Petr Kolář shání staré rockové nahrávky a chce zpívat s mladými

16. 10. 2007
Petr Kolář shání staré rockové nahrávky a chce zpívat s mladými
Zpěvák Petr Kolář (40) je rocker skutečně každým coulem. Kromě toho, že má své dlouhé vlasy, specifický chraplavý hlas a, jak přiznává, duši romantika, poslouchá také staré rockové písničky. Z nich se učí a nyní čerpá inspiraci i pro své nové album.

Od osmnácti let zpíval Petr Kolář s řadou rockových kapel, naučil se hrát na bicí a hltal stařičké nahrávky rockových veteránů.

"Když jsem vyrůstal, nebyla taková možnost sehnat staré rockové desky jako dnes. Tak je pokoutně sháním až teď," vypráví zpěvák. "Všechna alba se znovu remastrují a vydávají na cédéčkách. A není se co divit. Býval to velký kopec muziky, ze kterého dnes muzikanti čerpají a učí se. Já to dělám také. Proto starou hudbu poslouchám. Z těch starších mám rád třeba Deep Purple, Led Zeppelin, Uriah Heep nebo Kiss. Tyhle skupiny v sedmdesátých a osmdesátých letech opravdu hodně znamenaly."

Podle Petra je dnes spousta dobrých mladých kapel, které pochopily, že se z dávných hitů lze leccos přiučit. Ty si rád poslechne a kdyby na to přišlo, klidně by si s nimi i zazpíval.

"Mám pocit, že v dnešní době se všechno vrací zpátky ke kořenům staré rockové muziky, do období syňťáků, amerických kapel a nové vlny. Je to přirozené, nová generace tohle nezná a touží to poznat. A je to dobře. Samozřejmě takový punk, metal a hardcore, ty tu prostě zůstanou. To jsou styly, které lidé vyznávají po celý život a vyjadřují tím nějaký názor a energii, kterou v sobě mají. Ale zbytek hudebních stylů se neustále obměňuje, je to módní záležitost."

Petra letos čeká perný rok. Připravuje novou, v pořadí druhou sólovou desku, ze které už mu rádia hrají písničku Oceán a také chystá koncertní turné. Nedávno se zúčastnil soutěže Souboj hitů, kde si umělci vybrali některý starý hut a pokusili se ji zazpívat v novém hávu.

"Já si vybral hit z roku 1984 od skupiny Deep Purple. Dříve to nazpíval Jirka Schellinger pod názvem Šípková Růženka. Pro mě je to vysloveně srdeční záležitost, tak jsem ji zpíval moc rád," dodává Petr.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Není všechno zlato, co se třpytí. Ve vztahu to nevypadá dobře. Prostě si lezete na nervy a navzájem se osočujete z věcí, které jsou bezvýznamné. Jindy byste to neudělali, ale máte špatnou…

Nejčtenější články

Doporučujeme