Komentáře k článku zpět na článek

Anonymizovaný 17. 4. 2019 | 13:22
Elynor 13. 4. 2019 | 17:10

@Rambíša: Souhlasím, že se dělá příliš mnoho humbuku. Kdyby to bylo na mně, v tichosti bych všem gayům i lesbám přiklepla stejná práva a možnosti, jako mají heterosexuální osoby, a byl by klid. Ono jim ani o nic jiného nejde. Jenže ti, co to mohou ovlivnit, toto snadné řešení nějak nevidí, což vede k tomu humbuku. Ale ve výše popsaném případě tam není nic o tom, že by se ten muž účastnil nějakých pochodů, a že by veřejně halasil, že je homo a kdo je víc. On byl naopak zticha, a je to taky špatně. Nikdo po té paní nechce, aby byla nadšená, a chválila ho, ale nemusela hned zlikvidovat funkční rodinu a dětem zázemí. Ani ty děti nemají žít v nevědomosti, ale přiměřeně věku se jim to mělo vysvětlit. Vysvětlit, zdůrazňuju, ne jim otce znectít a odsoudit jako nejhoršího padoucha. No a jestli je někomu představa dvou mužů při intimním styku hnusná, tak je velmi jednoduchá cesta - nic takového si nepředstavovat. Mně například připadá hnusné nechávat si olizovat obličej od psa, přesto to řada lidí běžně dělá, a ještě jim to připadá roztomilé a jako výraz veliké lásky. Fuj. No ale je to jejich problém, takže ať si to užijou, a já si to nemusím přece ani představovat, že jo.

Rambíša 13. 4. 2019 | 12:29

Dnes se okolo homosexuality dělá příliš mnoho humbuku.Podle mne je to každého naprosto soukromá věc,doma ať si každý dělá co chce,ale vystrkovat se halasně do popředí: já jsem homo a kdo je víc??? Ty pochody ,všelijaké veřejné comingouty??? K čemu to je dobré? Dva stejnopohlavní jedinci nové stvoření zkrátka nevytvoří,proto je nesmysl,aby se jejich svazek nazýval "manželství".Ano ať mají na sebe všechna nutná práva,ale nazývají svoje soužití jako kdysi stylem "druh a druh,družka a družka",jako kdysi býval vztah "druh a družka" na vyšší úrovni,než jen soužití na psí knížku. V tomto článku vylezlo jasně,že se dva lidé nemají přetvařovat,a když už vyjde něco na povrch,tak jeden z nich má právo si vytroubit do světa,že je gay,a ten druhý má být nadšen a schválit mu to a podporovat ho a tak dále,ale děti mají žít v nevědomosti,tatínek je jiný,tak mu to přejte??? Myslím,že představa,jak manžel si "užívá" s milencem,je pro manželku zkrátka hnusná a už to nemůže jen tak přejít a dělat,že se nic nestalo.Podle mě je to horší,než kdyby pán měl milenku!

Anonymizovaný 10. 4. 2019 | 20:26

Tady je to samá obhajoba Mr. Gaye, ale:
1) Byla to prostě sprostá nevěra (a ještě tak ubohá - někde na záchodcích). Když jsem zjistil, že chci tohle dělat, můžu se rozvést.
2) Když vím, že jsem bisexuál, je fér to své nastávající přiznat (dost podstatná informace, ne?).
3) To, že to vědí děti...já jsem tedy fanoušek života v pravdě a ne ve lži, která nakonec stejně jednou vyjde na povrch.
4) Jasně, že na sebevědomí nepřidá když zjistíte, že muž, který byl léta vaším manželem se počas sexu s vámi těšil na povyražení se svou homo-známostí (ani kdyby to byl heterosexuál a těšil se do bordelu, moc by to nikomu nepřidalo). Jak se má asi paní cítit? Má ho jít urychleně podpořit na Pride?
To, že je někdo gay neomlouvá, že se zachová jako hajzl.

Mata69 10. 4. 2019 | 18:59

@Anonymizovaný: Já bych neřekla, že jí lhal a podvedl jí. On si svou dvojakou orientací vůbec nemusel být jistý a jestliže manželství dobře fungovalo - i po stránce sexu - tak jak u jsem psala níže, nebyl zcela vyhraněný homosexuál. A to, že ho přitahují i chlapi se třeba vůbec nechtěl připustit. A jak si to asi představujete, že to měl udělat - měl jí na začátku vztahu říci "hele zlato, já ti nevím, možná se mi i líbí chlapi, ale líbí se mi to i se ženami, tak to chci s tebou zkusit, jestli to tak půjde" - nebo tak něco?
Já to pochopím, tu ženu, že je to pro ní šok a s tím, že se mu líbí chlapi ona prostě bojovat nemůže. Možná proto i líp, není to o ní, není to o tom, že by se mu už nelíbila, nebo se zakoukal do jiné ženské. Asi si natvrdo přiznal, že s chlapama je to pro něj to pravé. A může se cítit ublížená, zrazená...ale nemusí ubližovat proto svým dětem a tátu jim stavět do role úchyla. A ty děti od táty odstřihnout. Trestá za svoje zklamání všechny.

