Petr Bende zatne zuby a ztvární Hamleta

28. 11. 2007
Petr Bende zatne zuby a ztvární Hamleta
Rockový zpěvák, finalista soutěže Česko hledá SuperStar Petr Bende (30), dostal neobyčejnou nabídku. Nastuduje hlavní roli v americké verzi muzikálu od Janka Ledeckého Hamlet, které uvádí Divadlo Kalich.

"Nikdy jsem v divadelní hře nevystupoval, ani jsem nechtěl. Prošel jsem sice nějakým hereckým školením, ale jinak nic," říká Petr Bende. "Zahrát si Hamleta v muzikálu, který měl obrovský úspěch doma i ve světě, je pro mne ale zásadní nabídka. Přímo hozená rukavice, která se nedá odmítnout.

Takže zatnu zuby, budu se pečlivě připravovat, a oni snad budou mít se mnou strpení. Divadlo mi navíc vyšlo vstříc, takže nebudu rušit koncerty, to by mě hodně mrzelo. Mám jich do Vánoc patnáct. A mezi tím budu zkoušet Hamleta. Přitom je to netradiční spojení - muzikál a moje bigbeatové koncerty."

Ledeckého Hamlet měl v Divadle Kalich šest set repríz. Nedávno měla jeho americká úprava mimořádný úspěch v Soulu a Hamlet se vrací na jeviště Divadla Kalich právě v této úpravě. V Praze ji diváci poprvé viděli v srpnu 2005 v nastudování broadwayských herců. Od ledna se vrátí v české úpravě a s českými představiteli.

Ženy nestřídá Petr má mnoho obdivovatelek, ale nepatří k tem, kteří by stále prahli po nových milostných dobrodružstvích.

"Už delší dobu mám totiž stálou přítelkyni a jsem s ní velmi šťastný. Jen se hodně nacestuji. Rodiče žijí na Moravě, přítelkyně v Ostravě a já mám byt v Praze, takže pořád mezi nimi pendluji."

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nad některými postupu kolegů vám zůstává rozum stát, ale vlastně to absolutně neřešíte. Nemáte na to sílu. Jako byste mleli z posledního. Plnění náročných úkolů vás ohromně vyšťavuje.…

Nejčtenější články

Doporučujeme