Petr Bende zatne zuby a ztvární Hamleta

28. 11. 2007
Petr Bende zatne zuby a ztvární Hamleta
Rockový zpěvák, finalista soutěže Česko hledá SuperStar Petr Bende (30), dostal neobyčejnou nabídku. Nastuduje hlavní roli v americké verzi muzikálu od Janka Ledeckého Hamlet, které uvádí Divadlo Kalich.

"Nikdy jsem v divadelní hře nevystupoval, ani jsem nechtěl. Prošel jsem sice nějakým hereckým školením, ale jinak nic," říká Petr Bende. "Zahrát si Hamleta v muzikálu, který měl obrovský úspěch doma i ve světě, je pro mne ale zásadní nabídka. Přímo hozená rukavice, která se nedá odmítnout.

Takže zatnu zuby, budu se pečlivě připravovat, a oni snad budou mít se mnou strpení. Divadlo mi navíc vyšlo vstříc, takže nebudu rušit koncerty, to by mě hodně mrzelo. Mám jich do Vánoc patnáct. A mezi tím budu zkoušet Hamleta. Přitom je to netradiční spojení - muzikál a moje bigbeatové koncerty."

Ledeckého Hamlet měl v Divadle Kalich šest set repríz. Nedávno měla jeho americká úprava mimořádný úspěch v Soulu a Hamlet se vrací na jeviště Divadla Kalich právě v této úpravě. V Praze ji diváci poprvé viděli v srpnu 2005 v nastudování broadwayských herců. Od ledna se vrátí v české úpravě a s českými představiteli.

Ženy nestřídá Petr má mnoho obdivovatelek, ale nepatří k tem, kteří by stále prahli po nových milostných dobrodružstvích.

"Už delší dobu mám totiž stálou přítelkyni a jsem s ní velmi šťastný. Jen se hodně nacestuji. Rodiče žijí na Moravě, přítelkyně v Ostravě a já mám byt v Praze, takže pořád mezi nimi pendluji."

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, začátek týdne bude přímo exkluzivní. Nebudete mít problém se zapojit do pracovního procesu. Rozhodně vám neschází dravost ani dobré nápady. Je faktem, že s vitalitou na tom…

Nejčtenější články

Doporučujeme