Pěstujete partnerskou intimitu? Pokud ne, hrajete si s ohněm!

16. 7. 2022
Foto: iStock
Pěstujete partnerskou intimitu? Pokud ne, hrajete si s ohněm! | Foto: iStock
Máte pocit, že se vám ze vztahu něco podstatného vytratilo, a nedokážete to definovat? Možná se vytratila partnerská intimita… Jak o ni pečovat?

Intimita není jen sex

Partnerská intimita či blízkost do značné míry určuje kvalitu vztahu. Partnerská intimita je pro dlouhodobý vztah nezbytná, avšak v žádném případě nejde pouze o sex! Ve vztahu má pak dvě základní roviny – fyzickou a duševní, jednoduše blízkost duší. Fyzická intimita však zahrnuje nejen sex, ale třeba i letmá pohlazení, podrbání na zádech, občasné chození ruku v ruce, políbení na rozloučenou a třeba i kontaktní péči v době nemoci. S blízkostí duševní je to složitější. Moc se o ní nemluví a velmi snadno ze vztahu nepozorovaně zmizí. V takovém případě mnohdy nedokážeme definovat, co přesně se vytratilo, co tak bytostně postrádáme a proč se druhému více a více vzdalujeme.

Jak si nastavit hranice ve vztahu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Merkur je v nevlídném postavení k Merkuru, a proto si nerozumíte s partnerem. Moc dobře víte, že se nejedná o krátkodobou záležitost a netěšíte se na hádky. Svou drahou polovičku však…

Nejčtenější články

Doporučujeme