PAVLÍNA (45): Vzala jsem si gaye, zničilo mi to sebevědomí

7. 4. 2019
PAVLÍNA (45): Vzala jsem si gaye, zničilo mi to sebevědomí
Že manželství může jednoho dne zkrachovat a muž vám odejde za jinou, si většinou představit umíme. Ale že se zblázní do muže a opustí kvůli němu rodinu? I to se může stát.

S Petrem jsme se znali už od dětství, byli jsme nejlepší kamarádi. Já jsem se pak v devatenácti vdala a narodilo se mi první dítě. Manželství nám ale dlouho nevydrželo. Petr za mnou a synem ovšem pořád chodil na návštěvy. A Martínka si oblíbil.

Občas jsem se zasněně dívala, jak to těm dvěma spolu skvěle funguje, a co víc, najednou to začalo fungovat i mně a Petrovi. Byl mnou uchvácený, říkal, jak jsem inteligentní, zábavná, vtipná, že to nikdy nezažil. A tak jsme se vzali. A postupně se nám narodily dvě děti. Sex? Byl skvělý, manžel vášnivý, sám dokázal intimní chvilky iniciovat, ani děti naši frekvenci výrazně nesnížily. Dokonce na mě pořád žárlil, nesnášel, když po mě cizí muži zálibně pokukovali.

První náznak toho, že se něco děje, nastal, když se účet za telefon vyšplhal zničehonic na patnáct tisíc. Byla jsem zvědavá, kam muž volal, a tak jsem jedno číslo z výpisu vyzkoušela. Byla to gay linka. Když jsem se ho ptala, co to má znamenat, všechno popřel, řekl, že to byl omyl, že asi špatně vytočil číslo. Věřila jsem mu, kde by mě napadlo, že je můj muž na chlapy?

Jenže pak jsem začala pracovat v dobročinné organizaci a shodou okolností jsem se setkala se třemi muži, kteří byli opačné orientace, i když formálně ženatí. Vyprávěli o tom, jak si dokážou naplánovat den, aby jim vyšel čas i na milenecké schůzky s muži. A také volali na gay linky.

V tom okamžiku mi všechno došlo. To je i můj život! Vzala jsem si pár dnů volna a manžela jsem tajně sledovala. Všimla jsem si, že tráví dlouhé minuty na pánských záchodcích s nahodilými známostmi. Jednotlivé dílky jeho příběhu do sebe začaly zapadat, před očima jsem najednou měla šokující pravdu.

Když si jednou šel můj muž zničehonic koupit cigarety a čtyři hodiny se nevracel, nevydržela jsem a všechno mu po jeho příchodu vykřičela do obličeje. Byl vzteklý a agresivní. A já věděla, že je konec! Hned následující den se odstěhoval ke své matce.

Zmocnily se mě šílené stavy, co vlastně bylo v mém životě pravda. Opravdu mě kdysi miloval? Připadala jsem mu někdy skutečně atraktivní? Toužil vůbec po dětech? Potřebovala jsem s ním o všem mluvit. A tak jsme se sešli. Paradoxně v hotelu, kde jsme měli svatbu.

Když jsme se viděli, najednou jsem necítila vztek. A překvapila mě jeho vřelost. Přiznal, že se spoustu let během našeho manželství držel zpátky, ale nakonec se neudržel. Údajně mě ale miloval a vážně jsem se mu líbila. A když si mě bral, skutečně si myslel, že nám to bude fungovat.

Přála jsem si, aby přiznal celou pravdu dětem, aby řekl, proč odešel z domu. Poslechl mě. Jenže výsledek byl ten, že jsme pak spolu ztratili kontakt. Děti ho odmítaly, neodpustily mu. A když se mě někdo zeptá, jestli lituji, že jsem si ho vzala? Nelituji a naše děti zbožňuji, ale s mým sebevědomím to šíleně zamávalo. Léta jsem na sobě musela pracovat, abych nepříjemnou skutečnost zpracovala.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Už zítra je Světový den cyklistiky, proto byste měli pomýšlet na víkend strávený ve sportovním duchu. Ruku na srdce, poslední dobou nemáte čas na aktivity, které jsou spojeny s hodnotným…