Petr Kolář by svou hřívu nevyměnil ani za hlavní roli

16. 7. 2007
Petr Kolář by svou hřívu nevyměnil ani za hlavní roli
Zpěvák Petr Kolář (40) je typický rocker s mohutným hlasem a dlouhými vlasy. Nyní představil nové album Bez křídel a s nově postavenou kapelou se chystá na turné po republice. Že by si však pořídil i nový účes, to v žádném případě nehrozí.

"Dlouhé vlasy nosím už od 14 let a nikdo by mě nedonutil je ostříhat. Ani za cenu velké role v muzikálu," prohlašuje Petr Kolář.

"Už jsem účinkoval celkem v jedenácti muzikálech, ten poslední je Golem, ale s požadavkem na krátké vlasy jsem se naštěstí zatím nesetkal. To bych řešil jedině tak, že bych si raději vybral jinou postavu, u které by moje vlasy nevadily. Třeba nějakého rytíře nebo jinou historickou postavu."

Dozrál na sólovou kariéru Petr Kolář oslavil tuto středu čtyřicáté narozeniny. To je vždy důvod k bilancování. Na sólovou dráhu se vydal až poměrně pozdě, teprve v sedmatřiceti letech, ale nelituje toho.

"Byl to velký rozdíl, protože celá léta jsem byl zvyklý na kapelu za zády, ať už to byl Precedens nebo Arakain, a všechno se tak nějak dělilo mezi všechny," vysvětluje Petr Kolář. "Teď je najednou všechno jinak a musím být mnohem zodpovědnější. Člověk k tomu musí dozrát, někdo ve dvaceti, někdo, jako já, později."

Zpěvák za sebou nemá ani žádné bouřlivé zvraty v soukromém životě. Radost mu dělají obě jeho děti.

"Dceři Jolaně je 18 let a studuje chovatelství na střední škole v Písku," říká Petr Kolář. "Sama si tento obor vybrala a já dohlížím, aby ho zdárně dostudovala. Mou hudbu poslouchá jako první a říká mi na to svůj názor. A můj pětiletý syn je již ve svém věku osobnost a dává mi to dost najevo."

V létě na Vysočinu Petr Kolář rád cestuje a objevuje nové země. "Nejvíce mě zaujalo Thajsko. Je tam vše diametrálně jiné, ze všech koutů tam na vás dýchá buddhismus," svěřil Petr Kolář Korzu. "Hodně si v takové zemi odpočinu a nabírám nové síly. Je to pro mě taková velká duchovní změna. Ale letos v létě zůstaneme v Čechách. Jedeme ve třech, protože dcera už má své zájmy, na hory. Máme chalupu na Vysočině, v Olešnici, kde to máme moc rádi."

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na mysl vám jdou nezbednosti, na něž byste měli šmahem zapomenout. Není vám dobrá klidná nálada na pracovišti? Raději do nikoho nešprtejte, však on by vám to vrátil i s úroky. Jinak se…

Nejčtenější články

Doporučujeme