Kultovní film Pelíšky nestárne: Jak se proslavily děti z oblíbeného filmu?

13. 8. 2021
Už je to dlouhých dvaadvacet let, kdy mohli diváci poprvé shlédnout film Pelíšky, z něhož se stal kult. Mnohé z filmových hlášek za tu dobu zlidověly a pro některé herce šlo o životní role. Jak to měli ti, kteří ztvárnili Uzlinku, Péťu, Eliena, Jindřišku a Michala?

Sylvie Koblížková

Malou Uzlinku, která si víc než cokoliv jiného přála k Vánocům kuši, lze těžko přehlédnout. Do filmu Pelíšky se dostala díky seriálu Kde padají hvězdy, jenž režíroval také režisér Jan Hřebejk. Malá holčička ho zaujala, a tak ji obsadil do svého filmu, z něhož se stal kult. Sylvii bylo později dlouhou dobu vidět v seriálu Rodinná pouta, který později změnil název na Velmi křehké vztahy. Chvíli působila také v divadle, zahrála si například ve hrách Postel plná cizinců nebo Eskymák z Amsterodamu. Herecká kariéra jí však nakonec nevyšla. Místo toho šla studovat manažerskou školu a chvíli pracovala jako barmanka. Nakonec z povědomí veřejnosti zmizela úplně a těžko říct, kde je jí konec.

Jaké hlášky z Pelíšků jsou nejlepší? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Během víkendu se ujistíte v tom, že máte kolem sebe lidi, kteří vás milují a podporují. Pro všechny případy se nevzdáte tvrdé dřiny, protože chcete být na vánoční dny připraveni. Zase to…