Nejen pro pleť, ale i pro vlasy je zima náročnějším ročním obdobím. Nepříznivé klimatické podmínky, časté přechody z chladu do přetopených místností nebo z tepla do zimy a také nošení pokrývek hlavy jim příliš nesvědčí.
Vlivem těchto faktorů se objevuje unavený a nezdravý vzhled vlasů, větší citlivost pokožky, lupy, maštění i lámavost vlasů, ale častým problémem zimy je také elektrizování vlasů způsobené nošením svetrů, čepic a šál…
JAK NA TO?
Pro krásu a zdraví vlasů je proto důležitá správná péče, která zahrnuje nejen používání šamponů, ale také kondicionérů a balzámů či regeneračních kúr. Vlasová stylistka Martina Švelblová doporučuje: „V zimě vynechejte silně vyživující produkty základní péče – tedy výživné šampony a kondicionéry , mají opačný efekt, zbytečně vám vlasy zatíží, vlasy budou zplihlé a budou se vám hůře upravovat. Nahraďte je speciální výživnými kúrami, které si dopřejte ideálně 1x za 14 dní. Výborným stylingovým doplňkem pro zimní období jsou lesky ve spreji, které dodají vlasům, které jsou v zimě spíše vysušené a působí unaveným dojmem, hydrataci a zářivý lesk.“
ACH, TY ČEPICE
Většina žen odmítá čepice, neboť jejich účes pak ztrácí formu a vlasy jsou zplihlé a bez objemu. Rozhodně ale čepice neodkládejte. Vyzkoušejte přípravky pro objem účesu, které vlasy posílí a při vysoušení jim dodají „pushup“ efekt.
ELEKTRIZOVÁNÍ VLASŮ
V okamžiku, kdy projedete vlasy hřebenem, vzniká elektrický náboj. Tento fyzikální jev bývá viditelnější v zimě, protože vzduch je sušší, a vlasy mají nižší schopnost statickou elektřinu vybíjet. Když si pročesáváte vlasy nebo přetahujete oblečení přes hlavu, vlasy odstávají od pokožky hlavy, poletují a je problém je upravit. Tyto problémy se více objevují u vlasů suchých a poškozených, protože kumulují více statického náboje, než vlasy hladké,zdravé. Řešením je jemný vlasový šampon a kondicionér, které vlasy vyživují, aniž by je zatěžovaly, a zároveň je chrání před elektrizováním. Vhodné jsou také hydratační lesk na vlasy nebo uhlazující balzám, které zabrání vzniku statického náboje a vlasy nebudou poletovat.
MAŠTĚNÍ VLASŮ
I když máte pocit, že vlasy se vám pod čepicí více mastí, myjte si je tak často, jak je třeba. Nedejte na pověry, které říkají, že časté mytí vlasům škodí. Zaměřte se více na správnou péči, ale neodmítejte po umytí vlasů používat kondicionér. Vtírejte ho však raději jen do koncových dvou třetin vlasů.
Vlasová stylistka Martina Švelblová doplňuje: „ Šampony na mastné vlasy odmašťují nejen pokožku hlavy, ale vysušují i vlasy. Pokožka hlavy na to, v kombinaci s nošením přikrývky hlavy, může reagovat rychlejším promaštěním. Na druhou stranu se můžete potýkat s elektrizováním vlasů. Rychlého zlepšení lze docílit občasnou záměnou šamponu za jemný šampon např. pro lesk vlasů.“
ČTĚTE TAKÉ:
Detoxikační zázrak
STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU