Péče o oční okolí: Zkuste bylinky, masáže a krém nanášejte prsteníčkem

Péče o oční okolí: Zkuste bylinky, masáže a krém nanášejte prsteníčkem

Pleť je v oblasti očí nejjemnější, a proto vyžaduje speciální péči. Pokud jste dosud na celý obličej používala pouze pleťový krém a víc se nestarala, je na čase to změnit. Jak se o oční okolí správně starat, aby vám nepřibývaly vrásky?

Správné odlíčení je základ

O tom, že pleť je před spaním potřeba důkladně odlíčit, už jistě není třeba diskutovat. Důležité je ale také to, jakým způsobem tento proces probíhá, obzvlášť co se týče očí. Na vatový tampónek naneste odličovací přípravek a tampónek pak po dobu alespoň třiceti vteřin přitiskněte k oku. Tím řasenka i ostatní líčidla povolí a půjdou snáze odstranit. Stírejte je vždy pohybem od vnitřního koutku oka ke kraji, ne naopak, a snažte se příliš nedřít kůži.

Pokračování 2 / 5

Oční krém není zbytečnost

Přípravky určené na oční okolí bývají dražší než ty na celý obličej a často se také prodávají v menším balení. Vyplatí se je kupovat, nebo stačí koupit si kvalitní krém na obličej? Rozhodně vezměte v potaz, že přípravky určené na pleť nejsou vhodné na citlivou pokožku kolem očí. Rozlišují se krémy podle typu pleti (suchá, mastná, aknózní atd.) a ty mají jiné účinky než přípravky určené na oční okolí. Oční krémy mají speciální složení, aby nedráždily oči a zároveň dokázaly bojovat s vráskami a podporovaly hydrataci. Z tohoto důvodu bývají dražší než krémy na obličej, ale vyplatí se do nich zainvestovat.

Pokračování 3 / 5

Nevtírejte, jen jemně vklepávejte

Jak správně krém na oční okolí nanášet? Přípravek aplikujte na hřbet ruky, odkud následně odebírejte potřebné množství, které lehce vklepejte do pokožky kolem očí. Doporučuje se nanášet krém bříšky prstů, nejlépe prsteníčkem, který má jemnější motoriku. Ukazováček by vyvinul příliš velký tlak. Jde o to zbytečně kůži nevytahovat. Pokud vám zbyde trochu přípravku na ruce, naneste zbytek nad horní ret, kde je rovněž jemná kůže, která potřebuje specifickou péči.

Pokračování 4 / 5

Pravidelná hydratace a masáž

Nedostatečná hydratace způsobuje rychlejší vznik vrásek nejen okolo očí. Proto je nutné dodržovat pitný režim a používat přípravky, které pleť dobře hydratují, a tím vyživují a chrání. Také špatná cirkulace lymfy může být příčinou vzniku váčků pod očima. Neuškodí proto preventivní lymfatické masáže obličeje a očního okolí, které rozproudí lymfu, odplaví toxiny a zároveň celkově zklidní mysl.

Pokračování 5 / 5

Domácí obklady zabírají

I v tomto případě platí, že některé babské rady mohou fungovat. Aby vaše oční okolí bylo bez otoků a kruhů pod očima, vyzkoušejte staré dobré rady. Efektivní jsou plátky vychlazené salátové okurky i studené sáčky vylouhovaného černého čaje, které způsobí splasknutí otoků. Na kruhy zase fungují bylinky jako světlík lékařský. Stačí z něho udělat výluh a vatové tampónky v něm namočené přiložit pod oči.

Doporučujeme

Články odjinud