Elynor 10. 4. 2019 | 08:17

@Anonymizovaný: Podle informací v článku to partnerství a rodina fungovalo mnoho let. Té paní se nic nerozpadlo, ona si to sama zlikvidovala tím, že donutila muže k tomu, aby se před vlastními, pravděpodobně nezletilými, dětmi postavil do role zvrhlíka. Konec bezpečí? Jakým způsobem se ocitla náhle v nebezpečí? Vždyť celou dobu, kdy nic nevěděla, v bezpečí byla. Konec snů? Možná se zapomněla zeptat, jestli její sny jsou i jeho sny. Každopádně to, že člověk musí přehodnotit své sny a plány, se děje pořád kdekomu a z různých příčin, to je něco, s čím je třeba počítat, málokdo má to štěstí, že může prožít svůj život podle toho, co si vysnil. Realita bývá zhusta odlišná. No a ta poslední věta by se dala vztáhnout i na ni - ona se cítí ublížená a proto teď ubližuje jemu. I jemu se rozpadla rodina, přišel o kontakt se svými dětmi a navíc je v očích zbytku světa za úchylného lumpa.

Anonymizovaný 9. 4. 2019 | 22:38

@Elynor: Áno, mohla by vedieť, že hysterčiť jej neprospeje. Ale zvládnuť nehysterčiť, keď sa ti rúca svet, potom nie si človek, ale stroj.Máte kopec pochopenia pre neho a žiadne pre ňu. Nevera s milenkou sa dá prekonať, zvládnuť, zabudnúť. Ak je váš partner gay...iste, tiež sa to dá zvládnuť, ísť ďalej. Ale nedá sa zvládnuť zachovať partnerstvo a rodina, pretože vy ako žena ste pre neho nedostatočná. Viem, existujú ženy, ktoré možno sú schopné akceptovať trvalú neveru, ale je to skutočne vzťah, ktorý by ste boli chceli mať do konca života?Jej sa zrútil svet a rozpadla rodina. Ona môže mať pre neho ako gaya pochopenie, ale zároveň ho môže nenávidieť ako partnera, pretože jej na začiatku vzťahu nedal všetky dôležité informácie o sebe. Oklamal ju. Môžeš klamať celý svet, ale partnera? Vzťah je predsa o úprimnosti a dôvere jedného k druhému. A on to porušil.Naviac, táto situácia nejde zachrániť: "sme navštevovali partnerského psychológa a podarilo sa nám to vyriešiť"...táto situácia sa nerieši. Je to proste koniec. Jej bezpečia, jej snov.Áno, on to nemá a ani nebude mať ľahké v živote. Ale to, že nám je ubližované, nám nedáva právo ubližovať.

Elynor 8. 4. 2019 | 19:16

A další absurditu shledávám v tom, že paní z článku údajně pracovala v nějaké charitativní organizaci, kde při své práci - asi - potkávala osoby s odlišnou sexuální orientací. A s nimi se bavila normálně. Píše, že takové tam potkala tři. A pro ty zřejmě měla pochopení a toleranci. Zatímco pro vlastního manžela nikoliv? Cizího chlapa byla schopná chápat lépe, než manžela? A při té práci tam nezískala dostatečný přehled a dost informací, aby věděla, že hysterčit v takové situaci ničemu neprospěje? Pak věřte tomu, že jsou takové organizace k užitku a že někomu pomůžou.

Elynor 8. 4. 2019 | 19:05

Šmírování jsem zcela pominula, protože mi to připadá jako absurdní smyšlenka. Vzít si několik dní volno a sledovat manžela - jako že za ním bude všude chodit, a on by si jí vůbec nevšimnul? Ani jednou za těch několik dnů? To by panáčkovala před pánskýma WC se stopkama v ruce? Nebo by tam vlítla rovnou, aby je přistihla při činu? To si myslí, že její muž přijde do hospody, rozhlídne se, hele, u baru je pěknej chlap, tak se ho zeptá, jestli není náhodou gay a nešel by s ním na pár minut na hajzlík? A kdyby ona sama vlezla do gay klubu, tak by si jí určitě vůbec nikdo nevšimnul, byla by děsně nenápadná. Panebože, kdo tohleto vymejšlí. To vůbec nemá cenu řešit.

