Komentáře k článku zpět na článek

SandraN 16. 7. 2018 | 06:39

Tady je diskuse opravdu na vysoké úrovni jako docela málokde. Pokud je příběh reálný, lze si najít skutečně plno podnětných názorů. Uznávám je, i když se třeba od mého hodně liší.

Ruth 15. 7. 2018 | 21:37

Před níčím a nikým neutíkejte,pokud přítele opravdu máte ráda, zůstaňte spolu, lidem, drbům, zlému odsudku okolí navzdory. Zkuste žít tak, jak se má. Mít práci, založit rodinu a okolí si vás přestaně všímat. To už budete obyčejní , teď jste za exoty.Tradiční dvojice nejste, ale kdo je, že.Někdy se to v životě prostě zamotá, jsme jen lidi a děláme chyby, někdy opravdu vážné, ale žít se musí.

helza 15. 7. 2018 | 09:16

Žila jsem ve velkém městě a tam opravdu bylo každému putna, kdo co a jak a lidi se neznali ani ve vedlejším bytě v jednom paneláku. Ale když už se něco o někom drblo, byl to drb, nic jiného a byl zlý. Teď bydlíme na malé vesnici a to, že vím, že o mně všichni všechno vědí, a pokud nevědí, dozví se, mi dává jakýsi pocit klidu a naprosté svobody. Je přeci báječné nemuset nikomu nic říkat a vysvětlovat a přitom vědět, že onuž stejně všechno ví, takže se nemusím tvářit, že to, či ono nebylo, můžu být tím čím jsem a můžu udělat cokoliv a nemusím se bát, že to na mě praskne, protože vím že praskne - ani se to už tak nedá říct, prostě stejně to všichni ví. A vím, že i tak mě mají všchni rádi, i když se jim to, či to nelíbí a tím, či oním je štvu, stejně, jako já mám ráda je, i když mají svoje kostlivce a tu a tam mě iritují. Jako mě občas vytočí někdo z vás a přesto vás čtu a vyhledávám a mám ráda, jako mě občas vytáčí můj muž a stejně ho neskutečně miluju.

lebahu 13. 7. 2018 | 19:33

Je nesmysl utíkat, drby je dostihnou všude a celý život by se ohlíželi přes rameno. Pokud je ona s tím, že je to trestaný vrah, v pohodě a opravdu věří tomu, že to byl nějaký zkrat, který se nebude opakovat, tak lidem je po tom houby. Takže neutíkat, ale společně čelit světu. Ano, vím co udělal, odseděl si to a tím je to pro nás uzavřená kapitola. Tečka. Dál o tom s nikým nediskutovat.

farah.farah 13. 7. 2018 | 14:47

@SandraN: Tak zase bych to nedramatizovala že ona je odepsaná jen proto že chodila s vrahem........jako jasně poud žije nšěkde na vesnici kde jí každý zná tak to lidi ví, ale nevidím důvod proč by kvůli tomu nemohla už nikdy narazit na dobrou partii...to je jako tvrdit že ženská co zažiala domácí týrání a tedy žila s tyranem je už namočená a nikdo ji nebude chtít.........máš snad pocit že známosti fungujou tak, že si nejdřív lidi prolustrujou ským si v minulosti chodila a teprve podle toho že to byli samí slušní lidé tě osloví? to že se k ní nehrnuli je dle mého názoru důsledek předevím jejího vlastního nízkého sebevdomí, protože sama sebe za socku považuje a nedokázala se vnitřně té nálepy zbavit.....když na tomhle zamaká není nejmenší důvod proč by mla doživotně žít jen s podivíny a loosery.

Lada 13. 7. 2018 | 06:24

Už jsem jednou psala k podobnému tématu, jenže tehdy ta žena jen "hlídala", její kumpáni toho člověka zabili, tresty, vrah - trest smrti, ten co mu pomáhal 20 let, další 12 a "ona" i když jen "hlídala" 8 let tzv. natvrdo i když doma měla děti. Žádné odpuštění trestu za "dobré chování" neexistovalo! Děti skončily v děcáku, ona žena si uvědomila co všechno tímto svým činem dětem provedla a když ji propustili, dostala šanci od jiného muže, znovu se vdala a byla tou nejbáječnější babičkou a její manžel senzačním dědečkem.
V tomto příběhu jde ale o úplně něco jiného, to že si odseděl "jen" 12 let, měl dobrého advokáta, možná byl mladistvý, ale to že někoho zabil takovým způsobem, nevím, myslím si že to se prostě odčinit nedá a to že tam šel s nožem.......
Nejsem zastáncem trestu smrti jako takového, ale když si někdy přečtu jak někdo znásilní a zabije malou holčičku, okrade a zabije starého člověka... nějak se ve mně "bije" ono - dát šanci na polepšení. Jenže někdo tu vzpomněl J. Kájínka, nikdo kdo jsme u "toho" nebyli, nevíme jak to ve skutečnosti doopravdy bylo, a když pak vidíme a slyšíme jak se dokáží někteří vykroutit z obvinění protože mají peníze..... a nevyslechnou se očití svědci a vyplouvají další "novinky", tak pak si řeknu, jak to vlastně bylo? Kdo to má rozsoudit?
Slečně bych asi doporučila, odstěhovat se do velkého města, je tam menší možnost prozrazení, ale, velice dobře bych rozmyslela při jakémkoliv náznaku agresivity s ním zůstavat. Já bych určitě s takový člověkem žít nemohla.

