PAVLÍNA (45): Toužím po dítěti, ale jsem stará a nezajištěná

22. 2. 2018
PAVLÍNA (45): Toužím po dítěti, ale jsem stará a nezajištěná
Pavlína to v životě neměla jednoduché. Roky toužila po dítěti, ale nepoštěstilo se jí a teď žije se strachem, že zůstane navždy sama.

Myslím, že spadám do kategorie žen, které jednou zemřou samy mezi svými kočkami. Celý život jsem toužila po rodině, přesto jsem opuštěná jak kůl v plotě a nemyslím si, že by se to v dohledné době mohlo změnit.

Jako mladá jsem byla docela hezká holka. Vždycky se mi ale líbili starší kluci, pro které jsem však byla v podstatě dítě. Vrstevníci mě nezajímali, a tak i kdyby se o něco pokusili, patrně by dostali košem. Takže jsem vlastně v mládí nezažila žádnou opravdovou lásku, jen zlomená srdce.

A to se se mnou táhlo vlastně celý život. Nikdy jsem nenavázala žádný pořádný vztah nebo jsem prostě neměla štěstí na muže. Většinou mě jen využili, a když už ke mně chovali nějaké city, byli dost často zadaní a nehodlali na tom nic měnit.

Začínala jsem být dost zoufalá, obzvlášť když jsem viděla, jak se všechny moje kamarádky zasnubují, vdávají, rodí děti, a já pořád nic. Vlastně jsem už ani neměla s kým kamarádit, všichni měli rodiny a úplně jiné starosti než poslouchat moje nářky.

Svého bývalého manžela Davida jsem potkala, když už mi táhlo na sedmatřicet. Nešlo o žádnou velkou lásku, jenže v té době už jsem přestala mít jakékoliv nároky. Toužila jsem po rodině a on byl cesta k tomu, jak ji mít.

Jenže se nám nedařilo. Náš vztah za moc nestál, což se odráželo i na sexu, takže ty ojedinělé pokusy bohužel k těhotenství nevedly. S Davidem navíc bylo čím dál složitější vyjít a já už nevěděla, kudy kam. Nedařilo se nám ani finančně, což po pěti letech manželství vyvrcholilo skandálem.

Zjistila jsem totiž, že si David po dobu našeho manželství napůjčoval spoustu peněz, které nesplácí, a to nejen v bankách, ale i u našich kamarádů. Navíc jsem se dozvěděla, že mě podvádí. Začalo mi peklo na zemi, které skončilo rozvodem. Bohužel dluhy šly samozřejmě částečně na moji hlavu, navíc David prostě zmizel ze světa.

Teď je mi pětačtyřicet let, jsem rozvedená, nemám žádné děti, zaplatím sotva nájem a živobytí a dál splácím dluhy bývalého manžela. Nemám ani žádné sourozence, rodiče jsou už po smrti a většina přátel se ode mě odvrátila po Davidových finančních eskapádách. O dalším muži nechci už ani slyšet, po všech zklamáních, která jsem zažila, si myslím, že mi bude lépe bez něj.

Strašně moc bych si přála mít alespoň dítě, ale i kdybych se rozhodla pro umělé oplodnění nebo adopci, nemůžu si to prostě z peněz, které mám, dovolit. Takže mi nezbývá než se smířit s tím, že budu asi pořád sama.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V tomto období se rozhodně nudit nebudete. Z profesního hlediska se ocitnete na tenkém ledě a záleží jen na vás, zda se z toho dostanete. V každém případě buďte obezřetní při komunikaci s…

Nejčtenější články

Doporučujeme