PAVLÍNA (39): Z dovolené jsem si přivezla suvenýr na celý život, nelituji toho

25. 7. 2019
Letní dovolená s kamarádkami může dopadnout všelijak. Pavlína určitě neplánovala, že její pobyt v Chorvatsku jí obrátí život vzhůru nohama. Avšak stalo se a ona je teď i přes všechny nesnáze šťastná.

Měla to být dámská jízda, na kterou jen tak nezapomeneme. Čtyři kamarádky ze střední školy, v danou chvíli bez partnerů, vyrazily do Chorvatska za zábavou. Byly jsme všechny stejně staré, ale věkem pětatřicet let jsme se rozhodně nikomu nechlubily.

Místo ubytování vybírala kamarádka Kristýna, vždy spolehlivá organizátorka. Jenže tentokrát její instinkty a dovednosti selhaly. Chtěly jsme si užívat v barech a na diskotékách – a přitom nejbližší restaurace byla asi pět kilometrů od nás. Krásná samota, jenže pro čtyři holky definitivní hrob.

Tři dny jsme se kousaly nudou, a byť jsme se několikrát vydaly do nejbližšího města, nálada byla pořád pod psa. Všechno se změnilo, když do vedlejší vily dorazila parta kluků z Norska – pánská jízda.

Dál už všechno pokračovalo jako ve filmu. Tři z nás se zamilovaly a bylo nám úplně jedno, že klukům není ještě ani třicet. Na vášnivý a bláznivý týden, který následoval, nikdy nezapomenu. Loučení s chlapci bylo sice hořké, ale sentiment se nekonal, však už nám není patnáct…

Po návratu domů nás rychle pohltily povinnosti všedních dnů a e-mailová komunikace s chlapci zvolna vázla. Po dvou měsících jsme se všechny zase sešly. Kristýna překvapila neuvěřitelnou zprávou – byla těhotná! Její milý už všechno věděl a ona se chystala přestěhovat do Norska. Všechny jsme byly v šoku…

A já tehdy ještě netušila, že i mě čeká novina: Hned v dalším týdnu mi můj gynekolog sdělil, že i já jsem „v tom“. Jenže můj Steve byl zrovna na cestě po Americe. Když jsem mu radostnou zprávu řekla, přestal komunikovat. Ani Kristýna, která se rychle vdala, ho později nedokázala přimět byť ke slůvku, které by mi věnoval.

Já jsem ale byla rozhodnutá – dítě si nechám. Všechno jsem zvládla s pomocí rodičů a teď mám čtyřletého chlapečka a nového přítele. Na svého milého ze Švédska se nezlobím. Další děti už mít nemůžu, takže náhodné těhotenství byl dar z nebes – nejhezčí „suvenýr“, který jsem si kdy odkud přivezla.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Díky přízni Venuše jste prudce kreativní a přicházíte s dobrými nápady. Vánoční výzdoba bude letos velkolepá, a přitom vás nebude stát mnoho financí. Nezapomeňte do ní zapojit také děti a…