Komentáře k článku zpět na článek

helza 25. 2. 2016 | 10:45
lebahu 23. 2. 2016 | 23:14
Mata69 23. 2. 2016 | 22:30
helza 23. 2. 2016 | 17:34

Mata69: Mně ti napadlo, když jsem to četla, jestli ty chlapské dopisy sem nepíše jeden rádoby psycholog, kterej prd ví, co obnáší péče o dítě a vede nás (spíše se snaží o manipulaci) takto "chytře" k tomu, abychom se chytly za nos polepšily se. Ty kecy o tom, že nemá koníčky a podobně, jsou totiž jako z příručky. A ten článek o krasavici, která přestala o sebe pečovat a zloustla mi připadá v tomto ohledu vpodstatě stejný.

Mata69 22. 2. 2016 | 20:41
helza 22. 2. 2016 | 19:23

lebahu: Tak jsem něco asi přeskočila, ona už dokonce do práce chodí? Tak to je pán opravdu trubka. Ta slavná tchyně by v její situaci určitě nebyla jiná.

helza 22. 2. 2016 | 19:20

lebahu: Ono to nejenže není jednoduché jít do práce, vždyť paní může taky své dítě velice milovat (jako ostatně každá máma) a je pro ni nepředstavitelné dát je do jeslí, nebo je svěřit do péče někomu cizímu, nebo babičce, když nemusí. Když by to bylo jenom kvůli ní, aby se v práci "probudila". Protože ona stejně celým srdcem touží být s dítětem doma co nejdéle, když to jde. A vzhledem k aktivitě vlastní mámy (tedy zmiňované tchyně) možná takové to dětství s mámou nikdy neměla. A chce je tedy poskytnout svému dítěti.

helza 22. 2. 2016 | 19:12

Mata69: Zrovna jsem to chtěla napsat. Znám v okolí pár takových hyperaktivních rodičů, jejichž děti tím pádem neměli žádné pohodové dětství a chovají se proto v rodičovské roli přesně opačně. Ono se nemá nic přehánět.

Zebruška 22. 2. 2016 | 15:52

lebahu: vy mi mluvíte z duše. Taky si říkám, že paní toho asi bude mít všeho až nad hlavu, nastoupila po rodičáku zpět do práce, musí se znovu zapracovávat, zvyknout si na nový režim pracovního života s dítětem a přesně jak píšete - v práci se všichni ksichtí, když utíkáte přesně na "padla", abyste stihla školku, pokud oni nemusí a nějaká půlhoďka navíc je nezabije atd. Pán nepíše nic o tom, jak se stará on, kdo dceru do školky vodí, kdo vyzvedává, jestli se střídají, kdo chodí s dcerkou odpoledne ven nebo si s ní hraje, kdo doma uklízí, chystá jídlo, nakupuje.... Je možné, že to dělá všechno automaticky paní a on nevidí, že toho prostě jen má moc. Ke koníčkům se nevrátila jen proto, že nechce (a on odpoledne stojí u ní, říká jí, jak pohlídá dítě, ať si někam jde zacvičit nebo něco, co ji baví), nebo proto, že zkrátka nemá kdy? O tom se nic nepíše. Pán vlastně jen píše, že žena chodí do práce, stará se pěkně o dceru a je přitom líná Jinak opět platí, že pokud mu dřív nevadilo, že žena není nijak přehnaně akční, tak se teď nemůže divit, že najednou není jiná...

lebahu 22. 2. 2016 | 14:40

Paní je holt domácký typ a navíc teď má asi plný kecky péče o dítě, domácnost a práce. Věta, že je dítě hodné tudíž práci nedá mě docela rozsekala. Možná by si na chvíli měli vyměnit role, třeba by pán změnil názor. A že se do práce netěší? Ono to není tak úplně jednoduchý... ráno dítě bleskově do školky, sprint do práce (kde ty výkonnější a šplhounský kolegyně už třeba hodiu sedí a ksichtí se, že jdu "pozdě"), fofrem udělat co mám i za cenu obětování polední pauzy a sotva padla sprint ať mi nezavřou školku (i když se šéf a bezdětní kolegové zase ksichtí, že oni jsou tam přesčas). Modlit se ať nemusím na paragraf, bo to bývá v práci taky peklo... K tomu domácnost, péče o dítě ve smyslu jídlo, hygiena... aspoň trochu se věnovat děcku ve smyslu si s ním pohrát, něco ho naučit... Já jsem poměrně akční živočich, ale v této životní fázi jsem byla taky ráda, že dítě usnulo a já si zalezu s knížkou nebo tupě zírám na nějakej seriál a nějaké zběsilé sportovní či jiné akce mě nelákaly. Tchýně je pravda krapet někde jinde, nic jí doma nebrečí, tak si může užívat života. To mám doma právě teď a je to děsně fajn.