Elynor 12. 7. 2018 | 20:40

@SandraN: Na konci článku je dotaz: Má pro mě vůbec smysl s Honzou zůstávat? Anketní otázka zní : Zůstala byste na místě Pavlíny s Honzou? A k těmto dotazům se tedy vztahuje i tato diskuze. Za sebe to shrnu - ne, nemá pro ni smysl s ním zůstávat, zahazuje se. K anketě - na místě Pavlíny bych s Honzou nezůstala, protože bych si s ním vůbec nic nezačala. Zobecněno - jestliže se někdo dobrovolně a svobodně rozhodne žít s člověkem, který se nějak výrazně odlišuje, měl by být připraven a srozuměn s tím, že to může mít nějaké vedlejší efekty. A měl by se umět s tímto faktem vypořádat. Pakliže to nedokáže, tak asi nezvolil dobře, a měl by se zamyslet, zda to původní rozhodnutí nepřehodnotit. Pavlína se zamyslela, to je významné plus. Ale rozhodnout se bude muset sama.

SandraN 12. 7. 2018 | 19:21

Naprosto nesympatizuji s lidmi, co někoho zabili. Obloukem bych se jim sama vyhnula a radši byla sama. Ona je ale ráda, že ho má, nebo ne? Kdyby to nevěděla, kdyby se to nedoneslo a on jí to neřekl, žila by s ním normálně. Udělal chybu, byl potrestán. Bylo hodně špatné, co udělal, ale ona neřeší to, že zabil, ona ze svého pohledu řeší to, že jí to lidi připomínají. Z toho je asi nešťastná. Ona už se ale takříkajíc namočila. Když ho opustí, bude pro každé okolí tou, co žila s vrahem. A myslíte, že se k ní známosti jen pohrnou? Ona moc dobře ví, že nejspíš ne. Nehrnuly se už dřív, když ji okolí bralo jako socku, jak píše. Což je taky od toho okolí blbé. Copak mohla za svoje rodiče? Je ráda, že konečně našla nějaké to svoje štěstí. Já si štěstí třeba představuju jinak, a někdo zase úplně ještě naopak. Samozřejmě, že řešit pomluvy sousedů kvůli prkotinám je jiné, než řešit je kvůli závažným trestným činům. Ale mně ty pomluvy od lidí prostě vadí všeobecně. Já netrávím čas zjišťováním drbů a jejich roznášením dál a tak to dost dobře neumím pochopit. Kolikrát se mně donese něco na mě nebo mou dobrou známou, vím, že to není pravda a děsně mě štve, že s tím vůbec nic nejsem schopná udělat. Proto je proti omluvě jediné možné - nevšímat se jí. A pokud bych měla důkaz, pak třeba se soudit. Kdyby mně to za to stálo.

Ajrín 12. 7. 2018 | 18:35

Do spoutaného člověka bodat? Může toto udělat někdo normální? Jen tak, bez důvodu?
Rychle od něj pryč, než zase, jak autorka napsala, "chytne adrenalín"!

Mata69 12. 7. 2018 | 15:45
mambule 12. 7. 2018 | 15:44

@bojovníček: Jak je možné, že si za tak brutální vraždu odseděl jen 12 let? (A dodala bych, že vlastně zbytečnou - nebyl k ní vůbec žádný, ani hodně nemorální důvod.) Jak spočítala Elynor, asi byl tehdy ve věku blízkém mladistvých, zhruba do 20-21 let se přece jen dávají tresty menší, na dolní hranici sazby.

