Perly modelingu, perličky v mozaice života

8. 6. 2000
Dvojice modelek, Sabinka a Julinka ve věku 9 a 5 let, které se již tři roky objevují na molech a módních přehlídkách, především s tématikou sladěné módy.

Perly modelingu, perličky výtvarna v mozaice život a

„Duo malé manekýnky“ dvojice modelek, Sabinka a Julinka ve věku 9 a 5 let, které se již tři roky objevují na molech a módních přehlídkách, především s tématikou sladěné módy. Nabízí divákovi nevšední výtvarno v zajímavé choreografii, která se stává perlou módních večerů. Naučily se žít pro potlesk, který se jim stal odměnou za předvedení módních obrazů. Vidět je na přehlídce je zážitkem pro každého diváka, novou dimenzí a zkušenosti. Téma oslovuje především ženu a nabízí ji nové inspirace pro oblékání rodiny. Citlivé předvedení, které vystihuje modely, m nohdy nenajdete u úspěšných manekýnek. Zeptali jsme se proto choreografky agentury, která je vychovává. 

Jak na to? 

Výchova k modellingu je nesmírně náročná a existuje mnoho pohledů, které se liší podle toho kam směřujeme a čeho chceme dosáhnout. Existuje úroveň typu získat chlapa a mnoho dalších pokřivených představ. Diváci mnohdy modelky chápou jako pěkné chodící věšáky. Čím slavnější věšák, tím lepší model. J e proto velmi těžké orientovat se a vytvářet kvalitu. Naší snahou je vychovat modelku s citem pro výtvarno se schopností toto divákovi sdělit svým předvedením, drobnými gesty, citem pro model, jedinečnost okamžiku a mnoha dalších věcí. Abyste vychovali modelku takového formátu, musíte začít velmi brzy a mít cit pro utajený talent, doplňovaný dramatickou, baletní, výtvarnou průpravu a mnoha dalšími dovedností s notnou dávkou touhy předvádět se - a předvádět. Štěstím DUA bylo to, že v době jejich prvních kroků na molech se v „česku“ začalo rozvíjet téma, které řeší slavní návrháři a je oříškem světové módy určeným k rozlousknuti. Jde o hledání vztahu mezi oblečením dospělých a dětí k různým příležitostem. Malé modelky zača ly prezentovat téma „Rodinné sladěné módy“, v uměleckých módních obrazech výtvarnice Anny Šenkové, které vyžadovaly náročnou choreografii pro vyjádření myšlenkové a výtvarné podstaty módních obrazů a kladly na modelky nevšední nároky. K mému údivu, tento poža davek zvládaly s lehkostí a zcela přirozeně. Malé modelky byly již Vílami života, Blankytem vesmíru, Dračicemi, Letem berušky, Letní fantazii a dalšími postavami pohádkového světa s modely určenými pro současné nošení. Každé předvedení je posouvá k vyšší dokonalosti a profesionalitě, která je úměrná ztotožněním se s předváděnými modely. Model, který „cít í“ předvedou vždy zajímavěji s vlastní fantazii, která rozšiřuje choreografii a mé původní představy. Velmi často se nechávám inspirovat jejich zcela př irozenými reakcemi na modely při prvním oblečení, stačí se jen dívat. Stávají se nejlepšími hodnotitelkami práce výtvarníka. Poslední módní obrazy léta z dílny výtvarného sdružení JULISA jsou již opravdu „Víc než móda, životní styl a ...“ .V malých modelech obrazu jsou použity prvky, které iniciovaly malé modelky a podnítily experimentální tvorbu dětí pro děti. Módní obrazy Let berušky a Letní fantazie jsou konkrétním příspěvkem na cestě hledání vztahu mezi dětskou a dospělou módou. Z praktických zkušenosti vím, že předváděná tématika, její výtvarné, choreografické ztvárnění a vlastní prezentace na mole je pro každého diváka velkým estetickým zážitkem a zároveň podnětem k zamyšlení a inspirací pro vlastní život. Jsou to perly do mozaiky zážitků života každé ženy a inspirací pro začínající modelku.

Sdružení novum.smija@idp.cz .
Vše chráněno autorským právem.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Obklopeni kamarády se budete cítit nejlépe. Pokud musíte být s dětmi doma, tak se určitě neučte a podívejte se někam za kulturou. Na sport jste moc líní, ale návštěva aquaparku je prima…

Nejčtenější články

Doporučujeme