci s místní drbnou. On si ke mně sedl a klidně mi začal vysvětlovat, jak se věci mají. Ve zkratce: Měl divoké mládí. Byl v partičce, kde se hodně pilo, bouřilo, všichni byli se zákonem trochu na štíru.

A pak jednoho z nich napadlo (bylo to těsně před revolucí), že přepadnou jednoho vlivného muže, který bydlel ve stejném místě jako dotyčná skupina mladíků, že mu seberou peníze a auto a utečou přes hranice. Na západ. Jenže situace se vymkla jejich kontrole.

Skutečně ho přepadli. Jenže v Honzovi spustil adrenalin nepředvídatelnou reakci. V kapse měl připravený nůž pro výjimečný stav. I když ten prakticky nenastal, protože toho muže úspěšně spoutali, vytáhl svoji nebezpečnou zbraň a začal bodat. V tu chvíli prý přestal vnímat… Když se probral z nepopsatelného stavu, uvědomil si děsivost situace a utekl. Na místě činu ale zůstala spousta jednoznačných stop, které ho usvědčily. Soud mu vyměřil dvanáct let za mřížemi.

Už jsem chápala, proč se najednou přistěhoval, proč neřešil moji podivnou rodinu, proč o své minulosti nerad mluví. Bylo mi zvláštně. Ale ne vyloženě zle. Dlouho jsem mlčky přemýšlela, co dál. A rozhodla jsem se s Honzou zůstat, i když nebylo lehké překonat jeho stigma, přemoct vědomí, že někoho připravil o život a že by mohl být nebezpečný. Ale poslechla jsem svoji intuici a nakonec nelitovala. Jediné, co jsem si ale přála okamžitě změnit, bylo místo bydliště. Odstěhovali jsme se a já uvěřila našemu novému a lepšímu začátku.

Jenže netrvalo dlouho a minulost nás opět dohnala. Lidé jsou nepřející, a když chtějí, kostlivce ze skříně na člověka vyhrabou. Opět se na nás všichni koukají skrz prsty a my nevíme, kudy kam. Máme se opět stěhovat a doufat, že se situace nebude opakovat? Nebo to takhle bude už napořád? Má pro mě vůbec smysl s Honzou zůstávat?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento víkend nebude zrovna pohodový a do všech domácích prací se budete doslova nutit. Hlavně nepropadejte depresivní náladě! Vždyť se můžete potěšit mnoha hezkými věcmi. Neberte životní…