Mata69 12. 7. 2018 | 15:44

@SandraN: Jako sorry, ale srovnávat to s pomluvami ohledně fasády domu, a já nevím čeho, je to trochu mimo. Ten úchvatnej mužskej z příběhu dost brutálně zabil jiného člověka. A nebo, že může člověk být na někoho hodně naštvaný a mít ho plné zuby, pořád naštěstí má většina lidí v sobě záklopku, která nedovolí dotyčného zabít. Takže já tím kamenem klidně hodím

farah.farah 12. 7. 2018 | 15:41

@Elynor: No je fakt že tomu taky moc nerozumím, podle mne to hlavně s láskou nemá nic psolečného..reálně je neznají tak že se podle mého názoru prostě jen zamilují do své vlastní představy o něm.........dokonce si myslím, že část těch žen si je vybírá podvědomě záměrn protože mají špatné zkušenosti a chlapů/vztahů se bojí a tak si podvědomě vybírají za objekt svých tuh takové se kterými vztah nemohou mít a málo kdo je vf tomto bezpečnější než vezeň. Mohou se pak opájet tou představou jaké by to bylo až budou spolu, aniž by hrozilo že se to stane. Jinak ale Kájínek mne víc než to fascinuje ta medializace, to že Kájínekjezdil po republice a dělal besedy a lidi mu tam chodili v davech aby si ho poslechli........nebo nevím možná ze zvědavosti aby ho viděli osobně.........to je pro mne ještě více nepochopitelné.

Elynor 12. 7. 2018 | 15:07

Ono se tedy traduje, že i nejhorší zločinci dostávají fůru obdivných dopisů od žen a dívek, jenom co měl takový Kajínek fanynek na všech internetech. Takže to asi není zase nic tak výjimečného. Ale osobně to moc nechápu. Tak dobrodružnou povahu nemám. Ani spasitelský komplex. A jestli má Pavlína z článku pocit, že když na ni nic lepšího nezbylo, tak že se musí držet tohohle, tak se hluboce mýlí. Ale kdo chce kam... ať si tam jde sám.

farah.farah 12. 7. 2018 | 15:06

@Honza Šupa.: kdybyste takovou rodinu měl tak vám to přijde bohužel standardní, možná rávě proto tu ženu zabil, protože v něčem takovém vyrůstal a tak má z rodiny jinak nastavené hodnoty , to co se dělá a co ne a možná proto má ten přístup že je to "pryč" protože vyrůstat v takové rodině se asi dá jen, když se naučíte být emočn plochý a nic moc necítit. Když ten jeho tatík obhodpodařoval děti na táborech bůh ví co dělal vlastnímu synovi..........

farah.farah 12. 7. 2018 | 15:03

dvě věci.první samotný čin je po pravdě dost šílečný, jo kdyby zabyl třeba při nehodě kterou zavinil nebo v opilosti ve rvačce v hospodě, tak by se to ještě dao chápat, že časem se napravil a je z něj slušný člověk, ale to co je tam popsané mně odobně připadá šílené........mně to přijde jako čin nějakého psychopata a jak říká Elynor, jestli to nebylo spíš tak že byl pod vlivem drog...........Po pravdě pro mne asi přijatelnější verze že to udlal pod vlivem drog, protože tam je šance že po tom co začne sekat dobrotu a bude čistej už nic takového neudělá. Pokud to ale neudělal pod vlivem nějakých látek, tak pak bych se bála toho že to může udělat znovu protože má prostě něco v hlavě jinak........normální člověk takové vci nedělá. Vzhledem k tomu jak o sobě píše že nezavadila o kloudnu partii protože je socka je dost možné že má o sob natolik nízké mínní že je s chlapem o kterého by si normální ženská ani kolo neopřela. Ale je tu u teoretická možnost že nyní fakt seká dobrotu je to skvělej chlap a tohle nbyl opravdu "jen" prohřešek divokého mládí........nicméně ať už tak nebo tak, lidem co o tom ví že to udšlal to z hlavy nevymaže. To že si to může nechat zahladit v rejstříku, či jak se tomu říká je sice hezké, ale lidi co drbou to nezjistili v rejstříku trestů ale tak, že se jim to řekl někfdo kdo to vědět...a ten se to zas od někoho dozvěděl atd....a zdrojem tch informací je buď on sám, že to třeba řekl zaměstnavateli ten manželce atak dále a nebo rostě lidi co o té kauze věděli v době kdy se stala...svět je malej a i když se odstěhuje na druhý konec republiky tak se může stát že bratranec starosty má kámoše co má séhru co dělala ujeho soudu zapisovatelku.....prostě náhoda je blbec a to že mu to občas něko předhodí je prostě důsledek činu, který udělal a musí s tím počítat..................každopádně si může změnit jméno a ve větším městě je ta šance menší, ale nikdy nebude 100%.

