Perfektní vlasy? Snadno a rychle!

30. 11. 2012
Perfektní vlasy? Snadno a rychle!
Nejnovější stylingové pomůcky dokážou nahradit kadeřníka a pomohou vám v pohodlí domova vykouzlit dokonalý účes během pár minut. Která pro vás budou ta pravá?

TIPY PRO KRÁSNÉ VLASY

  • Teplem namáhané vlasy vyžadují kondicionér po každém mytí.
  • Používáte­li tepelné pomůcky často, aplikujte aspoň 2x do měsíce vyživující masku, např. Intensive Strengtheting Mask, Matrix Biolage, 419 Kč.
  • Před každým použitím kulmy či žehličky použijte přípravek, který vlasy ochrání před přehřátím a vysoušením. Praktické jsou zejména přípravky, které kromě termoochrany poskytují i další benety – objemový ochranný sprej nahradí stylingovou pěnu, uhlazující ochranné mléko či balzám, např.

Align 12 značky Redken, 500 Kč, zase umožňuje vynechat lesk ve spreji a přípravek proti krepatění.

  • Aby účes vydržel co nejdéle, použijte lak na vlasy, a to buď s výživným provitaminem B5, nebo s obsahem lesku, např. Masterpiece, TIGI Bed Head, 374 Kč, který vysušeným vlasům okamžitě dodá zdravý, luxusní vzhled.

Kulmofén

Spojení fénu a kartáče tvoří pomůcku, jež vlasy vysouší a zároveň upravuje do účesu. Praktický je kulmofén pro kratší vlasy, které během 5 minut získají profesionální vzhled.

Pokud máte delší vlasy, pořiďte si výrobek s vyměnitelnými nástavci, díky kterým lze s účesy experimentovat. Při nákupu kulmofénu požadujte nejnovější technologie k ochraně vlasů, jako je např. funkce ionizace či anti-frizz technologie pro uhlazení vlasů," doporučuje Jana Burdová, držitelka titulu Kadeřník roku 2011 a majitelka vlasového salonu v Teplicích. Samozřejmostí by měla být nastavitelná teplota a rychlost vysoušení. Praktické jsou vysoušecí rotační kartáče, jež vlasy navíjejí automaticky.

TIPY A TRIKY:

  • Neupravujte jím mokré vlasy - nejdříve je vysušte ručníkem.
  • Pro docílení objemu aplikujte ke kořínkům vlhkých vlasů objemové tužidlo, poté je kulmofénem nadzvedávejte a po vysušení můžete vlasy zlehka natupírovat.

1. Lak pro objem vlasů, Volume Sensation, Nivea, 94,90 Kč

2. Tvarující sprej-lotion na jemné vlasy, Volume Architect, tecni.art, L´Oréal Professionnel, 320 Kč

3. Sérum proti krepatění vlasů, Satin No Hold Anti-Frizz Serum, Londa Professional, 203 Kč

4. gumička do vlasů se štrasem, Claire´s, 279 Kč

Žehlička

Pro krátké vlasy je lepší úzká, pro dlouhé volte co možná nejširší. Všímejte si materiálu na žehlicích destičkách. K vlasům je nejšetrnější keramika, která dobře rozvádí teplo, stejně tak jim neublíží ani titan nebo turmalín, jenž navíc redukuje působení statické elektřiny, je šetrný k vlasům a zvyšuje jejich lesk.

Důležitá je možnost nastavení teploty s ohledem k typu vlasů a schopnost udržení konstantní teploty po celou dobu žehlení," upozorňuje Jana Burdová. Chcete-li žehličku využívat na různé stylingy, volte výrobek s inovativními obloukovými destičkami, které umožňují vytvořit dokonale hladký účes, ale i vše od jemných kudrlin po přirozené vlny.

TIPY A TRIKY:

  • Máte-li vlasy poškozené nebo namáhané, volte nižší teplotu než u vlasů zdravých a přírodních.
  • Při žehlení postupujte po tenkých pramenech od kořínků ke konečkům. Žehličku nezastavujte na místě, aby se vlasy nepřehřívaly.

1. Fixační termoaktivní sprej, Iron Shape 11, Redken, 500 Kč

2. Proteinový sprej pro hydrataci a uhlazení vlasů, label.m, 500 Kč

3. Pěnové tužidlo Taft Keratin Complete, Schwarzkopf, 96,90 Kč

4. zdobená čelenka do vlasů, Bijou Bijou, 199 Kč

Fén

V případě vlnitých vlasů se hodí fén s difuzérem, který jim dodá objem. Koncentrátor, nástavec se zúženou hubicí, zase soustředí proudění vzduchu na jedno místo pro vytvoření uhlazeného účesu," vysvětluje vlasová stylistka Jana Burdová.

Pro prameny se sklonem ke krepatění je skvělá funkce ionizace, která vlasy uhladí a dodá jim lesk. Při nákupu berte ohled také na příkon OE čím je nižší, tím delší sušení vás čeká. Optimální hodnotu představuje 1700-2000 wattů. Chcete vlasům dopřát něco extra? Nové výrobky jsou vylepšené o silnější motor pro obzvlášš rychlé vysušení vlasů nebo použijte fén s keratinem, který se při fénování dostává do vlasů a chrání je před poškozením.

TIPY A TRIKY:

  • Nejdříve vlasy vysušte „přes hlavu“, pak vzduch foukejte do vlasů odspodu. Na závěr použijte chladný vzduch, dodá vlasům lesk.
  • V případě jemnějších vlasů nastavte nižší teplotu a vypněte funkci anti-frizz/ionic. Tenčí vlasy schnou rychleji a nižší teplota zabrání poškození.

1. Černá čelenka se stuhou, Claire´s, 229 Kč

2. Sprej pro rychlejší vysušení vlasů, Lee Stafford, 299 Kč

3. Kartáč pro snazší rozčesání vlasů, Tangle Teezer, 489 Kč

4. Stylingový sprej chránící vlasy před poškozením teplem, Heat Protect, Syoss, 129 Kč

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Lednová nálada je dlouhodobě příjemná a stále o něčem diskutujete. S partnerem plánujete změny a zaměřujete se na východu dětí. Patřičnou pozornost směrujete na jejich rozvoj a vzdělání.…

Nejčtenější články

Doporučujeme