Pete Doherty vystavuje krvavé obrazy

19. 6. 2007
Pete Doherty vystavuje krvavé obrazy
Vlastní krví podepsal smlouvu s ďáblem nejen Faust, ale také další moci či lásky chtiví smrtelníci. Komu a čemu se upsal přítel Kate Mossové, rocker Pete Doherty, není zcela jasné. Zřejmé je pouze, že podléhá fascinaci vlastní krví.

Osmadvacetiletý zpěvák skupiny Babyshambles, jenž si vydobyl pozornost především alkoholickými a drogovými excesy, rád šokuje veřejnost. A zřejmě se mu to podaří i tentokrát. Expozicí nazvanou Bloodworks (Krvavá díla), jež zahrnuje čtrnáct originálů maleb a tisků, při jejichž tvorbě použil heroinový Pete mimo jiné i vlastní krev.

Jak uvádí list The Observer, vzácná tekutina mu posloužila například při zhotovování autoportrétu, jenž ho zachycuje jako obyvatele vězeňské cely. Zájemci si mohou jeho obrazy nejen prohlédnout, ale také je získat do vlastnictví. Pokud ovšem jsou ochotni vydat zhruba 2500 liber (asi 80 000 Kč). Výstava probíhá v londýnské galerii Bankrobber.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ještě minulý týden jste byli na pokraji zhroucení a dnes už přemýšlíte také o změně zaměstnání. Prahnete po dosažení těch nejvyšších met. Jenže nadřízený vás nechce pustit a je možné, že…

Nejčtenější články

Doporučujeme