Mata69 8. 4. 2019 | 17:37

@farah.farah: já si myslím, že v tom příběhu to ta manželka nezvládla dobře podat dětem. Jestli nechala nastoupit tátu před ně - a teď jim to koukej říct jak to s tebou je! - a jestli děti z ní cítí stejný pocity odsouzení a takovéto "koukejte děti jakej je táta prasák" - tak není divu, že ho zavrhly. Asi by z toho nebylo žádný dítě odvázaný, že je tatík na chlapíky, ale děcka bývají dneska dobře informovaný, možná by mohly být tolerantnější než leckterý dospělý, ale jak říkám - záleží na tom, jak jim to bylo prezentováno.
No a to šmírování - to jsem psala taky, to je trapný - navíc mi to přijde, že to bude autorky představa, že se gayové schází na veřejných záchodcích a tam provozují svoje aktivity.

farah.farah 8. 4. 2019 | 17:12

Ad jedna myslím že pán není gay ale spíše bisexuál, pokud by byl čistokrevný gay pak by asi neměli tak velkou frekvenci spokojeného sexu. Tak že je nejspíš na obojí a když jednou chlapy vyzkoušel zjistil že na chlapy je asi více.
Ad dva .............to šmírování je jednak nedůstojné a druhak pro mne poněkud tžko uvěřitelné.........ta představa jak dlouho čeká před nějakými pánskými záchodky mi přijde spíš jak z románu než z reality.ale jinak obecně k tématu...........mám kamarády gaye jsou registrovaný pár. Jeen z nich byl předtím ženatý a má z manželství syna. Tak že podobný případ. U něj to bylo hodně o tom že byl ze slovenska z křesťanské rodiny a tak se to co je snažil potlačit co to šlo, proto se i oženil a měl rodinu. Ale časem poznal že to prostě potlačit nejde, Rozvedl ae a odešel do Prahy, protože se bál že by ho na té malé vesnici ukamenovali. Paradoxně nyní tam jezdí s manželem a všichni to berou naprosto v pohodě. Měl štěstí v tom že syn ho nijak nezavrh, mají kladný vztah. Má ho i k jeho partnerovi. Asi tmu pomohlo i to že mladej je dle mého soudu také gay (ofiko to nevím ale působí tak) tak že to že má tátu co to žije mu to musí usnadňovat, když vidí že je to vlastně v pohodě.
Tak že i takováto situace se dá zvládnou s grácií pokud oba chtějí místo aby si hýčkali svá zranění..tož asi tak...

Mata69 8. 4. 2019 | 14:47

Četla jsem si vaše komentáře a tak mi nedalo a přečetla jsem i článek. No....vzít si volno a šmírovat manžela...jako trapný ne? Souhlasím s tím, že pán asi nebude vyloženě gay, myslím, že by měl problém s ní mít plnohodnotný sexuální život tak dlouhou dobu. Že by tam signály byly už asi mnohem dříve. Kdyby pan trouba si na to telefonování pořídil jiný telefon, nejspíš by nic netušila dodnes. Jediný problematický fakt v celém příběhu vidím v těch náhodných schůzkách na pánských záchodcích (jako fakt jo?, fakt to řešil takto? není to zase nějaké dogma o tom jaké styky provozují homosexuální muži?), nahodilé známosti a možnost nějakého nakažení kdovíjakým svinstvem. Asi chápu, že se rozešli, ale nastoupit před děti a jak na pranýři se jim přiznat - k čemu to bylo? Nešlo to udělat nějak šetrněji, opatrně jim to vysvětlit proč se rozcházejí, ale dál fungovat jako rodiče?

helza 8. 4. 2019 | 08:45

@Elynor: Naprosto souhlasím. Napsalas všechno, co jsem scucla do pár vět, které bojovníkům nic neřeknou. Ale i na ty je stejně nesouhlasů, jako souhlasů. Vůbec bych se nedivila, kdyby tady někdo vyrukoval s tím, že se měl jít léčit, nebo jít na lobotomii. Smutné je, že jsem si dosud myslela, že i když jsme vpodstatě děsně nesnášenlivý národ, jsme dostatečně inteligentní a vzdělaní, abychom alespoň věděli a chápali o co jde.

