Pelíšky slaví 20 let: Jak se proslavily děti z kultovního filmu?

7. 6. 2019
Letos je to dvacet let, kdy mohli diváci poprvé shlédnout film Pelíšky, z něhož se stal kult. Mnohé z filmových hlášek za tu dobu zlidověly a pro některé herce šlo o životní role. Jak to měli ti, kteří ztvárnili Uzlinku, Péťu, Eliena, Jindřišku a Michala?

Sylvie Koblížková

Malou Uzlinku, která si víc než cokoliv jiného přála k Vánocům kuši, lze těžko přehlédnout. Do filmu Pelíšky se dostala díky seriálu Kde padají hvězdy, jenž režíroval také režisér Jan Hřebejk. Malá holčička ho zaujala, a tak ji obsadil do svého filmu, z něhož se stal kult. Sylvii bylo později dlouhou dobu vidět v seriálu Rodinná pouta, který později změnil název na Velmi křehké vztahy. Chvíli působila také v divadle, zahrála si například ve hrách Postel plná cizinců nebo Eskymák z Amsterodamu. Herecká kariéra jí však nakonec nevyšla. Místo toho šla studovat manažerskou školu a chvíli pracovala jako barmanka. Nakonec z povědomí veřejnosti zmizela úplně a těžko říct, kde je jí konec.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozchod s aktivně založenou známostí s vámi zamával více, než jste předpokládali. V žádném případě se neobviňujte, ba naopak se věnujte koníčkům a svým přátelům. Potřebujete se jednoduše…

Nejčtenější články

Doporučujeme