bojovníček 12. 7. 2018 | 14:03

@Honza Šupa.: Vážený Honzo,zřejmě rodinu znáte a protože nikdy bych si nedovolila vyslovit podezření, potvrdil jste mi moji domněnku. Měla jsem pracovně ČEST i s podobnými existencemi!
Po tomto vašem příspěvku je diskuze zbytečná. "Kdo chce kam, pomozme mu tam!"

bojovníček 12. 7. 2018 | 13:58

@SandraN: Milá paní, přes až přemíru rozsáhlý rozběh textu, jste vyslala jen obecně známé žvásty. Podstatou je, že s úkladným vrahem normální žena žít nebude!

bojovníček 12. 7. 2018 | 13:54
bojovníček 12. 7. 2018 | 13:50

@Mata69: Naprosto souhlasím. Vrah zůstane vrahem, i kdybys ho pozlatil! A toto byla jasná úkladná vražda na člověku, který se bránit, díky spoutaným rukám, ani nemohl!!!! Jak je možné, že za tak brutální vraždu si odseděl jenom 12 let???
O slečně se dá snad jenom říci , že jí vůbec nelituji, "jaká šla, takového našla"!

Mata69 12. 7. 2018 | 12:58

Tak v první řadě, když si pisatelka postěžovala, že o "kloudnou partii" nezavadila, bych ráda podotkla, že v hospodě asi fakt kloudnou partii nenajde...tam určitě neloví kloudné partie holky, co chodí samy do hospody a vydrží až do zavíračky.
Souhlasím s tím, že jestliže je její partner "napravený", vede řádný život, a záznam v rejstříku trestů ho tak drtí, mohl po 15ti letech řádného života zažádat o výmaz. Tak buďto o tom neví, že zažádat může, nebo nevede tak řádný život. Dále pak se pisatelce divím, že ona s tím problém nemá, že její partner zabil (a nějak se neobtěžoval jí ani říci, že seděl). Nezabil, že by někoho usmrtil nedbalostí, nešťastnou náhodou (autonehoda a pod.), ale normálně natvrdo ubodal spoutaného člověka. Jakože pod vlivem adrenalinu??? Já bych řekla, že byl ve slušném rauši, nebo je prostě psychopat a ani jedno není OK. Jestli je v klidu, jestli zatím ho neviděla v nějakém afektu, vytočeného...tak asi měla kliku. Já bych tak klidná nebyla.

Elynor 12. 7. 2018 | 11:56

Trocha matematiky - těsně před revolucí mu muselo už být 18 let, když dostal 12 let natvrdo. Pán tedy bude o cca 10 let starší, než Pavlína. Jestli si to odseděl celé, musel by dnes být už minimálně 15 let na svobodě. Zahlazení odsouzení je možné provést po 10 letech. Čili pokud by za těch 15 let už neměl jiný škraloup, mohlo se na něj už dnes hledět jako na netrestaného, nikde by se to neuvádělo a tudíž by nikdo neměl šanci to zjistit a roznášet drby. Pravděpodobně to tedy nebude žádný andílek a důvodů, proč se na něj lidi "dívají skrz prsty", asi bude víc. Druhá věc - adrenalin, jo? To těžko. Spíš nějaká droga. Nebo je nebezpečný psychopat. Protože dá se pochopit, byť obtížně, zabití někoho ve rvačce, při sebeobraně, při nehodě způsobené něčí pitomostí, dá se pochopit i to, že zabije někoho, koho zná a dlouho nenávidí, důvod už je celkem jedno. Ale zabít spoutaného bezbranného člověka? Tady nějaké výmluvy na adrenalin neuznávám. Už to, že tam šel s kudlou v kapse, je dost povážlivé. Od takového jedince se dá čekat cokoliv, a dala bych od něj ruce pryč. Rychle.

mambule 12. 7. 2018 | 11:18

1) tak závažné věci z minulosti jako je kriminál, někde žijící dítě, velké dluhy, celkově mizerná finanční situace apod. se mají sdělit tomu, koho chci k sobě připoutat. A nečekat, až se to dozví náhodou.
2) jak s tou informací naložíte záleží na vás, já bych se dotyčného bála vzhledem k tomu, že vraždil v afektu, tudíž je to magor.
3) v republice je asi 10 velkých měst, kde vás minulost pravděpodobně nedožene, pokud se rozhodnete ve vztahu zůstat. Zejména pokud nebudete dávat záminku, aby se někdo o pánovu minulost začal zajímat (vyhýbat se konfliktům, ale i dluhům apod.)