Elynor 7. 4. 2019 | 22:04

@Anonymizovaný: Jo, jo, vůbec nic nemáte proti gayům a lesbám, případně bisexuálním osobám, jenom se vám z nich dělá zle. To je přesné vyjádření důvodů, proč lidi radši mlčí, než by se někomu svěřili.

Elynor 7. 4. 2019 | 21:58

Za prvé, paní si nevzala gaye, nýbrž muže, který je s vysokou pravděpodobností bisexuální. Takových mužů je nečekaně hodně, jenže jen málo z nich si to přizná i sám sobě, natož bližním. Právě proto, že se bojí reakcí, že se někomu z nich bude dělat špatně, že budou za "úchyly". Společnost je dnes mnohem otevřenější, než byla před cca 40 lety, ale i tak se takové přiznání pořád rovná společenské sebevraždě. Přitom i bisexuální osobnost touží mít partnera, rodinu, děti, a může upřímně a celým srdcem milovat manželku/manžela, a nalézat v sexu s ním potěšení. Ale není v lidských silách celý život potlačovat svou přirozenost. Dřív nebo později podlehne i té myšlence to zkusit s tím druhým pohlavím, než co má doma. Volat na gay linku, pokud se tím myslí něco jako je erotická linka, kde do telefonu hovoří chlap a ne žena, jak je jinak běžné, to si myslím, že je ještě jeden z nejméně "škodlivých" způsobů, jak se vyrovnat s takovou potřebou. A ničeho horšího se ten muž z článku nedopustil. Rodinu by neopustil, kdyby paní neudělala cambus, a nedonutila ho, aby si stoupl před vlastními dětmi na pranýř. Jako by byl kdovíjaký zločinec. Jako by si to mohl vybrat, s jakými sexuálními preferencemi se narodí. Celá léta byl dobrým manželem i otcem, a pak je to všechno obratem smazáno a zapomenuto, protože paní má uraženou hrdost. Smutný příběh. Opravdu nevím, čím a jak utrpělo její sebevědomí, i kdyby byla nejlepší a jediná žena na světě, stejně by to neovlivnilo ten fakt, že on je takový, jaký je. V anketě nemám na co kliknout, protože podle mého názoru není co odpouštět. To je jako by mu měla odpustit, že měl v mládí vlasy a dneska je plešatý. To se taky nedá ovlivnit.

Anonymizovaný 7. 4. 2019 | 17:15

V hodně státech pořád ještě včetně Česka nemohou lidi uvěřit a pochopit, že jiná sex.orientace je daná od narození, že za to jednoduše ti lidé nemohou! Spousta jich jsou z toho nešťastné že ví jaký přístup k nim lidé mají. Synovec Ester Janečkové se chudák kvůli tomu oběsil. Přijde mi už, že zloby je v lidech více nežli toho dobrého :'(

helza 7. 4. 2019 | 16:50

K příběhu samotnému - opravdu nevím, zač by se měla Pavlína stydět, čím ji manželství s Geyem pochroumalo sebevědomí. A už vůbec nevím, proč by se na něj měla zlobit,. Za nic nemohl. Myslím si, že prožili krásný kus společného života. Za ten by měli děkovat.

helza 7. 4. 2019 | 16:44

@Anonymizovaný: Myslíte, že kdybyste o své orientaci zapochyboval(a), že byste úprkem letěl(a) k lékaři, nechal(a) se vyšetřit a poté všude hlásil(a), že jste gey, nebo Lesbička? Nebo byste se raději normálně oženil(a) a doufal(a), že nejste...? Zvlášť, kdyby vám s opačným pohlavím bylo dobře? V této, pro mnohé stále homofobní společnosti?

Anonymizovaný 7. 4. 2019 | 09:09

Jojo, ono se to hlasuje, když si to ani neumíme představit! Vůbec nic nemám proti gayům a lesbičkám, mám v této komunitě i pár známých a bývalých spolužáků. Ale ti si fakt nehrají na "ublížence", netrvají na dětech ze zkumavky a finanční záležitosti a různé plné moci si prostě zařídili právní cestou. Opravdu to jde! Ale vůbec se nedivím dětem , které nepřijmou "podobojí" svého rodiče, dělá se mi z "podobojetných" trochu zle a nechápu, že v dnešní době při "nejistotě" orientace není možné odhalit spoluprací se sexuology pravdu a ušetřit spousty lidí šoku!

Přečtěte si také

Horoskopy

V poslední době stále s něčím zápasíte a stejně nedosáhnete na úspěch. Zkuste se na všechno vykašlat a…