Komentáře k článku zpět na článek

Yasmin.Hayatt 30. 9. 2013 | 21:04

Já měla štěstí na dva pohodové kolektivy. Jeden ryze pánský a ten druhý byl mužský z 95%. Chodit do práce byla neskutečná radost. Dnes jedu sama na sebe a mám klid. Do "slepičárny" bych nikdy nešla.

Ajka3 29. 9. 2013 | 18:39

šiška: Bohužel i chlapi, ono jak tuhle generaci vychovávají téměř samé ženské (neúplné rodiny, samá baba ve školství...) oni se přestávají chovat a myslet jako chlap. Místo logiky "hlavou proti zdi, černé nebo bílé, čest nebo smrt, pěst mezi oči..." uvažují jako ženské, milion složitostí, odstínů šedé, intrik a pomluv. Docela děs, kolikrát si říkám, že je dobře, že už jsem vykopávka a zažila jsem dobu, kdy chlap se choval jako chlap (i když je to kolikrát nesnesitelný) a dalo se předvídat co udělá a spoléhat na to, že to co řekl taky tak myslí.

šiška 29. 9. 2013 | 12:02

Naprosto souhlasím s recenzí Elynor. Vždy jsem pracovala ve velmi malém kolektivu (zaplať pánbůh), nikdy jsem neměla problémy vycházet s lidma. Vždy jsem se snažila být slušná a ohleduplná, mám to prostě v povaze.Kdo se ke mě choval hnusně, na hony jsem se mu vyhýbala a přestal jako člověk pro mě existovat. Ona srážka s blbcem je děsivá. Hašteřivost a pomlouvání mají téměř jedině v povaze ženský oproti mužským.

helza 29. 9. 2013 | 10:56

lebahu: Asi máš pravdu. Já pracovala v nemocnici krátce jako sanitárka na sále. Bylo nás na ten objem práce skutečně málo a žádné dusno mezi námi nebylo. Naopak, byly jsme bezva kamarádky. Ale musely jsme kmitat. A možná je to i dobou. Konzumní společnost nás tak trochu rozděluje a ponouká k závisti a boj o práci a zákazníka vztahy taky pěkně pohnojí.

helza 29. 9. 2013 | 10:48

Jste skutečně vyjímečný kolektiv. Jak píše lebahu, i já zažila spoustu ryze ženských kollektivů a bylo to moc fajn, vřelé a přátelské. Byť ženské a jiné než mezi muži. Pokud u vás skutečně panuje to, co popisuješ, totiž, že se nad vámi vznáší podivné dusno, je je téměř jisté, že máte mezi sebou intrikánku, rozeštvávačku a manipulantku. K vytvoření dusna stačí jedna a věř, bývá to právě ta nejhodněší, ta, do které by to nikdo neřekl.

lebahu 28. 9. 2013 | 16:55

Elynor: Naprostý souhlas, zažila jsem moc ženských kolektivů (bývalá zdravotní sestra) a nejhorší vždycky byly ty, kde nebylo moc co dělat a ženský se nudily a měly čas vymýšlet blbosti. Takže půl jich vyházet, ať zbytek maká a bude klid!
A zákaznice to bohužel cítí, pokud tam panuje napětí, možná proro nemají dámy do čeho píchnout, sice mě zajímá kvalita služby a cena, ale pokud je srovnatelná, tak jdu tam, kde vládne pohoda, konkurence speciálně v oborech kadeřnice, nehtařky, masérky... a podobné služby, na které se většina nezaměstnaných rekvalifikovala je obrovská.

Elynor 28. 9. 2013 | 10:35

Roztomilé, ale naivní. Ano, takhle se chovají dospělé ženy. Je marné se pokoušet s tím něco dělat, doporučuju dělat si svoji práci, nekoukat nalevo napravo, nekamarádit se, prostě jsem v práci, tak pracuju, další mě nezajímá. Zajímat by to mělo majitelku studia, protože když mají dámy čas na to, aby si dělaly naschvály a pomlouvaly jedna druhou, tak asi mají málo práce Klientky to taky zajímat nemusí, ty tam nechodí pozorovat mezilidské vztahy, ty chtějí služby, za které si platí.

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je v negativní konstelaci k vašemu znamení, což neslibuje dobrou náladu ani vstřícné…