SandraN 12. 7. 2018 | 11:14

Kdybych měla koukat na to, co říkají lidi, musela bych se vystřelit na Mars nebo pověsit. Vždycky se najde nějaký dobrák, co chce člověku znepříjemnit život. Když se člověk vdá za lepší partii, je prospěchář a udělal to kvůli prachům. No a když se s ní rozvede, zas se snadno uvěří tomu, že partnera o všechno připravil a odrbal. Když je s člověkem šéf spokojený a dá odměny, spíš lidi uvěří tomu, že s ním spí nebo že mu donáší na druhé a ne tomu, že prostě pracuje dobře, možná daleko líp, než ti pomlouvači. A když vynikne nějakým projektem, na který druzí nemají, pak je nejen podvodník, co to za něj vymyslel někdo jiný, ale i člověk, co se touží před ostatními jen předvádět. Ty hodiny a hodiny práce v potaz - vesměs doma a zadarmo - nikdo nebere, natož aby ten někdo uznal, že se druhému povedlo něco, na co bohužel sám nemá. Když si rodina vezme dítě z dětského domova, udělala to jistě pro peníze, pro to, aby měla doma poskoka, aby se zviditelnila. Že by z prosté lidskosti, tomu jistě málokdo uvěří. Když má někdo nahozený barák a vypadá líp, než sousedův, je to proto, že určitě krade a taky proto, aby se nad sousedy povyšoval. Že sousedi dřepí denně v hospodě a jsou lajdáci na to, aby si uklidili dvůr, to si ten, co na svém dře a má radost, když to vylepšuje, prostě jenom může myslet, ale nestará se o to. Je to jejich věc. Atd atd atd. Mám plno zkušeností s nedobrými lidmi, protože mám známé stejného ražení, jako jsem sama. Obyčejné mírné lidi, co se nikdy do ničeho nemontují, nepěstují žádné drbací kroužky a radši se věnují něčemu užitečnému. Co nemají moc přátel a nikdo jim nic zadarmo nedal, všechno si vydřeli. Jo, lidi. Natož když je tu takové sousto, že má někdo škraloup v podobě odsezených let. To je sousto k drbům doživotní. Pokud Vám s tím člověkem je dobře a nijak Vás neohrožuje, nevyhrožuje a nevytahuje kudlu při každé hádce, pokud s ním máte normální manželství, neptejte se, zda s ním máte zůstat. Postrestán byl, své si odseděl, a nakonec Vám to i řekl, sice pozdě, ale řekl. Je asi hrozné, když pro jeden delikt člověka doživotně odepíší. Takový člověk se už nezvedne a zůstane na okraji společnosti. Vy jste mu dala šanci a on Vám. Že bych s tím počínáním kluků souhlasila a sympatizovala, to tedy říct nemůžu, nepochopím, jak je vychováván kluk v pubertě, že se rozhodne pro takovouhle akci, pokud chce peníze, má snad možnost nějaké brigády. I když samozřejmě ta není pro všechny. Známé bratr podniká, tak jí zaměstnal na léto syna a velmi dobře zaplatil, jiné děti tu možnost neměly, brigáda nebyla, ale takže co. To je prostě život. Možná jsem špatně četla, co jeho rodiče, zda se taky pořád stěhují a utíkají před realitou, že syna měli zavřeného? Mezi námi, kdo z nás neměl někdy bezmocný velký vztek na někoho, kdo ho vytočil tak, že by mu nejradši dal jednu pořádnou, ať hodí kamenem. Pomluvám člověk neuteče, lidi nezmění. Jednou možností obrany třeba je, říct jim, aby se starali o sebe a žít si po svém. Až lidi uvidí, že je Vám jedno, co po straně o Vás probírají, najdou si po čase jiný objekt. Něčí rozvod přestane být rázem tématem číslo jedna, až si jiná kolegyně najde pána o x let staršího....

Honza Šupa. 12. 7. 2018 | 10:52

To je fakt zlé, minulost dohání každého. Jeden z baráku byl 7 let ve vězení za to, že usmrtil svou hloupostí ženu. A co nechápu, že tím že si podle jeho slov odseděl trest, tak jako by se očistil. On jako by neměl svědomí! Mně by to asi strašilo do konce života. On to bere jako že se stalo, a tím že si to odseděl, má novou šanci. Ale celá jejich rodina je špatná. Jeho otec měl znásilnovat někde na táboře v 80 letech chlapce a jeho matka propadle alkoholu a automatum. Jeho druhý bratr se ufetoval a jeho sestra šlape. Já takou rodinu mít, tak si to hodím na prvním stromě.

Přečtěte si také

Horoskopy

Využijte své schopnosti na maximum, protože jste podnikaví a kreativní. Určitě se vám povede v…

Nejčtenější články

Doporučujeme