Zkuste šampon na suché vlasy
S klesajícími teplotami se snižuje také tvorba mazu na pokožce hlavy a v nižších minusových teplotách se dokonce zastavuje úplně, čepice ale zase způsobuje, že se pod vlněným materiálem hlava více potí a mastí. Abyste vyrovnali stav pokožky na hlavě, zkuste používat šampon na suché vlasy, který tomu pomůže. Nebojte se také sáhnout po šetrném dětském šamponu nebo se zaměřte na ty, které jsou označené slovy wintercare, což znamená, že jsou pro toto období vyloženě určené.
Jak si vytvořit vlny pomocí žehličky na vlasy? Podívejte se na video:
Pokračování 2 / 6
Zbavte se elektrizujících vlasů
S elektrizováním vlasů bojujeme rok co rok. Určitě znáte ten pocit, kdy si dáte na účesu obzvlášť záležet a pak vám vlasy létají kolem obličeje a způsobí chaos. Předejít tomu můžete pomocí bezoplachové hydratační péče, jako jsou masky a spreje. Ty vytvoří na vlasech tenký ochranný film, který se postará, že tření vlasů o tkaniny se obejde bez elektrizování, a navíc vlasy ochrání před nepříznivým vlivem počasí. Ve vytápěných místnostech, kde je suchý vzduch, zkuste používat zvlhčovače vzduchu.
Pokračování 3 / 6
Zaměřte se na přírodní kosmetiku
Kvalitní vlasové přípravky jsou základem úspěchu. Pokud jste se zatím neodhodlali, zkuste se právě letos přiklonit k šamponu bez sulfátů nebo rovnou sáhněte po čistě přírodních produktech. Vlasové přípravky bez chemických složek okamžitě přilnou ke keratinovým šupinám vlasů a uhladí je. Tím výrazně omezíme třepení konečků i nežádoucí elektrizování.
Pokračování 4 / 6
Pozor na šálu
Pokud nosíte šálu, sepněte si vlasy raději do vysokého culíku. Vyhnete se tak nepříjemnému zacuchání v oblasti za krkem, které často končí vytrhanými a poškozenými vlasy, když se pak snažíte zacuchaný drn rozčesat.
Pokud si chcete nechat vlasy rozpuštěné, schovejte si je celé pod šálu a dále s ní příliš nehýbejte, aby se šála zbytečně netřela o vlasy.
Pokračování 5 / 6
Nechoďte s mokrými vlasy ven
Pokud se venku teploty blíží nule, rozhodně nikdy nechoďte z domu s mokrými, ale ani vlhkými vlasy. Jednak si koledujete o nemoc a za druhé mráz a chlad snadno naruší strukturu mokrých vlasů. Pokud tedy v zimě chodíte pravidelně plavat, vždy si vlasy předtím, než vyjdete ven, důkladně vyfénujte teplým vzduchem a nezapomeňte použít termoochranný přípravek. Mějte ovšem na paměti, že dlouhé fénování horkým vzduchem, kulmování a žehlení vlasům obecně neprospívají, ale v zimních měsících je negativní vliv těchto úkonů ještě mnohem větší.
Pokračování 6 / 6
Odolné vlny a kudrny
Pokud máte vlasy kudrnaté nebo vlnité, venku prší nebo sněží a vy tam potřebujete strávit delší dobu, neexistuje žádný přípravek, který by vlasy i pod takovým tlakem počasí udržel zcela rovné. Proto, pokud jste přirozeně kudrnatí, bude pro vás lepší podpořit vaše kudrnaté kadeře a vlasy si v takovém počasí raději nežehlit. Svým vlasům jednoznačně ulevíte a nemusíte se bát, že kvůli počasí ztratí tvar, který jste tak pracně v koupelně vytvářeli.
Laura Poláková
29. října 2021