Pepek námořník měl se špenátem pravdu

9. 6. 2008
Pepek námořník měl se špenátem pravdu
Je to neuvěřitelné, ale zdá se, že špenát opravdu může posílit vaše svaly. Vědci zjistili, že špenát obsahuje přírodní steroid, který podporuje nárůst svalů až o 20 procent.

Vědce z Rutgers University v New Jersey napadlo, že by bylo zajímavé ověřit lidovou moudrost, a tak ze špenátu extrahovali steroid jménem phytoecdysteroid a dávali jej na vzorky lidského svalu.

I následující testy, při nichž tento steroid dávali laboratorním krysám, potvrdili jejich závěry. Jak ale uvádí list The Sun, má to jeden háček: aby člověk dosáhl díky špenátu kýženého objemu svalů, musel by této zeleniny jíst víc než jedno kilo denně.

Jsou ale i další důvody, proč bychom měli jíst špenát. Obsahuje hodně železa, které nám dodává energii, a vitamínu E, což je antioxidant zcela zásadní pro udržení zdravé pleti. Špenát dále obsahuje alespoň 13 dalších látek, které pomáhají při předcházení rakovině, prospívají srdci, kostem i očím a zmenšují riziko mrtvice.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina týdne nezačíná vůbec dobře. Začíná se na vás projevovat stres, který si nosíte domů z práce. Nadřízený po vás stále něco požaduje a vy se s tím jen špatně smiřujete. Dle vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme