Pět miliónů pro Chantal

8. 2. 2002
Pět miliónů pro Chantal
Výtěžek dvouměsíčního projektu "Pomozte dětem" určeného k získání prostředků na úpravu dětských oddělení v nemocnicích předala v uplynulých dnech Nadaci Archa Chantal akciová společnost Balírny Douwe Egberts.

Pět miliónů pro Chantal

Výtěžek dvouměsíčního projektu "Pomozte dětem" určeného k získání prostředků na úpravu dětských oddělení v nemocnicích předala v uplynulých dnech Nadaci Archa Chantal akciová společnost Balírny Douwe Egberts. Finanční prostředky ve výši 4,9 miliónu Kč společnost získala z prodeje kávy. Z každého kila zakoupeného v maloobchodní síti v době od 15. října do 15. prosince loňského roku bylo na konto Nadace připsáno osm korun.

Společně s částkou 200 000 Kč darovanou při zahájení projektu v říjnu loňského roku získala Archa Chantal od Douwe Egberts celkem 5,1 miliónu korun. Za devět let od vzniku Nadace v roce 1993 podpořili sponzoři její činnost 19 miliony korun, za které Archa Chantal s pomocí architektů a výtvarníků "polidštila" dvanáct dětských oddělení. Příspěvek od Douwe Egberts investuje do úprav dalších tří oddělení ještě letos.

"Z pobytu v nemocnici mají hrůzu i dospělí, natož děti. Získané prostředky nám umožní upravit a zútulnit oddělení, kterými ročně projde na 3 700 malých pacientů," řekla zakladatelka a ředitelka Nadace Chantal Poullain-Polívková. V letošním roce vzniknou dětské světy s hračkami, kde si budou malí pacienti moci hrát nebo poslouchat rádio, v dětské onkologii Fakultní nemocnice v Brně, v lůžkové části dětské neurologie Thomayerovy nemocnice v Praze a v oddělení větších dětí Městské nemocnice v Ostravě.

"Naše spolupráce s Nadací předáním tohoto daru nekončí," uvedl Denis Gallant, generální ředitel Balíren Douwe Egberts, a.s. Společnost je partnerem Archy Chantal od poloviny loňského roku a v současné době zvažuje další formy podpory nadačních aktivit.

zdroj: Donath-Burson-Marsteller
Více na: www.archa-chantal.cz
www.douweegberts.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S velkou nechutí se vrháte do pátečních povinností, ale nedáváte to najevo. Věříte, že příští týden bude všechno lepší. Přestaňte přemýšlet nad hloupostmi a věnujte se naplno své práci.…

Nejčtenější články

Doporučujeme