Mata69 22. 2. 2016 | 13:33

Také je možné, že to paní celý život a celé dětství lezlo pěkně na nervy - ta aktivita a činorodost rodičů.A dokud byla dítě, nezvládala se tomu nějak moc bránit, tak jela v jejich "vleku". A třeba by teď byla ráda sama sebou, se svým poklidným životem.

farah.farah 22. 2. 2016 | 11:48

No samozřejmě realita může být všelijaká, z příspěvku není moc jasné jakým dílem se manžel podílí na chodu domácnosti a na výchově dcery....neříkám že to automaticky znamená že na manželku chází vše a pak se diví že ona padá na hubu, ale i to je možnost.Každopádně pokud pominu domněnky na základě toho co v článku "není" a budu se držet toho co tam je. Tak jsou pdole mne dvě základní možnosti, první je že manželka je prostě už tkaová je tkaový typ, někdo prostě je povahou aktivní extrover a představa příjemného dne je lenošení v posteli do 11 dobré jídlo a nějaká ta nenáročná zábava jako třeba koukání na televizi. To že to tak někdo má ještě neznamená že nemá radost ze života, jen prostě má rád jiné věci. Druhá varianta je že má paní něco jako celoživotní mírnou depresi...tak jako je funkční ale nedokáže si život vyloženě užívat.....jen prostě většinu času jen opakuje naučenné činnosti ale duchem je trošku mimo.....tohle má docela dost lidí, takový ten stav že vás život nijak zvlášť nebaví, ale zároveň ani nevidí co by mohli změnit aby je bavil, připadá jim to normální...taková ta dennodenní šeď. Někdy je ten stereotyp příčina ale někdy je důsledek vnitřního stavu. Tedy může to být tak že paní má třeba z minulosti nějaký nevyřešený nebo potlačený problém, který z ní v důsledku dělá tohle tělo bez života. Paní si toho ani nemusí být vědoma, může to být něco potlačeného z dětství....prostě žije podle programu že si nic moc dobrého nezaslouží, že život je jen rutina a nic zábavného...a tento program se jí pak zrcadlí v životě. Jestli je to tenhle případ nemusí vědět opravdu ani ona sama......ale rozhodně se to nezmění výčitkami nebo nátlakem, protože to takového člověka jen utvrdí v tom že život je na prd a že mu nikdo vlastně pořádně nerozumí.
Podle mne by to chtělo si o tom promluvit né se jen ptát jestli je OK....protože na to naprostá většina lidí řekne že je OK, ale zavést řekněme takový ten intimní blízký rozhovor prostě povídat si o tom jak se cítím a né vyčítat ...Když má pán pocit že něco dělá na vzdory matce....co mu o matce kdy vyprávěla, co mu vyprávěla o svém dětství? Svěřila se mu o něčem co by naznačovalo že i ona dokonalá tchyně možná nebyla úplně dokonalou matkou?...

helza 22. 2. 2016 | 10:44

Ono se vám dnes líbí aktivita tchyně, ale je velice pravděpodobné, že kdyby byla vaše žena stejná, velice rychle by vám ta její aktivita lezla krkem. Vymejšleli by ste oba a pořád se hádali, čí plán uskutečníte. Nikdy svou ženu s nikým neporovnávejte, Petře. Vždycky se vám totiž bude to, co doma nemáte, zdát úžasné a to doma strašné. Protože každá růže má své trní a to, pokud s tou růží nejste v blízkém kontaktu, nevnímáte. Krom toho, ve většině rodin, (raději bych napsala, že v každé), je jenom jeden, kdo plánuje program na volný čas a měl by to být otec. Matlka dítě chrání, otec je bránou do světa. Buďte rád, že můžete být mužem a nebojujte za emancipaci. Ono totiž dva chlapi, (tedy muž a muž = žena v kalhotách) v domácnosti nejsou zrovna nejfunkčnější pár, zvláště, mají-li dítě. I u homosexuálních páru totiž jeden zastává roli ženy a druhý roli muže.

Dasa52 22. 2. 2016 | 03:14

zajímavé je, že to věděl od začátku, že sama nic nevymyslí a neudělá, ale vadí mu to až teď. a teď bude dospělou ženskou předělávat. super! to je jak ty manželky, co zakazují chlapům fotbal a přebírají jim kamarády - ten je dobrej, s tím nemůžeš chodit do hospody... skvělá a spolehlivá cesta k rozvodu. když už se nesnaží pomáhat s domácností a dcerou, tak by mohl vymyslet něco, co by manželku zaujalo. na procházky chodila celé roky na mateřské, tak snad by mohl vymyslet třeba aquapark nebo lanové centrum atd. a taky by musel samozřejmě sem tam pohlídat dceru...

Mata69 21. 2. 2016 | 21:07

V první řadě jste Petře vůbec nenapsal, že byste se v péči o dceru nějak podílel i vy. Jediné co v článku zaznělo, že nemá s malou téměř žádnou práci. Ale "ona", ne vy...Nenapadlo vás, že je třeba unavená? I když asi nenapadlo, z vašeho pohledu přeci s malou nemá žádnou práci...Jinak myslím, že s manželkou neuděláte nic, jestliže je taková pasivní odjakživa, jak řekla její matka, těžko se z ní najednou stane akční člověk. Holt někdo má rád svůj klid a někdo je prostě víc akční. Asi budete muset najít nějaký kompromis, vy slevit ze svých aktivit a jí k troše aktivit přivést.

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina pracovního týdne s sebou přinese jistou změnu. Na šéfovy nároky neberete zřetel a…