Pět důvodů, proč není dobré si začít vztah na pracovišti: Následky mohou být fatální

Pět důvodů, proč není dobré si začít vztah na pracovišti: Následky mohou být fatální

Až 40 procent mužů a takřka 30 procent žen přiznává, že mají zkušenost s intimním vztahem s kolegou. Ke koketování se podle statistik přiznalo až 90 procent mužů i žen. Proč ale není vhodné vztah na pracovišti začínat?

Milenecké vztahy = časovaná nálož

Pakliže jste se rozhodli okořenit si práci mileneckým poměrem s kolegou – společnými obědy, schůzkami v kuchyňce a třeba i v zastrčených chodbách, vzkazy v šanonech a dlouhými pohledy přes monitor – riskujete opravdu hodně, zvláště pak v menší firmě! Milenecký románek utajíte před kolegy jen těžko, když se provalí, zničíte si rodinu, kariéru i život. Jestliže vztah jednostranně ukončíte a váš milenec bude proti, může vám začít dělat problémy, ať už je šéfem anebo kolegou. Bohužel ani se „seriózními“ vztahy to nemusí být lepší…

Jak citlivě odmítnout pozvání na rande? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Pracovní konflikty si nosíme domů

Pracovní konflikty a neshody mezi partnery mohou pochopitelně ovlivnit nejen atmosféru na pracovišti, ale i atmosféru doma, pakliže spolu partneři bydlí. Vše samozřejmě může platit i obráceně – domácí neshody se mohou projevit i v pracovních vztazích a výkonech. Značné nepříjemnosti může v tomto směru způsobit i nadřízené, či naopak podřízené postavení partnerů a teoreticky i rivalita, pokud jsou na stejné pozici s výhledem na možné povýšení. Jen málokdo bohužel umí ve vztazích tohoto typu striktně oddělit soukromý a pracovní život.

Pokračování 3 / 5

Společně stráveného času může být příliš

Snad každému partnerskému vztahu prospívá, když se na sebe partneři mohou těšit, což ale samozřejmě vyžaduje i čas odloučení. Pokud jste s partnerem v užším kontaktu doma i v práci, a dokonce i na cestě do zaměstnání a zpět, hrozí, že bude „času spolu“ přespříliš. Problém může vyřešit přeřazení na jiné místo, změna kanceláře či pozice.

Pokračování 4 / 5

Soukromí pod drobnohledem

Váš partnerský vztah bude v práci věcí veřejnou. Každý kolega bude moci komentovat, že spolu dnes mluvíte nějak příkře, či naopak neobyčejně mile. A možná se i jiného kolegy zeptá, zda něco neví… Když si na partnerovo chování postěžujete ve slabé chvilce kolegyni, hrozí riziko, že se to partner dozví od jiného kolegy, ke kterému se to doneslo a podobně. V případě, že se ocitnete v partnerské krizi, anebo se dokonce rozejdete, bude váš vztah vděčným tématem hovoru pro celou firmu.

Pokračování 5 / 5

Rozpad vztahu

Pakliže by došlo k rozpadu vztahu nebo třeba „jen“ k dohodnuté odluce na nějaký čas, hrozí, že to do celého pracovního týmu, a tedy i mezi kolegy a kolegyně, vnese napětí a špatnou náladu. Pokud se partneři nerozešli v klidu a v dobrém, například kvůli nevěře a podobně, mohou být ve hře dokonce i msta a naschvály a rozdělení spolupracovníků na dva tábory.

Doporučujeme

Články odjinud